Skocz do zawartości

Zestaw stereo dla początkowego miłośnika stereo !


GieraPPa

Recommended Posts

Póki zaczniesz zmieniać kabelki to się zapytam czy walczyłeś z ustawieniem kolumn na wszelkie sposoby? Nawet kilka cm dalej / bliżej / od ścian, skierowanie frontów kolumn do wewnątrz o kilka stopni w stronę słuchacza itp, potrafi zmienić bardzo dużo w dźwięku tak jak np. wzmocnić wysokie tony czy też osłabić niskie tony i na odwrót, czy też poszerzyć scenę lub ją pogłębić ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 191
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Witam ponownie,

pokombinowałem trochę prze parę dni no i powiem że faktycznie idzie dużo ustawieniem zmienić hehe ogólnie to wygląda tak że jeśli słucham z dekodera muze to i tak to średnio brzmi no bo wiadomo to nie jest dobre źródło ale wszystko się zmienia jeśli odpalam gramofon hehehe
potrzebuję kabeki do gramofonu ba na razie mam jedna parę i muszę to przepinać jak zmieniam źródło na kable nie chcę dużo przeznaczyć myślę że max 150 zł wystarczy ?
a drugie pytanie jak mogą odtworzyć pliki flac ? żeby to zagrało przez wzmacniacz, telewizor nie obsługuje, mam konsole ps3 ale chyba też nici z tego więc co potrzebuję żeby słuchać flac?

Pozdro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do plików Flac to ja bym widział może jakiś używany odtwarzacz sieciowy z wejściem usb, gdzie byś mógł podłączyć pena z plikami, jakiś Pioneer, Denon , czy Marantz. Zależy jeszcze jakie brzmienie byś chciał osiągnąć i od funkcjonalności. Taki Pioneer N30, N50 zagra na pewno jaśniej od Denona dnp 720, czy 730. Oczywiście tutaj tylko używki wchodzą w grę.
Innym rozwiązaniem jest oczywiście komputer stacjonarny czy też laptotp, ale do tego jakiś DAC by się przydał aby poprawić jakość brzmienia lub chociaż jakaś lepsza karta muzyczna.
Jeszcze innym rozwiązaniem jest odtwarzacz blu ray , który odtwarza pliki Flac np. jakaś używka typu Pioneer bdp 170 {używki są w cenie 300-400 zł,} no ale tu musisz mieć go podłączonego pod Tv, abyś widział katalogi, Sam w sobie podłączony po analogu do wzmaka nie gra najgorzej, ale też ma wyjście coaxial więc zawsze można podłączając go później pod jakiegoś DAC'a aby polepszyć jakość.
Wszystko zależy od funduszy ...
Nawet jakbyś miał w Tv możliwość odtwarzania tych plików to jakość byłaby strasznie marna podłączając pod wzmacniacz.

Co do Ps3 to nie wiem jak to z nim jest bo nigdy nie miałem, swego czasu wolałem xboxy icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Do plików Flac to ja bym widział może jakiś używany odtwarzacz sieciowy z wejściem usb, gdzie byś mógł podłączyć pena z plikami, jakiś Pioneer, Denon , czy Marantz. Zależy jeszcze jakie brzmienie byś chciał osiągnąć i od funkcjonalności. Taki Pioneer N30, N50 zagra na pewno jaśniej od Denona dnp 720, czy 730. Oczywiście tutaj tylko używki wchodzą w grę.
Innym rozwiązaniem jest oczywiście komputer stacjonarny czy też laptotp, ale do tego jakiś DAC by się przydał aby poprawić jakość brzmienia lub chociaż jakaś lepsza karta muzyczna.
Jeszcze innym rozwiązaniem jest odtwarzacz blu ray , który odtwarza pliki Flac np. jakaś używka typu Pioneer bdp 170 {używki są w cenie 300-400 zł,} no ale tu musisz mieć go podłączonego pod Tv, abyś widział katalogi, Sam w sobie podłączony po analogu do wzmaka nie gra najgorzej, ale też ma wyjście coaxial więc zawsze można podłączając go później pod jakiegoś DAC'a aby polepszyć jakość.
Wszystko zależy od funduszy ...
Nawet jakbyś miał w Tv możliwość odtwarzania tych plików to jakość byłaby strasznie marna podłączając pod wzmacniacz.

Co do Ps3 to nie wiem jak to z nim jest bo nigdy nie miałem, swego czasu wolałem xboxy icon_mrgreen.gif




no ok ma DAC'a fiio D03 i mam kabel jack / rca (coaxal) i podłączam do lapa do jack leci do dac i z dac wzmaka ale w głośnikach cisza ?? dlaczego ??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cisza to powodów może być kilka:

1.Laptop nie wypuszcza sygnału - sprawdź na słuchawkach
2.Kabel pomiędzy laptopem a dac'iem może być uszkodzony
3.Coś nie tak z dac'iem
4.Kable rca z daca do wzmacniacza mogą być uszkodzone
5.Wejście na wzmaku sprawdzałeś pod innym źródłem? , podepnij pod inne wejście, nie zapomnij przełączyć na wzmacniaczu selektora wejść.

Tak na szybko to tyle ...

Póki co ten dac może być, ale aby mieć dobrą jakość to przydałby się lepszy z wejściem na usb pod komputer i z porządnym zasilaczem;)
Najpierw ten podłącz i sprawdź ustawienia w laptopie, wszystkie połączenia, jak dalej będzie to samo to spróbuj z innymi przewodami itp ...

Napisz co ustaliłeś ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

lap sprawdzony
kabel też działa
keble z dac do wzmaka też działają
wejścia sprawne
jedynie dac do sprawdzenia na coax musze załatwić jakiś drugi... spod lapa nie działa, od telefonu też nie działa i spod tv też nie wszystko podłączana poprzez jask do coax ... moje pytanie jeszcze czy coax w dacu fiio d03 jest cyfrowy (światłowodowy) czy mono ?

pozdro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arko55 ale jak to masz w ten sposób podłączone ?

u mnie mam tak wyjście jack 3,5 z laptopa i zakończenie kabla z drugiej strony 1x rca(coax) taki kabel http://allegro.pl/kabel-coaxial-jack3-5-2p...6409224809.html
i rca(coax) idzie do fiio a z fiio do wzmaka normalnie 2xrca -2xrca

więc.....

Pozdro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To kolego masz źle podłączone laptop nie będzie działać pod coaxial u mnie to działa ale jak podłączę kablem toslink 2xrca - jack i śmiga dźwięk po optyku również mam D03k


Toslink-to typ złącza w kablu optycznym. Drugim typem złącza optycznego jest minijack (ale oczywiście inny niż zwykły minijack używany w słuchawkach czy innych połączeniach analogowych bądź cyfrowych).
A jeśli masz kabel 2x RCA-minijack to raczej jest połączenie analogowe elektryczne...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie gra...

Gierappa. Wyjście słuchawkowe nie jest wyjściem cyfrowym. Szukaj w lapt wyjścia optycznego. Idziesz do fiio opt, a z fijo wychodzisz rca i do wzmaka.

Tak jak wyszedles jackiem z lapt to powinieneś mieć podwójne rca i nim wejść od razu(bez fiio) do wzmacniacza. Tylko, że sygnał będzie słabej jakości.

Ale numer icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

U mnie taki kabelek idzie laptop - DAC
http://allegro.pl/kabel-optyczny-t-j-tosli...5237555903.html

w laptopie wyczytałem dawniej że obsługuje SPDIF a w systemie na pasku dźwięku mam ustawione "realtek digital output"

Arko.
No to nawet w nazwie kabla z linku do aukcji masz "kabel optyczny toslink-jack".
A w opisie "toslink-minitoslink", choć często zamiast MINITOSLINK stosuje się nazwę MINI-JACK OPTYCZNY".

Co do gniazd dźwiękowych w laptopach i kartach muzycznych: stosuje się również porty minijack typu combo, które umożliwiają podłączenie analogowego kabla minijack (do wejścia na wzmacniacz - ale również dla słuchawek) albo kabla optycznego minijack (minitoslink).

Wcześniej napisałeś
Cytat

To kolego masz źle podłączone laptop nie będzie działać pod coaxial u mnie to działa ale jak podłączę kablem toslink 2xrca - jack i śmiga dźwięk po optyku również mam D03k



Więc prośba do Ciebie i innych kolegów: piszcie precyzyjnie!
A jak nie jesteście pewni - to pierw skorzystajcie w wyszukiwarki (albo wikipedii) i wszystko powinno być jasne!


Warto zauważyć, że są również rozdzielacze sygnałów optycznych (np. z toslink na 2x toslink), które umożliwiają wysyłanie sygnału z jednego wyjścia na 2 wejścia (np. na dwa amplitunery), albo podłączenie sygnału z 2 wyjść (ale nie mogą działać równocześnie) na 1 wejście (np. gdy mamy mało wejść optycznych w DACu albo amplitunerze).
Poniżej link do aukcji na allegro z takim rozdzielaczem
http://allegro.pl/rozdzielacz-optyczny-tos...6161352903.html

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czasem w laptopach można wygenerować na wyjściu audio jack sygnał cyfrowy. Trzeba wtedy właśnie takiego kabla jak masz ( 1 RCA i jack 3,5 mm mono ) i włączyć odpowiednią opcję.

MobyDick,
taki kabel ma GierraPPa (koaxial)- a ostatnio odpowiadaliśmy koledze Arko55 (połączenie optyczne).
Więc znowu robi się zamieszanie, bo mniej zorientowanym czytelnikom może być trudno się zorientować komu odpowiadasz.

Choć oczywiście masz rację w swojej odpowiedzi icon_cool.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...