Skocz do zawartości

Zestaw stereo dla początkowego miłośnika stereo !


GieraPPa

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 191
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Niestety , ale wszystkie wzmacniacze z serii Reference nie miały pilotów. Co najlepsze niższe modele z tego okresu posiadały już zdalne sterowanie. Widocznie inżynierowie stwierdzili , że ten układ zdalnego sterowania jako kolejny element we wzmacniaczu może degradować dźwięk, więc w wyższych modelach go nie zastosowali.

Ale kolejne wzmacniacze z "tej półki" od 1992 roku takie jak A701r, A702r, A 705r, miały już pilota, jednak dźwiękowo były już gorsze. Ich nie polecam.

Ps. Tak dodam od siebie. Jeżeli decydujesz się na jakiś wzmacniacz z tego okresu, co jest moim zdaniem super pomysłem biorąc pod uwagę kwotę jaką płaci się za jakość to bym raczej unikał wzmacniaczy ze zdalnym sterowaniem. To jest element który bardzo często się psuje (ale nie jest to oczywistość), chodzi o przełącznik źródeł , a dostać zamienniki jak już nie ma oryginalnych części nieraz graniczy z cudem , bądź jest już nie możliwa. Taka jest moja opinia, nie każdy musi się z nią zgadzać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pisałem nie jest to jakiś wyznacznik najważniejsze chyba to wejście phono bo nie chciałbym kupować przedwzmaka do gramofonu więc Co byście wybrali mamy typy : Pioneer 757 lul 676, nad 320 (jeden na alledrogo jakiś ulepszony u fachowca z rachunkami itp), arcam alfa 7, lub audiolab 8000a (narazie brak ofert) chyba że macie jakieś fajne propozycje jeszcze bo już mam dosyć słuchania telewizora tylko haha

Pozdro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz koło tysiąca na wzmacniacz o ile dobrze wyczytałem to może jakiegoś Sony z serii Es. Np Sony ta f 670, czy też trochę starszy model ale bardzo dobry z wyższej półki Sony ta f 700 es. One grają dość neutralnie, ale całkiem rozdzielczo, jest duża liczba detali, świetne niskie tony.

Pół roku temu słyszałem połączenie właśnie Dali tylko że model 400 z sony Ta f 570 es i całkiem ładnie to grało.

Najlepiej jakbyś odsłuchał z 4 wzmacniacze na tych kolumnach i wtedy wybrał to co Ci najbardziej odpowiada icon_wink.gif

Z Pioneerem będziesz miał więcej niskich tonów, ale mniej rozdzielczy dźwięk w stosunku do Sony. Za to w Sony lepiej zdefiniowane są niskie tony i bardziej przejrzysty dźwięk.
Arcama i Audiolaba nie słyszałem więc się nie wypowiem icon_wink.gif

W razie co abyś wiedział tak na przyszłość. Jeśli chodzi o wzmacniacze Sony to nie kupuj wersji niemieckiej, a już szczególnie do tych Dali. Tylko Japońska albo europejska. Wersja niemiecka ma z tyłu obudowy na naklejce orła. Różnica polega na tym , że wersja niemiecka ma "wycięte" wysokie tony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam taką propozycję znalazłem Sony ta f 700 es jednak cena jest dosyć wysoka i nie wiem czy odpowiednia sprzedający chce za niego 1400 zł czy to odpowiednia cena ?
tu parę zdjęć ze środka
http://images78.fotosik.pl/831/3ea49fdf5c0bf9f9.jpg
http://images78.fotosik.pl/831/d54c30351118a3bb.jpg
http://images78.fotosik.pl/831/e7a62cf633cc2044.jpg
http://images76.fotosik.pl/830/f9e357e44b5ba36b.jpg

proszę o poradę czy warto i ewentualnie o jaka cenę się potargować

Pozdrawiam

P.S
ewentualnie wylicytować takie cacko http://allegro.pl/sony-730es-wzmacniacz-ta...91.html#thumb/1 i oddać gdzieś do serwisu na przegląd tylko czy to się opłaca ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GieraPPa, jako ex ES maniak napiszę Ci, że piece serii x00 są bardzo dobre. Taka kwintesencja dobrych Espritów. Oczywiście, im wyżej, tym lepiej. A czy 1400 zł. warto dawać? Hmm, w przypadku serii ES to nie da się tak napisać od razu.. czy warto. Esprity są kultowe (wzmacniacze ale również odtwarzacze). Tu tkwi właśnie problem icon_smile.gif Ale z drugiej strony są to dobre urządzenia, swego czasu drogie, wydajne prądowo. Ten z wrzuconych fotek wygląda na zdrowy. Brzmienie jak napisał Note, neutralne i to trzeba lubić. Posiadałem TA-F500ES, który juz dobrze grał i krótko TA-F800ES a to już była świetna maszyna. Nie znam 700ES, ale zakładam, że zagra również ciekawie. Osobiście 1400 zł. bym nie dał.

W licytowanie a potem naprawianie ja bym sie nie bawił.

Cytat

W razie co abyś wiedział tak na przyszłość. Jeśli chodzi o wzmacniacze Sony to nie kupuj wersji niemieckiej, a już szczególnie do tych Dali. Tylko Japońska albo europejska. Wersja niemiecka ma z tyłu obudowy na naklejce orła. Różnica polega na tym , że wersja niemiecka ma "wycięte" wysokie tony.



Nadziałem się w ten sposób, jak zaczynałem z ES-ami....TA-F570ES.... myślałem, że kupiłem zdechlaka. A chodziło o orzełka... Różnica między wersją dla sąsiadów z zachodu a europejską jest kolosalna.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście tego Sony 730 es z allegro bym odpuścił. Kupowanie po to aby od razu serwisować mija się z celem. No chyba , że jesteś specem w tej dziedzinie i już wiesz , że naprawisz to z zamkniętymi oczami i tanim kosztem icon_wink.gif

Sony Ta f 700 es to moim zdaniem bardzo fajny wzmacniacz, wart dużej uwagi, jednak nie w tej cenie. Co prawda niby wygląda zdrowo, ale myślę, że cena w granicach 1000 zł byłaby odpowiednia, a nawet troszkę na wyrost, no ale jak stan prawie idealny to warto. Za 1400 zł bym nie kupił.

Kolejna rzecz: Sony z serii Es to bardzo chodliwy towar, szczególnie te wyższe modele. Także wrazie sprzedaży, jakby nie podszedł to nie będzie żadnych problemów.

EDIT: Plastikowa obudowa nad kondensatorami w oryginale nie ma tych otworów. Właściciel musiał je sam wywiercić. Także mógł to być zabieg z uwagi aby zapewnić lepszą wentylację. Pytanie tylko po co? Czy po prostu z dbałości o sprzęt aby zapewnić jeszcze lepszą wentylację, czy jednak za mocno się grzały kondensatory?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie słyszałem modelu A77x. Byl to drugi model od góry w polowie lat 80 zaraz po topowym i świetnie grającym a88x ktorego slyszalem i go goraco polecam. No ale co do A77x to się nie wypowiem.

Co do Sony to no cóż. Jak to się mówi , sprzęt używany jest warty tyle ile możemy za niego zaplacic:)
Nie wiem w jakim on jest stanie technicznym, zewnętrznym.
Pytałes się czy wszystko działa jak powinno? Zaczynajac od przełączników aż po wyjścia głośnikowe. Czy kanały graja równo , nic nie trzeszczy itd?

Ja osobiście za stan bardzo dobry/idealny bym dał max 1000 zł, zresztą na allegro w ciągu pół roku kilka takich się przewinęło i to w całkiem ładnym stanie i ceny były w granicach 800-1000 zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

pokazał się sony 700 es na licytacji ale z zapytaniem o stan sprzedający odpisał coś takiego
cyt:
"Nie świeci się kontrolka nad włącznikiem power,trafko troszkę buczy ale to chyba normalne w tym modelu..."

normalne ?? podejść do licytacji ?
poniżej foto
https://zapodaj.net/4efc579c62270.jpg.html
https://zapodaj.net/0356113c6057c.jpg.htm
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie warto wchodzić w niesprawny wzmacniacz. Skoro trochę czasu już szukasz, to po co wchodzić w niepewnego Soniaka-lepiej poczekać i poszukać, aż znajdziesz rzeczywiście w pełni sprawny egzemplarz!

Dla handlarzy wszystko jest normalne icon_sad.gif
Często z jednej skrajności (sprzęt z własnej kolekcji, a ma kilkadziesiąt "sprzętów" i do tego każdy "profesjonalnie testowany przez 10 godzin na kolumnach Tonsil") albo "sprzęt włącza się, ale dalej nie sprawdzany bo nie ma takiej możliwości" -a sprzedawca mógłby z pięć wież z kolumnami zestawić, więc kolejna ściema...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena na styk opłacalności i DAC w tego typu wzmacniaczach był dość przeciętny (w tym przypadku Sony DAC jest ma zewnątrz by zmniejszyć zakłócenia), choć np. na potrzeby podłączenia telewizora wystarczy.

A może warto byś dał ogłoszenie na HiFi.pl o kupnie wzmacniacza Sony serii ES w bdb stanie?

Pozdrawiam
PS. Pioneera serii 77x nie pamiętam z odsłuchów i niestety nie pomogę icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony ta f 690 es gra na pewno jasniej od modelu ta f 670 es. Po prostu wysokie tony są bardziej doświetlone. Wiec zależy od preferencji. Modele jak Ta f 670 , ta f 700, ta f 730 są bardziej neutralne, może troszkę cieplejsze.
Zwróć uwagę jaka to wersja. Jak niemiecka to odpuść z miejsca.
Cena o jakieś 200 zł za wysoka jak za ten model. No i w sumie nie widać jaki stan. Przynajmniej ja nie widzę bo póki co operuje z telefonu. Ale zdjęcia chyba w ciemnicy robione icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może bardzo udany i niedrogi (on ile nikt nie zalicytuje wyżej) Pioneer A-400X?
http://allegro.pl/pioneer-a-400x-i6441061604.html
Z DALI powinien zagrać bardzo dobrze. Słuchałem kiedyś tych kolumn z gorszym wzmacniaczem Pioneera i naprawdę mi się podobało.
Jedyne co, to ten wzmak nie ma pilota. I ogólnie jest bardziej "audiofilny". Czyli ma zredukowaną "gałkologię" icon_wink.gif
No i możesz za jakiś czas wypróbować jakiś inny kabel zasilający, bo wzmacniacz ma gniazdo IEC.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ładny, i dobre opinie, czy napędzi dobrze te moje Dali 450 f1angel? aaa tu jest jeszcze jeden http://olx.pl/oferta/wzmacniacz-pioneer-a-...html#fa0ab474d1
ten pilot nie jest taką koniecznością hee
oglądam jeszcze ciągle to ogłoszenie http://olx.pl/oferta/sony-ta-f-700es-CID99-IDh3pnf.html jednak koledzy pisali że cena troszkę wygórowana

a jeśli pioneer a400x zagra jak ten sony to po co przepłacać ?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odważę się napisać, który wzmacniacz lepszy.
Pioneer ostatnio niedoceniany. Choć to bardzo dobry model.
Sony zagra Ci bardziej miękko a Pioneer detaliczniej.

Nie wiem jak teraz, ale kiedyś A-400X można było sprzedać bez problemu, jakby co. Może spróbuj?
Moim zdaniem na początek, to naprawdę dobry, niedrogi wzmacniacz.
A tymczasem składaj na jakiś lepszy do Dali 450.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...