Skocz do zawartości

stereo do 5500zł


wojtask1111

Recommended Posts

Witam, jestem tu nowy i młody

Od zawsze lubiłem mieć dobre głośniki mini wierze, teraz przyszła kolej na prawdziwe stereo

mój zestaw jaki wyczytałem i zaznaczam że go słuchałem dziś to

yamaha rn500
dali zensor 7

Sprzęt ma być kupiony na lata, teraz stałby w pokoju kwadratowym 25m2.
muzyka leciała by z pendriva i ipod po wifi, oraz pc przez dodatkowa kartę dźwiękowa w postaci aim8000 pod która używam teraz słuchawek.

Moje pytanie jest czy jest to dobry pomysł konfiguracji i jak wszystko podłączyć dobrze i bez jakiś super drogich kabli.

a może dokupić jakiś dac później do tego jeśli tak jaki.

zaznaczę jeszcze, że nie jestem audiofilem ale bardzo lubię słuchać muzyki, wszelakiej nie posiadam jakiś preferencji muzycznych.
I musi być to nowy sprzęt kolumny amplituner
a reszta moze byc uzywana lub homemode ( dac, kable mog byc DIY)
Jeśli o czymś zapomniałem to dopowiem

z góry dziękuje za każda pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajm,
zacznę od elektroniki - jeśli zależy Ci na dobrym amplitunerze sieciowym, masz tak naprawdę do wyboru dwie marki - Yamaha i Onkyo. W przypadku Yamahy jest wspomniany przez Ciebie model R-N500 oraz flagowy R-N602. Wyższy model poza lepszym wyposażeniem, oferuje lepsze brzmienie.
W przypadku Onkyo do wyboru masz model TX-8130 oraz flagowy TX-8150. Sytuacja podobna jak przy urządzeniach Yamaha.
Bezpośrednio porównując powyższe amplitunery, Yamaha lepiej sprawdzi się w mocniejszych gatunkach muzycznych, eksponując skraje pasma. Onkyo jest równiejsze, trochę cieplejsze, dokładniejsze, bas jest krótszy ale lepiej kontrolowany.

Kwestia kolumn - tak naprawdę wybierałbym pomiędzy Dali Zensor 7, a Monitor Bronze 6. Dali jest trochę bardziej miękkie, większy nacisk kładzie na dociążenie, bas. Monitor Audio jest dokładniejsze, bardziej eksponując górę.
Natomiast z mojej strony zasugerowałbym jeszcze świetną, polską konstrukcję Pylon Audio Sapphire 25. To świetna dynamika, dobre wypełnienie, szczegółowość. Moja rekomendacja.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza audio oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mi namieszaliście..
Zostanę przy yamaha ponieważ jakoś bardziej mnie przekonuje a firma i słuchałem nie dawno onkyo z dali zenosr i czegoś mi brakowało nie wiem tylko jaki to byl ten onkyo ale jeden z sieciowych ale tanszy.

Powiedzcie czy różnica między yamahami rn500/602 jest warta tej dopłaty.


Pylony słuchał gdyż często są polecane na forum ale to już wyprawa bo u siebie w okolicy (wrocław) kiepsko lub nie odbierają telefonu

Słuchałem jeszcze elac fs77 z yamaha rn500 ale prędzej nie pisałem o nich bo nie zapisałem modelu.


co mi się podoba w dali?

wielkość, wygląd, grają świetnie, dobry bas co jest ważne jak jest go dużo ale nie tak że zagłusza resztę.
wad po półtory godziny słuchania, nie znalazłem, obawiam się tylko czy nie będą za duże do mojego pokoju....

a co jeśli chodzi chodzi o dac poprawi on coś czy ten jak i w karcie dźwiękowej i wzmacniaczu są wystarczająco dobre a jak tak to która lepsza?
na przyszłość chciałbym dokupić odtwarzacz cd - taki który postawiony na amplitunerze wyglądał jak z jednej serii, co tu byście polecili?
zastanawia mnie jedna rzecz yamaha ma 80w kanał czy to nie jest za mało?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ta moc będzie w zupełności wystarczająca do wysterowania tych kolumn. Jeśli Ci się podobało to znaczy że jest to zestawienie dla Ciebie. Nie ma specjalnej różnicy między RN 500 a 602 w kwestii dźwięku. To chodzi o funkcjonalność. I stąd różnica w cenie. Podobnie jest u onkyo. Do 25 metrów możesz spokojnie zastosować siódemki. Pamiętaj że 5 grają jednak gorzej.

A z ciekawości jak ocenuasz dźwięk elac FS 77?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okey to tu się jeszcze pozastanawiam nad yamahami,

musiccast moglibyście mi to jakoś wyjaśnić co to dokładnie robi?

Druga rzecz wyczytałem że na amplitunerze są strefy a/b rozumiem że można dokupić jeszcze 2 głośniki i podpiąć pod b strefę np w drugim pokoju lub w tym samym? i jak to się ma do mocy dzieli na pół?

Zaznaczę że nie znam się na tych waszych właściwych nazwach, jednak według mnie zagrały bardzo ciekawie, są jednak mniejsze od dali 7 ale co mnie zdziwiło mniały swoją moc, grały czysto, gdybym miał mało miejsca to bym się nie na nie skusił. Jednak Dali je zdeklasował jak dla mnie, ale elac-i to bardzo ciekawe propozycja i niejednym przypasuje do gustu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki a\b to jeszcze coś innego ale tak ten amplituner ma dwie strefy. Podpinasz dwa dodatkowe kanaly np. W innym pomieszczeniu i słuchasz tam czegoś. Strefy działają niezależnie. Głośność i wybór źródła. Co do music cast zobacz na stronie Yamahy lub u nas na Facebook jest to tam dobrze wytłumaczone. Dużo pisania icon_smile.gif

Oytalrm tylko z ciekawości. Jeśli dali bardziej ci leżały to wybór jest oczywisty
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Mam podobny temat.
Szukam zestawu do około 5000-5000PLN.
60% muzyka (różna pełen przekrój od klasyki po pop) 40% film.
Metraż salonu 30m2 + otwarta kuchnia 15m2. Duża przestrzeń mało mebli + płytka na podłodze...
Amplituner ---> Ze względu na funkcjonalność wybrałem R-N602.
Głośnki---> Zastanawiają mnie tylko głośniki rozważałem JBL 290 i Dali 7.
Może macie inne propozycje?


Ps. wybrałeś zestaw jeżeli tak to jaki?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Sam posiadam Onkyo 8050 i Klipsch RP-150 z kablami KIMBER 4PR i jest super.
Posiadam również suba Tannoy Arena TS 300 do filmów bądź specyficznej muzyki
gdzie bas gra pierwsze skrzypce icon_wink.gif
Warto na pewno przesłuchać połączenia Onkyo z Klipschem.
Wcześniej posiadałem kilka modeli amplitunerów Yamahy bo też byłem wierny marce, jednak po przesłuchaniu Onkyo zmieniłem zdanie.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...