Skocz do zawartości

Kolumny do Cambridge Audio


treborpila

Recommended Posts

Jest to mój pierwszy post więc witam Wszystkich serdecznie icon_smile.gif
Mam problem z wyborem kolumn pod amplituner Cambridge Audio Sonata AR30. Sprzęt ma grać w sypialni dość cicho. Na tą chwilę sonata pomyka z kolumnami Avance Omega 503 z których jestem bardzo zadowolony. Niestety remont zmusza mnie do wymiany kolumn na podstawkowe.Budżet jaki mogę przeznaczyć to ok 2000 zł. Skrzynki icon_smile.gif mogą być używane.Oczekuję by kolumny dawały dobrą sterofonię i grały ciepłym dźwiękiem. By utrudnić Wam wybór icon_smile.gif kolumny będą stać dość blisko ściany icon_sad.gif Z góry dziękuję za pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem amplituner za mniej niż 1500 zł (jako nowy) do używanych kolumn za ok. 2000 zł (czyli jako nowe były sporo droższe),
to połączenie trochę ryzykowne. Może nie mezalians, choć to zależy od kolumn.
Szkoda, że nie możesz kupić droższych Sonus Faber. Bo te Concertino są niezłe, ale za niewiele więcej widuję czasem Minuetto. Sporo lepsze. Szczególnie wysokie tony. Alew właśnie im lepsze kolumny, tym lepszego wzmacniacza wymagają. I odpowiedniego źródła.
A tu masz link do Concertino:
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/11/218239.php
Niestety martwi mnie trochę to, że będą stały dość blisko ściany tylnej ściany. Na pewno trzeba ją będzie wówczas silnie wytłumić.
Z innych marek możesz szukać jeszcze: Chario, Castle Acoustic, Xavian, Tannoy, Dynaudio.
Choć pewnie większość z nich będzie poza zasięgiem a Twój amplituner zbyt słabym napędem dla nich.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...