Skocz do zawartości

Tonsil Zeus 2szt - Który z tych wzmacniaczy? Chyba, że się mylę.


marcelonip

Recommended Posts

Witam,
zakupiłem 2 nowe głośniki Tonsil Zeus(+jakie kable do nich kupić, na zwykłych cienkich można grać?). Mam pokój troszkę ponad 30m2. Wcześniej radziłem sobie kinem domowym HST-471 (z ciekawości może ktoś orientuje się w jakich pieniądzach mógłbym kompletny zestaw sprzedać z szafką, 2 kolumny, 2 głośniki na tył i woofer).

Do rzeczy - 2 nowe oryginalne głośniki Tonsil Zeus. Jaki wzmacniacz do nich? Nie ukrywam, że mam dosyć ograniczony budżet. Raczej w takim pokoju i tak nie wykorzystałbym maksimum z nich więc mam 3 opcje:

-PIONEER A-656 - mój faworyt
-SONY TA-F590ES - został mi polecony
-PIONEER A-757 - opcjonalnie jakby nie był zbyt drogi
-YAMAHA AX-700 - również polecony

Ostatnią opcją jest podłączenie go ich pod to kino domowe HST-471 co o tym myślicie? Czy ta opcja całkiem odpada?

Który wypadłby najlepiej? Chyba, że macie inne propozycje to również mile widziane. icon_redface.gif

Pozdrawiam icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile Cię kosztowały nowe Tonsil Zeus? Tu miałeś pieniądze na te kolumny (bo to są kolumny a nie głośniki - no chyba, że masz same głośniki icon_wink.gif ) a narzekasz na ograniczony budżet.
Czemu nie zapytałeś przed zakupem kolumn, tylko kupiłeś takie... hmmm? Co przesądziło o wyborze?
Podejrzewam, że w cenie mogłeś kupić dużo lepsze, używane.

Szkoda też, że nie czytałeś tematu "Pierwsze posty..." ze strony tytułowej forum, albo choć kilku tematów w zakładce stereo.
Wiedziałbyś jak napisać pierwszy post, o co pytamy, jakie informacje są nam potrzebne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tonsil Zeus nie mają nawet normalnej zwrotnicy, jest tam najprostsza zwrotnica 6dB/okt dla głośnika wysoko tonowego, a oba niskotonowe nie posiadają nawet cięcia dolnoprzepustowego... generalnie rzecz biorąc tragedia. Ogólnie te zestawy mają jak dla mnie brzmienie wręcz fatalne i nie nadają się do niczego, ani do "łupania" (bo do tego wolał bym kupić np. jakieś Cerwin Vegi) ani do słuchania.

Jak dla mnie wzmacniacz do zeusów powinien być możliwe mocny (bo to wcale nie łatwe kolumny do wysterowania) i mieć lekko zaciemnioną brzmienie, bo inaczej zeusy będą potwornie męczyć. Nie chcę być nie miły ale na tych kolumnach różnica w dźwięku między Musical Fidelity A1 a Diorą Ws442 będzie niezauważalna... z czystego zaufania do marki ja wybrał bym z proponowanych pioneera albo sony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, rzeczywiście nie czytałem. Kupiłem za 1400zł używane wizualnie w stanie idealny KOLUMNY.
Którychś z tych wzmacniaczy się nada?
A co do tego czemu wybrałem je to tylko to, że cena wyszła według mnie całkiem spoko i nie będę miał zbyt dużego problemu by je sprzedać w podobnej cenie.
Ograniczony budżet na wzmacniacz - 700zł. Mam więcej pieniędzy, ale zwyczajnie nie chcę więcej w to pakować... przynajmniej na początku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy będzie chyba Pioneer. Możesz szukać innego z serii Reference jeśli masz większy budżet, ale ten jest ok.

Kolumny natomiast polecam z czasem wymienić na inne. Najlepiej szukać w pobliżu swojego miejsca zamieszkania i pojechać już ze wzmacniaczem oraz kilkoma zróżnicowanymi a dobrze znanymi nagraniami.
Do mocnego grania rzeczywiście szukaj Cervin-Wega, albo jeśli ma zabrzmieć kulturalniej, przyjemniej to Quadral z serii Phonologue Gold czy choć Arcus.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Najlepszy będzie chyba Pioneer. Możesz szukać innego z serii Reference jeśli masz większy budżet, ale ten jest ok.

Kolumny natomiast polecam z czasem wymienić na inne. Najlepiej szukać w pobliżu swojego miejsca zamieszkania i pojechać już ze wzmacniaczem oraz kilkoma zróżnicowanymi a dobrze znanymi nagraniami.
Do mocnego grania rzeczywiście szukaj Cervin-Wega, albo jeśli ma zabrzmieć kulturalniej, przyjemniej to Quadral z serii Phonologue Gold czy choć Arcus.



Zakupiłem wzmacniacz Pioneer A-656. Kolumny i wzmacniacz bardzo ładnie się prezentują haha, ale trochę spodziewałem się lepszego efektu nie ukrywam, nie wiem czy to przez pomieszczenie w jakim jestem czy po prostu jest to źle dobrany wzmacniacz, ale nie mogę wydobyć z nich dobrego bassu, grają całkiem głośno (ale też nie tak głośno jak powinny), ale mam wrażenie, że zestaw kina domowego HST-471 które posiadam w tym samym pokoju gra bardzo porównywalnie do nich i sam nie wiem w czym już może być problem icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif
Jakieś pomysły?
Proszę
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zgadnij kolego co może być przyczyną?
Dlaczego nikt nie wierzy bardziej doświadczonym userom?
Sprzedaj Zeusy i po określeniu jaki masz budżet zapytaj o kolumny. Niskie tony się pojawią.

Póki co, postaraj się pojeździć kolumnami po pokoju. Bliżej, dalej tylnej ściany i bocznych. Może ustaw przy którejś ścianie bocznej?
Wzmacniacz Pioneer A 656 to bardzo porządny wzmacniacz. Niskie tony mogą być nie tak szybkie czy twarde jak w innych wzmacniaczach, ale na pewno nie słabe czy płytkie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zakupiłem wzmacniacz Pioneer A-656. Kolumny i wzmacniacz bardzo ładnie się prezentują haha, ale trochę spodziewałem się lepszego efektu nie ukrywam, nie wiem czy to przez pomieszczenie w jakim jestem czy po prostu jest to źle dobrany wzmacniacz, ale nie mogę wydobyć z nich dobrego bassu ...
...Jakieś pomysły?


A czy napewno wzmacniacz i kolumny są sprawne? Jeśli chodzi o Pioneer'a a 656 to jest to wzmacniacz , którego jedną z cech jest właśnie mocny i solidny bas , jest to z pewnością "zawodnik wagi ciężkiej". Aby nie być gołosłownym to tylko powiem , że sam posiadam model podobny do Twojego wzmacniacza i miałem "przyjemność" osobistą słuchać Twojego połączenia icon_smile.gif Co jak co , ale basu tam na pewno nie brakowało icon_wink.gif Co nie zmienia faktu , że te kolumny bym sprzedał i kupił lepsze ( naprawdę uzyskasz lepszy dźwięk w wielu aspektach ). Póki co sprawdź sprzęt, podłączenia i pojeździj z kolumnami jak radził f1angel.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A czy napewno wzmacniacz i kolumny są sprawne?



Właśnie, można jeszcze dodać dwie inne kwestie : Twój zbyt duży apetyt i oczekiwania( nie znamy ich) względem basu na podstawie legend, opowieści o tych kolumnach itp. dwa ( mniej prawdopodobne) coś z podłączeniem całości.
Pojeździć z kolumnami można i należy, czy z Zeusami to nie wiem czy warto ( bo to sprawa precyzji dźwięku, efektu stereo itd a tego po zeusach się nie oczekuje), a jak sprawa "wyposażenia " salonu, bo jak pusty jak sala gimnastyczna, to basu i tak nie będzie i totalny brak precyzji w reszcie pasma.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...