Skocz do zawartości

Zestaw stereo dla początkowego miłośnika stereo !


GieraPPa

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 191
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cytat

nie jest tak lepiej ?

W sprzęcie wysokiej klasy rozdzielenie DACa od reszty ma sens, w tańszych (jak w Twoim przypadku) niekoniecznie...
Po prostu używany tani DAC i wzmacniacz (z wejściem Phono i zapewne też pilotem) wyjdą taniej, ale niekoniecznie lepiej.

Cytat

RoRo masz jakiś wzmak w cenie z DAC-em wbudowanym ??


Nic się nie zmieniło od postu nr 100 - szukaj na allegro i w ogłoszeniach. Przy takich kwotach trzeba trochę cierpliwości.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pozwolę się podpiąć do tematu.
Dostałem ostatnio amplituner Kenwood KR6400 w bardzo dobrym stanie. aktualnie oddałem go do przeglądu i ewentualnego usunięcia niewielkich usterek. W tym momencie zwracam się z prośbą o pomoc w dobraniu do tego amplituera kolumn. Pomieszczenie odsłuchowe ma powierzchnię ok 22m2 jest to na poddaszu.wymiary 5x4 i dużo skosów na suficie. Dwie ściany są z surowej cegły natomiast sufit płyta G-K i pozostałe dwie ściany murowane.
Co do muzyki to przeróżna od klasycznej do rocka ,popu itp. koszt kolumn to max 1300 zł oczywiście za używane. Do tego planuje kupić gramofon ,ale to następny etap.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu się pogubiłem. Masz teraz kolumny Dali 450, tak?
Wiesz, temat się ciągnie już dość długo, ale mam nadzieję, że gusta brzmieniowe masz takie jak opisałeś?

Z NADów wolałbym wyższy model C320. Choć chyba niekoniecznie do Dali.
Cambridge Audio jak dla mnie są zbyt krzykliwymi wzmacniaczami (seria Azur). Ale ma to sens z 450kami.

Oczywiście popatrzę jeszcze za innymi wzmacniaczami. Cena do 1000 zł, tak?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tak mam Dali 450
Tak cena do około 1000zł +- 100zł bo muszę DAC'a jeszcze kupić aaa i zapomniał bym jednak fajnie było by gdyby był pilot najważniejsze do głośności innych funkcji nie musi być...
gusta brzmieniowe bez zmian zależy mi na fajnej przestrzeni scenie i wokalu, z denonem taty było miło aż za miło taki misu wyszedł, za ciepło.
Jest jeden arcam alfa 7 za 650zł jest arcam alfa 9 za 900 do naprawy potencjometr ale bez phono
f1angel chciałbym również porady co do kabli wzmak a kolumny

Pozdrawiam !!!

P.S.
Czy możecie jakiegoś DAC'a polecić tak do 250 zł? wejścia jakie bym chciał to optyczne, coax, jack
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbliższe temu co potrzebujesz, znalazłem taki wzmacniacz Audiolab 8000S. Wersja angielska, czyli lepsza.
http://allegro.pl/rewelacyjny-audiolab-800...6392273539.html
Niestety wzmacniacz nie posiada wejścia Phono. Choć ja i tak jestem sceptyczny jeśli o takie wejścia wbudowane.
Jak się nie kupi oddzielnego, to zazwyczaj nie ma co myśleć o dobrym dźwięku z gramofonu.
Najtańsze używane są naprawdę niedrogie.

Kable głośnikowe jak zwykle dobiera się na końcu, gdy ma się już złożony główny system, jeśli już wiadomo ile pieniędzy zostało.
A najlepiej jak się posłucha na jakichś zwykłych głośnikowych i dopiero dobiera inne według gustu, potrzeby skorygowania tego i owego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś ile możesz przeznaczyć na przedwzmacniacz gramofonowy. Dlatego ogólnie napiszę, że szukaj używanych, najlepiej pewnych firm jak:
Pro-Ject, Musical Fidelity, Cambridge Audio, NAD, Vincent, Thorens itp.

Co do DACów, to najciekawszy jaki obecnie widzę, za taką cenę. Nic lepszego chyba nie dostaniesz:
http://allegro.pl/fiio-d3-d03-d03k-tashian...amp;bi_c=148456
A tu masz używane, taniej
http://allegro.pl/dac-fioo-taishan-d3-i6393649460.html
http://allegro.pl/dac-fiio-d03-i6391811817.html

Z czasem pomyśl o lepszym zasilaczu np. od Tomanka (znajdziesz namiary na Allegro). Bo ten fabryczny, to tragedia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym i następnym miesiącu imprezy. W następnych będziesz sobie pluł w brodę, że jednak nie dozbierałeś na dobry wzmacniacz.
Takie jest życie, że często trzeba coś wybrać z czegoś innego zrezygnować. Albo oddali się to w czasie.
Jak chcesz. Możesz szukać jakiegoś NADa czy Rotela a jeszcze taniej Pioneera lub TEACa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ogólnie ten 8000A ma phono i to było by kompromisem ale nie ma serii A co jeszcze klasowo będzie zbliżone do tego audiolaba ? jednak cena 1200zł + do tego muszę dokupić przedwzmacniacz co przekracza mój budżet.... f1angel mówisz nad? jakie modele czy rotel ? podobnie grają jak audiolab?
próbuję licytować cenę jeszcze ale nie wiem ile bym mógł zaproponować na tego 8000S ?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, te Pioneery z linii Reference mają wejścia gramofonowe. Z kolumnami Dali 450 całkiem nieźle się zgrywają.
Jednak jeśli decydujesz się na Pioneera A 757 to jak najbardziej , jeżeli dostaniesz go tak do 700 zł, powyżej nie ma sensu, gdyż lepiej już kupić model niższy który gra praktycznie tak samo, a jest również bardzo mocny czyli albo A 676 lub A 656, więc po co przepłacać. Te wzmacniacze powinieneś dostać w bardzo ładnym stanie do 500 - 550 zł. Kupowanie Pioneera z serii A 7xx w kwocie 1000 - 1200 zł, ( a widziałem nawet za 1500 zł ) moim zdaniem zupełnie mija się z celem icon_wink.gif

Jeżeli chodzi o Pioneera to różnica w brzmieniu i to moim zdaniem o 2 klasy do przodu w porównaniu do serii Reference A 6xx. A 7xx, A 8xx to model A 88x z 1986 roku icon_wink.gif Ale niestety ciężko go dostać icon_wink.gif

Niestety nie wypowiem się na temat jakości przedwzmacniaczy gramofonowych w tych modelach. Nie miałem przyjemności słyszeć gramofonu z tymi wzmacniaczami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...