Skocz do zawartości

Zestaw stereo dla początkowego miłośnika stereo !


GieraPPa

Recommended Posts

No to może napisz jak grało z Denonami rodziców? To będzie dla nas wskazówka jakiego dźwięku szukasz.
Spróbuj później opisać co Ci się w dźwięku podobało a co nie. Jaka była góra, średnica (wokale), dół? Czy dynamika była dobra?
Choć z takim ampli może być nieszczególnie. Porównaj z kolumnami które tam grają. Napisz jakie?
Sprawdź jakie kable grały? Marki, symbole. Bo może tato ma jakieś nienajgorsze?

A dopiero później będziemy radzić jaki wzmacniacz.

Kabelki oczywiście na końcu. Jakkolwiek nie wpływają na dźwięk tak bardzo jak kolumny czy elektronika, ale wpływają i można co nieco np. skorygować. Więc jak będziesz miał już cały zestaw, to posłuchasz na zwykłych kablach i opiszesz co chciałbyś oraz w którą stronę skorygować w brzmieniu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 191
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Witam,

Normalnie płakać się chce właśni słucham zestawu i okazuje się że w prawej kolumnie Dali nie ma basu gra tylko sopranowo ......
Powiedzcie czy coś źle podłączyłem czy uszkodzona kolumna ?

co do dźwięku na chwilę obecną za mało basu, góra za ostra, i brak sceny nie czuć tak dobrze głębi dźwięku, co do dynamiki na razie się nie wypowiem bo słuchałem dosyć spokojnych kawałków
kabelki to najsłabsze ogniwo na razie także.....

najbardziej mnie teraz martwi brak jakiegokolwiek basu w prawej kolumnie ehhhhh.....

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w tych kolumnach są podwójne zaciski głośnikowe?
Sprawdź czy blaszki są porządnie przykręcone oraz kable głośnikowe pewnie siedzą w zaciskach (również w zaciskach wzmacniacza).

Potem sprawdź również, czy jak zamienisz kolumny miejscami nadal jest to wina kolumny...

Oczywiście rób to przy wyłączonym sprzęcie!

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Albo dostałeś uszkodzone kolumny, albo w podróży coś się rozłączyło.
Posprawdzaj wszystko, jak radzi RoRo. A jeśli to nie pomoże skontaktuj się ze sprzedającym.
Wyjaśnij, że dostałeś niesprawną kolumnę. Co on na to, co proponuje?
Spytaj, czy możesz zajrzeć do środka i sprawdzić, czy się jakiś kabel nie odłączył?
A jeśli wszystko będzie połączone należycie, to poinformuj go, że oddasz kolumny i będziesz żądał zwrotu pieniędzy.
Ponieważ dostałeś towar niezgodny z opisem, czyli niesprawny.
Na kartonie nie było żadnego śladu, że kolumna kurierowi upadła albo została uderzona?
Na samej kolumnie, na koszu głośnika albo na głośniku czy z tyłu na terminalu przyłączeniowym nie ma żadnych pęknięć forniru, plastiku, czy czegoś na membranie głośnika? Obejrzyj porządnie, najlepiej świecąc mocną latarką. Tak widać dokładniej.

No i informuj nas co dalej.

Ogólnie te kolumny nie powinny grać tak jak piszesz.
One grają dość miękko, ciepło, soczyście z ładną przestrzenią. Miło się ich słucha.
Jeśli to wina czegoś, to raczej elektroniki, może kabli.
Kupił takie kolumny jakiś czas temu jeden z kolegów na forum i był bardzo zadowolony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wybaczcie chyba nie potrzebnie spanikowałem.... ale tak to jest jak czegoś długo pragniesz, oczekujesz i kiedy w końcu to dostajesz jest jakieś rozczarowanie.
Ale do rzeczy, pogrzebałem, pozamieniałem, okazało się że prawy kanał z amplutunera Denon gra tylko sopranem i nie daje basu....ufffff
i od razu do Was pytanie co jest grane ze amplitunerem ?

następnie pożyczyłem jeszcze jeden ampltuner też denona i jest wszystko w porządku! Dali faktycznie pięknie grają ładna scena, odpowiedni bas, idealnie do mojego pokoju pasuje, i góra wychodzi bardzo ładnie szczególnie jak są utwory gitarowe icon_razz.gif
Naprawdę dziękuje Panowie za polecenie Dali 350 !!!

Będę jeszcze z jednym kumplem się umawiał żeby podskoczył do mnie ze swoim wzmacniaczem i jeszcze coś posłucham zanim coś kupie,
a między czasie kupię jakieś kabelki z miedzi beztlenowej, coś taniego na razie do podłączenia głośników i coś do podłączenia gramofonu jekieś lepsze ekranowane kabelki.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arko55 a czy Ty nie masz właśnie tych Dali? Może pamięć mnie myli? A jeśli masz, to przypomnij z czym na nich grasz?

GieraPPa, no to się cieszę, że kolumny dobre. Rzeczywiście te kolumny im lepszą elektronikę dostaną, tym lepiej zagrają.
Do pewnego momentu rzecz jasna.
Jeśli masz na to kasę, to głośnikowe możesz od razu kupić Alphard Da Vinci. Bo za niewiele może mniej kupisz jakieś tanizny, co to nie za bardzo grają a jak będziesz chciał wymienić na lepsze, to nikt ich nie kupi i zostaną Ci nie wiadomo po co.
A te Alphardy głośnikowe jakby Ci nie podeszly, albo coś chciałbyś później skorygować w brzmieniu w inną stronę bez trudu sprzedasz choćby tu na forum.
Interkonekty to inna sprawa. One są droższe. Tu rzeczywiście kup na razie jakieś Prolinki z serii Futura czy jakiś Melodika.
Albo zrób taki myk, że kup dwie sztuki, bo są sprzedawane pojedynczo po 40 zł Alphardy. http://allegro.pl/kabel-alphard-1rca-1rca-...5361562743.html I masz parkę super interkonektów za naprawdę niewielkie pieniądze.

Dlaczego w amplitunerze nie grają wysokie? Nie wiem, może coś pogrzebane jest w ustawieniach w menu amplitunera? Choć nie powiem, czy to jest możliwe? Spróbuj zresetować ustawienia tego ampli, do ustawień fabrycznych. W instrukcji obsługi powinno być jak to się robi.
Oczywiście posłuchaj jeszcze ze wzmacniaczem kolegi i koniecznie podziel się wrażeniami. Zanotuj markę, model oraz inne szczegóły, wraz z okablowaniem, gdyby kumpel używał innego. To wszystko może nam więcej powiedzieć o Twoim guście i oczekiwaniach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1angel

Niestety lub stety gorsze "104" które na początku średnio mi się podobały po 8 miesiącach jestem zachwycony tak zróżnicowanym dźwiękiem grają z niezbyt lubianym w twojej opinii wzmacniaczem Sony f570es, traktuje to jako hobby uzależnienie mam ale cieszę się z tego
jak to jest z tymi zworkami we wzmacniaczu zaleca się wymianę lepszych niż najtańsze zworki z wtykiem rca które mam ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, to trochę źle skojarzyłem, ale w Dali trafiłem icon_biggrin.gif
Nie to, że nie lubię wzmacniacza Sony TA-F570e. Bo jest dobrym, solidnym urządzeniem. Po prostu generalnie nie przepadam za sprzętem audio Sony. Pomijając jakieś flagowe wypusty. A ten wzmacniacz jak niemal każdy na pewno jest w stanie dużo pokazać w odpowiednim połączeniu. I to pewnie ma miejsce u Ciebie.

Co do zworek, to chodzi Ci o te łączące przedwzmacniacz z końcówką mocy? Jeśli tak, to nie to, że jest zalecane. Bo i przez kogo?
Ale to m.in. moje zdanie, że wymieniając na coś lepszego fabryczne druty można uzyskać jeszcze lepszy dźwięk.
Sprawdziłem, więc wiem co piszę.
Mogą to być zworki jakie się stosuje do kolumn, czy ostatecznie interkonekty. Gotowe lub robione.
Tu nie tylko przewodnik powinien być najwyższej jakości, ale i wtyki. Bo zamiast poprawić, można pogorszyć dźwięk.
Ewentualnie można zamówić u jubilera takie druty, tylko z czystego srebra.
Jeśli chcesz jeszcze podyskutować na ten czy inne tematy, to załóż wątek, bo nas RoRo opitoli i tyle skorzystamy icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótsze niż 50 cm? Mogą nie sięgnąć. A 100 cm zawsze się przyda w razie roszad z ustawieniem.

Gdybyś czytał inne wątki wiedziałbyś jakie tanie i dobre kable polecamy. Ostatnio była o tym mowa.
Tylko, czy nie za wcześnie na kupowanie kabli, gdy jeszcze nie masz wzmacniacza, nie wiesz jak zagra z kolumnami?
Nie lepiej pograć nawet na zwykłych a później się zastanowić jakie można kupić?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Rozumie że tymi kabelkami alphard mogę podłączyć też cd-player? To kupiłbym odrazu 4 sztuki

Byłem wczoraj u kumpla posłuchać jego zestawu: Dali suite 2.8 ze wzmakiem nad 326bee.... zagrało to pięknie ale z jednym ale (które może wynikać ze złego ustawienia) troszkę natarczywy bas jak dla mnie, fajnie wokal był wysunięty do przodu, tak że nie zakłócał sceny a reszta bardzo ładnie grała, góra delikatna ale dobrze słyszalna no a bas już opisałem.
I chyba takiego brzmienia szukam. U mnie brakuje właśnie trochę sceny, ale to pewnie ze względu na denona.... Najprawdopodobniej w przyszłym tyg będę miał tego nad'a na odsłuch i podzielę się wrażeniami czy to jest to brzmienie

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelki na razie radzę kupić dwa (1 parę). Posłuchaj z gramofonem i CD. Dasz radę przepinać.
Bo może się okazać, że kable nie bardzo Ci podejdą i lepiej byłoby mieć różne.
Jeśli już teraz musisz kupić dwie pary, to weź Oechlbach, będziesz miał dwa różne rodzaje prezentacji dźwięku.

Kolumny mogły zagrać zbyt basowo ze względu na złe ustawienie. Nie było zbyt blisko ścian? Może stały w 1/4 któregoś wymiaru pokoju albo miejsce odsłuchowe tam było ustawione? wystarczy nieraz trochę (kilka/kilkanaście cm przesunąć i może być dobrze).
Może to być także to połączenie wzmacniacza z kolumnami.
Ale i nieodpowiednie okablowanie może pokazywać ten problem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam witam,

kabelki przyszły i jestem pod wrażeniem, utwory jakby nabrały czystości i naprawdę to słychać icon_razz.gif jednak pojawił się problem z jedną kolumną.... problem wykryłem na utworze phila collins'a - in the air tonight, duży głośnik trzeszczy ale jak głośniej się go słucha, co mam zrobić? Coś takiego da się naprawić czy zostaje zwrot kolumn ? (na drugiej kolumnie nie słychać takich trzasków)

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj najpierw posprawdzać solidność zamontowania kabli. Szczególnie głośnikowych. Ale nie tylko.
Wykręć i zakręć je ponownie. Patrz by nic się nie zwarło.
Sprawdź też osadzenie interkonektów. Czy przy innych też tak trzeszczy?

Później jeśli to nie pomoże zamień kolumnę lewą z prawą. Same kolumny.
Jeśli to nie pomoże trzeba odkręcić z wyczuciem głośnik z którego dobiegają te trzaski.
I sprawdzasz, czy jakiś kabel albo coś innego nie ociera się o membranę głośnika podczas gdy on gra (drga).
Sprawdź też solidność podłączonych kabli. Jeśli widać to też od strony zwrotnicy (pewnie przy gniazdach przyłączeniowych).

Sprzęt za każdym razem wyłączasz. Nie robimy żadnych przełączeń itp na włączonym zestawie.

Jeśli do niczego nie dojdziesz skontaktuj się jak najszybciej ze sprzedającym i zażądaj zwrotu pieniędzy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

trzeszczy tylko ta jedna kolumna ten duży głośnik,
jeśli moje zabiegi nie pomogą, nie da się tego na własny koszt naprawić czy to nie ma sensu ?

biorę się za to i napiszę czy coś pomogło

pozdro

witam ponownie,

odkręciłem głośnik i okazało się że on nie jest tylko zadrapany ale jest membrana czymś od spodu podklejona jakimś kawałkiem "czegoś" ciężko to określić co to jest za materiał, czy to trzeszczenie może być tym spowodowane ? po za tym nic niepoprawnego nie widać
co robić ??

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie podklejenie dla usztywnienia uszkodzonej membrany to bardzo kiepski sposób naprawy . Wzrasta bezwładność tej częsci podklejonej membrany co przy głośniejszym graniu doprowadza do prowadzenia cewki w szczelinie nie dokładnie wzdłuż niej. Tak nie naprawia się głośnika. Trzeba wymienić całą membranę, a najlepiej cały głośnik. Oczywiście na identyczne. W obu kolumnach głośniki muszą być dokładnie takie same.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety aby wszystko było idealnie , należało by wymienić w obu kolumnach głośniki na nowe. Prowadzi to wszytko jednak do wniosku że takie niezbyt sprawne kolumny należy zwrócić. Przykre to , ale tak to bywa ze sprzętem używanym. Często można trafić sprawny sprzęt. Jednak po zakupie , warto go dokładnie przejrzeć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyślałem. Szkoda, że nie pokazałeś nam wcześniej tej aukcji a my przecież mogliśmy zapytać, poprosić abyś wkleił link.
Prawdopodobnie ktoś z nas zauważyłby jakieś nieprawidłowości w wyglądzie głośnika.
A Ty przecież widziałeś fotki. Nic Cię nie tknęło? Albo jak rozpakowałeś kolumny nic nie zauważyłeś, że głośnik wygląda dziwnie, nie tak jak trzeba?
Sprzedający coś o tym pisał, że membrana głośnika była naprawiana, czy nie?
Jeśli nie, to Cię oszukał i masz prawo do zwrotu kolumn.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...