Skocz do zawartości

Zestaw stereo dla początkowego miłośnika stereo !


GieraPPa

Recommended Posts

witam,

mam ciągle mieszane uczucia co do kolumn głośnikowch czy podłogówki czy te podstawki icon_razz.gif
ogólnie standy byłbym sobie sam zrobić z drewna takie zasypywane do środka piaskiem, tylko jakie podstawki miałbym szukać, boję się trochę że bas będzie za mały i nie zejdzie fajnie nisko ?
tak przeglądnąłem parę aukcji i rzuciły mi się np:
Focal Chorus V 705V (wyczytałem pare opini że focal' om brakuje bas' u zaczyna się od około 65Hz, prawda to ?)
Focal Chorus 706 S
Bowers&Wilkins 602
Paradigm Titan Monitor
Acoustic Energy Evo One

może od Was jeszcze jakieś propozycje?

Ten gościu od tych dali 350 nadal się nie odzywa.....

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 191
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Moim zdaniem, do 13 m2 zdecydowanie podstawkowe kolumny. U mnie podstawkowe grają na 20 m2 i ostatnie na co bym narzekał to brak niskich tonów. Trzeba dodać, że kolumny mam dość duże jak na podstawkowe (50 x 26 x 28) z 20 cm głośnikiem nisko-średnio tonowym, ale też powierzchnię pokoju mam dużo większą. Poza tym, jak ktoś niedawno pisał w jednym z wątków, o ile niedobór basu pozwala na słuchanie muzyki, o tyle nadmiar uniemożliwia w zasadzie w ogóle.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

, boję się trochę że bas będzie za mały i nie zejdzie fajnie nisko ?


Dwie, a nawet trzy różne rzeczy, ilość i zejście, czy jeszcze jakość, to tak co do tej uwagi przy focalach.
Sam mając małe monitory w około 11m ( mission m31i) stwierdzam że basu jest sporo, jednak faktycznie bardzo nisko nie schodzi, choć i tak lepiej niż niejedne chińskie podłogówki od kinowego kompletu.

Trzeba też zauważyć, że kolumny BW, czy AE mają nieco twardszy i analityczniejszy bas od np Paradigmów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ten gościu od tych dali 350 nadal się nie odzywa.....



Może i dobrze, że się nie odzywa. Bo generalnie czego od niego oczekujesz, że powie Ci z jakim wzmacniaczem grały kolumny u niego? Jak jemu się podobała ta konfiguracja? I czy jesteś pewien, że nawet gdy mu się nie podobał dźwięk to Ci powie?
To co jemu się podoba, nie musi leżeć Tobie. Nawet zakładając, że miał to dobrze dobrane...
A na marginesie - cisza jest ciekawa... nie tylko u tego sprzedającego - czasami przecież lepiej powiedzieć/napisać "gorące f... Y.." i wszystko jasne.
Pozdr:)

edit:
generalnie ja się nad tymi Dali 350 też zastanawiam więc, może pomoże Ci, że gdyby Tobie nie leżał dźwięk, to je odkupię. Lub w drugą stronę możemy się umówić. Jakby co, daj znać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, no chyba nie trzeba lepszej zachęty? Nie chcę podgrzewać atmosfery, ale Dali 350 pojawiają się znacznie rzadziej na rynku wtórnym niż Dali 400 czy 450. Ale oczywiście nigdy nie wiadomo co i kiedy się znów pojawi.

Co do kolumn standowych, to jak piszą koledzy mógłbyś się zdziwić jaki mocny, czy nawet nieraz dość nisko schodzący bas mogą pokazać. Szczególnie w tak małym pomieszczeniu i dość blisko ściany.
Ja ostatnio w pokoju 21 m2 grałem trzema różnymi kolumnami standowymi i dwoma podłogowymi. Naprawdę dobre podstawkowce dają radę.

Co do Twoich propozycji, to akurat nie są tym, co lubię. Nie wypowiem się. Może B&W? Choć trochę zbyt sucho jak dla mnie grają.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Ten gościu od tych dali 350 nadal się nie odzywa.....



Może i dobrze, że się nie odzywa. Bo generalnie czego od niego oczekujesz, że powie Ci z jakim wzmacniaczem grały kolumny u niego? Jak jemu się podobała ta konfiguracja? I czy jesteś pewien, że nawet gdy mu się nie podobał dźwięk to Ci powie?
To co jemu się podoba, nie musi leżeć Tobie. Nawet zakładając, że miał to dobrze dobrane...
A na marginesie - cisza jest ciekawa... nie tylko u tego sprzedającego - czasami przecież lepiej powiedzieć/napisać "gorące f... Y.." i wszystko jasne.
Pozdr:)

edit:
generalnie ja się nad tymi Dali 350 też zastanawiam więc, może pomoże Ci, że gdyby Tobie nie leżał dźwięk, to je odkupię. Lub w drugą stronę możemy się umówić. Jakby co, daj znać.


Super !!!
to zalicytuję je, jeśli nie będzie to grało jak się spodziewam to za tą samą cenę je masz ode mnie ?? jeśli pasuje to daj znać.
f1angel co możesz polecić jeszcze z podstawek ?

Gorąco pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz. Polecać można dużo. Co z tego jeśli nie znajdziesz tego w sprzedaży? Przeglądałem dziś Allegro. Nic ciekawszego nie znalazłem w tym przedziale cenowym. Chyba, że masz możliwość trochę zwiększyć budżet? To poszukam jeszcze.

Pisząc o podstawkach masz na myśli oczywiście kolumny podstawkowe a nie standy? icon_wink.gif Lubię żargon, ale wolę precyzję.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem kilka par kolumn. Podłogowe i podstawkowe.
Popatrz, poczytaj recenzje, zastanów się. Jeśli któreś Ci się spodobają, daj znać. Prawie każde trzeba omówić, bo nie są łatwe w implementacji. Wiesz, jak w przysłowiu. Im dalej w las, tym więcej drzew icon_biggrin.gif
http://allegro.pl/dynaudio-msp-100-i6098128344.html
http://allegro.pl/kolumny-podstawkowe-bowe...6087035179.html
http://allegro.pl/b-w-cdm1-czarne-i6097414025.html
http://allegro.pl/kolumny-audio-academy-hy...6083688612.html
http://allegro.pl/kolumny-xavian-delizia-g...6098403902.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z chwili wolnego czasu znalazłem dla Ciebie kilka ciekawych propozycji z najbliższych okolic - może warto byłoby podjechać, posłuchać. Wybrałem czarne icon_biggrin.gif

REGA RS1
AVANCE Delta 2
hand-made

W samym Jastrzębiu znalazłem Infinity SM 112, ale musiałbyś je przetestować u siebie (jakby dało się to załatwić), bo mogą być za wielkie na 13 m^2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolego sympatyczny, wiem o czym piszesz. Ja sądzę, że już nigdy nie zrezygnuję z SF Electa Amator 1 i Leben CS300XS, ale te kolumny DIY nie wiem czy będą dla założyciela wątku równie magiczne. Oczywiście może będą. Ale jak piszesz odsłuch jest nieodzowny w tym kontekście. I na pewno bez niego nie proponujemy zakupu tych kolumn.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Dziękuje za propozycje przeglądnę poczytam i coś odsłucham, 2 kolumny były dosyć blisko mnie.
Nadal jeszcze licytuje dali 350 zobaczymy co z tego będzie, tak jak kolega pisał jeśli mi nie spasują to wymianę zrobimy heee
Chciałbym zapytać jeszcze o te kolumny głośnikowe DALI 7 Beech co możecie o nic powiedzieć ?


Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za propozycje !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GierPPa, z całym szacunkiem za dużo się zastanawiasz, choć nie wiesz czego szukasz. A może właśnie dlatego:)
Teraz kolej na wzmacniacz - trzymam kciuki. Może niedużo, ale mogę tu pomóc - jeśli byłbyś w stanie pokryć koszty przesyłki - jestem w stanie Ci na moment przesłać NAD 340 na odsłuch. Miałbyś punkt odniesienia. A f1angel wiedziałby co doradzić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

klamka zapadła hehe wylicytowałem Dali 350 więc zostaje wzmacniacz dobrać icon_razz.gif
muddy super pomysł na pewno przemyśle... na jaki czas byłbyś skłonny pożyczyć nad'a ? i o jakich kosztach za wysyłkę mówimy bo trzeba to dobrze zabezpieczyć !

Czekam na kolumny Dali i zaczynam szukać wzmaka kwota hmmmm do 700zł max moje, ale dobrzy było by taniej

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli masz taką okazję, posłuchaj koniecznie z NADem. Będziemy wiedzieli z dużą pewnością jak to gra oraz przede wszystkim jaki wzmacniacz będzie bardziej w Twoim guście. Czy będziemy szukali cieplej i bardziej miękko grającego czy też ostrzej, twardziej, jaśniej?
Na razie wybór jakiegokolwiek wzmacniacza będzie bardzo nierozsądny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

zobaczymy co kolega muddy napisze icon_razz.gif
myślę że raczej wolałbym ciepłe granie z dobrą sceną, mój gust z żoną jest bardzo obszerny więc chciałbym żeby zagrało to w zasadzie z każdym rodzajem muzyki icon_smile.gif propozycja muddy bardzo mi się podoba icon_razz.gif
jeszcze mam pytanie odnośnie takich podstawek http://allegro.pl/bang-olufsen-beovox-s80-...6094817949.html

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz się bawić w wymianę piankowych zawieszeń górnych, to możesz się zastanowić. Ale to są dodatkowe koszty.
Nie znam tych kolumn. Szkoda, że Excalibue rzadko się teraz udziela, bo może mógłby Ci coś o nich napisać.
Głośniki tam zamontowane są dobrych marek. Lecz same głośniki nie grają. Dużo zależy od implementacji. B&O mają opinię kolumn ładnych, ciekawych designersko, ale tak sobie grających.

Ja wiem, że pisząc "podstawki" masz na myśli kolumny podstawkowe, standowe, monitory itp. Podstawki, to jednak standy, stojaki. Czyli co innego icon_biggrin.gif .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Cytat

Ja wiem, że pisząc "podstawki" masz na myśli kolumny podstawkowe, standowe, monitory itp. Podstawki, to jednak standy, stojaki. Czyli co innego icon_biggrin.gif .


tak dokładnie icon_smile.gif

co do wzmacniaczy czy jakieś ewentualne propozycje ?
moje to były kenwood 7020 oraz marantz pm80 mk l
to są dosyć mocne wzmacniacze i pewnie nie potrzebna taka moc do tych Dali więc czego szukać dobrze grającego, jak wcześniej pisałem o miękkim brzmieniu a dobrą sceną i głębią

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ten Kenwood. Ja myślę, że do takiego słuchania to Marantz jest pasujący. NAD też. O ile się nie mylę, to mój PM7200 jest kontynuacją PM80. Jak napisał f1angel w moim wątku, te PM5x i PM6x grały bardziej sucho.
Tak naprawdę ja dużej rożnicy nie słyszę między NAD C340 a PM7200 - grają bardzo podobno, może minimalnie średnica lepiej w NAD, a może moje kolumny nie wykazują różnic.
Moje doświadczenia ostatnie - jeśli wszystkie Denony podobnie grają to raczej też nie dla Ciebie. Słuchałem wczoraj u kolegi - bardzo mocny bas. Dla mnie nie.
No dla Ciebie może jeszcze Arcam - pojawił się na alledrogo w dobrych cenach
Arcam Aplha 7
http://allegro.pl/arcam-alpha-7-stan-db-i6105369395.html
i Arcam Aplha 9
http://allegro.pl/arcam-alpha-9-wzmacniacz...6103467501.html
Słuchałem Arcama Alpha 5 i na moich kolumnach dawał radę, ładnie brzmi - może bardziej szczegółowo, na pewno góra bardziej ostra niż w Marantzu. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post - zazwyczaj nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam,

sprawdzę kolumny głośnikowe na amplitunerze i cd denon model ampli to DRA-325R i dam znać jak odczucia
powiedzcie mi jakie kabelki średniej półki ? czy na razie jakieś tymczasowe zastosować ?

Pozdrawiam



Ty się na razie kabelkami nie martw. Nie wpłyną aż tak na brzmienie, by zmieniło charakterystykę grania.
Ja byłem z moimi interkonektami Van den Hul D 102 u kumpla. W stosunku do tych darmowych zmieniło brzmienie, ale szczerze to spodziewałem się większej zmiany. Nie operujemy tu na takim sprzęcie, by było to bardziej odczuwalne.
Z tym Denonem może Ci dudnić. Dla mnie za dużo basu. Słuchasz chyba jeszcze lżejszej muzyki ode mnie, a w niej raczej średnica.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dziś podłącze te moje Dali 350 z Denonem od Taty i jakimś cd też Denona ! doczekać się już nie mogę.
Mam kolejnych kandydatów wzmacniaczy co możecie mi o nich powiedzieć
Cambridge Audio Azur 640A ceny około 550-600zł
Pioneer A-757 na necie jeszcze 2 dni licytacja trwa
Pioneer A-656 mk2 ceny około 600zł

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...