Skocz do zawartości

ROTEL - japończyk z brytyjską naleciałością


Recommended Posts

Witajcie :) 

Miło mi dołączyć do grona użytkowników sprzętu Rotela :) Od trzech miesięcy jestem posiadaczem A14 w towarzystwie CD14. To moja trzecia marka audio, z którą mam do czynienia i zawsze było to stereo (pierwszą była posiadana przez kilka lat Yamaha, później, przez ponad 10 lat, NAD). Wciąż poznaję nowy sprzęt, który obecnie gra z kolumnami AE Aegis Evo, ale poszukuję dla nich następcy. Mam kilka typów do odsłuchania. Pierwszymi, które gościłem u siebie, były B&W 606 S2, lecz te po miesiącu słuchania sprzedałem. Wkrótce będą kolejne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD grał bardziej dociążonym dźwiękiem, więcej było niższej średnicy i basu. Wysokie tony nie były wyeksponowane, ale ich jakość mnie satysfakcjonowała. Tym niemniej regulację barwy sopranów miałem na maksa i to równoważyło mocny dół. Początkowo nie planowałem wymiany sprzętu, chciałem tylko zmienić kolumny. Kilka odwiedzin w salonach audio uświadomiło mi jednak, że technika poszła do przodu i zachciało mi się mieć streamer i wejście na USB. I zamiast kolumn, kupiłem nową wieżę. A jak gra Rotel? Dźwięk jest bardziej wyrównany, bardziej szczegółowy, lżejszy tonalnie, delikatniejszy. Basu jest trochę mniej, ale jest bardziej zróżnicowany. Pojawiło się więcej dźwięków w wyższej średnicy, a NAD podkreślał jej niższy zakres. Wysokich tonów jest więcej i są bardziej radosne. Rotel lepiej różnicuje nagrania, teraz wyraźniej słyszę różnice pomiędzy płytami CD. Co do przestrzeni i głębokości sceny to nie potrafię tego za dobrze ubrać w słowa. Mam wrażenie, że w graniu jest więcej powietrza, a scena się powiększyła. Zmiana sprzętu zbiegła się w czasie z przemieszczeniem na drugą ścianę, więc i warunki odsłuchu są trochę inne. Podsumowując: dźwięk Rotela w porównaniu do NAD-a jakby stracił na masie (zyskał w innych aspektach), jest bardziej szczegółowy i bardziej uniwersalny, naturalny. I teraz do tego charakteru trzeba dobrać kolumny do 22-metrowego pomieszczenia :)  Rozważam monitory lub małe podłogowe. W planach mam odsłuch Dynaudio Emit M20, Dali Oberon 3/5, Acoustic Energy 109, 120 lub 309 (przez sympatię do marki) i Focal Aria 906. Przy Focalach mam obawy, czy nie będzie za ostro, ale dziś rozmawiałem z salonem audio i zadecydowaliśmy, że też włączymy je do porównania. W innym miejscu odsłucham Triangle Borea i Monitor Audio Silver 100. Ma to zagrać tak, żeby słuchanie sprawiało przyjemność. Ciekawy czas przede mną :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

To też się dołączam.

W połowie stycznia tego roku, kupiłem wzmacniacz Rotel A14. Gra świetnie.

Zastąpił 30-letniego Technicsa SU-V90D, który ma nowego właściciela i służy dalej.

Przez jakiś czas musiał współpracować z Altusami 140. Pod koniec lutego, zastąpiły je Paradigm 3000F. Kabel Melodika MDC2250. Pozostałe klocki to odtwarzacz CD Technics SL-PS840. Słucham głównie po PC-USB z kompa z Foobarem. Nie posiadam amplitunera, więc A14 daje też dźwięk z filmów i koncertów z Nvidia shield 2019 Pro (oczywiście przez audio extractor), lub starego LG BD550. Obraz rzucam na projektor Benq w1000, lub na tv Toshiba 42L7453DG.

Nigdy nie byłem zwolennikiem słuchania na linii. Korzystam z korekcji +2/+4.

Generalnie słucham rocka we wszystkich odmianach.

Nie jestem zwolennikiem zmian, gdyż przyzwyczajam się do sprzętu i brzmienia. Uważam, że lepsze jest wrogiem dobrego. Generalnie kupuję sprzęt nowy, gdyż nie jestem w stanie przewidzieć kultury użytkowania poprzednika.

Sprzęt zmieniam, gdy zaczyna się sypać i naprawa jest nieopłacalna.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.05.2021 o 19:37, Piciu1975 napisał:

NAD grał bardziej dociążonym dźwiękiem, więcej było niższej średnicy i basu. Wysokie tony nie były wyeksponowane, ale ich jakość mnie satysfakcjonowała. Tym niemniej regulację barwy sopranów miałem na maksa i to równoważyło mocny dół. Początkowo nie planowałem wymiany sprzętu, chciałem tylko zmienić kolumny. Kilka odwiedzin w salonach audio uświadomiło mi jednak, że technika poszła do przodu i zachciało mi się mieć streamer i wejście na USB. I zamiast kolumn, kupiłem nową wieżę. A jak gra Rotel? Dźwięk jest bardziej wyrównany, bardziej szczegółowy, lżejszy tonalnie, delikatniejszy. Basu jest trochę mniej, ale jest bardziej zróżnicowany. Pojawiło się więcej dźwięków w wyższej średnicy, a NAD podkreślał jej niższy zakres. Wysokich tonów jest więcej i są bardziej radosne. Rotel lepiej różnicuje nagrania, teraz wyraźniej słyszę różnice pomiędzy płytami CD. Co do przestrzeni i głębokości sceny to nie potrafię tego za dobrze ubrać w słowa. Mam wrażenie, że w graniu jest więcej powietrza, a scena się powiększyła. Zmiana sprzętu zbiegła się w czasie z przemieszczeniem na drugą ścianę, więc i warunki odsłuchu są trochę inne. Podsumowując: dźwięk Rotela w porównaniu do NAD-a jakby stracił na masie (zyskał w innych aspektach), jest bardziej szczegółowy i bardziej uniwersalny, naturalny. I teraz do tego charakteru trzeba dobrać kolumny do 22-metrowego pomieszczenia :)  Rozważam monitory lub małe podłogowe. W planach mam odsłuch Dynaudio Emit M20, Dali Oberon 3/5, Acoustic Energy 109, 120 lub 309 (przez sympatię do marki) i Focal Aria 906. Przy Focalach mam obawy, czy nie będzie za ostro, ale dziś rozmawiałem z salonem audio i zadecydowaliśmy, że też włączymy je do porównania. W innym miejscu odsłucham Triangle Borea i Monitor Audio Silver 100. Ma to zagrać tak, żeby słuchanie sprawiało przyjemność. Ciekawy czas przede mną :) 

 

Jako użytkownik Rotela A14 uzupełnię, że Rotel A14 bardzo zyskuje na basie i dociążeniu dźwięku po wymianie zwykłego fabrycznego przewodu zasilającego na jakiś lepszy, można się zdziwić. Wtedy naprawdę potrafi "pociągnąć" dołem i przy odpowiednich kolumnach sięgnąć bardzo nisko. I nie musi to być wymiana na jakiś super drogi przewód. :) Co do kolumn to warto spróbować coś z B&W, wtedy trochę traci na wyrównaniu pasma ale bardzo pasuje ludziom ceniącym podbicie dołu i góry. Sam ze względu na preferencje właśnie neutralnego wyrównanego dźwięku, co jest wielką zaletą tego wzmacniacza, wolę go w zestawieniu a kolumnami Focal.

Edytowano przez greg235
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, negatyw napisał:

Może zatem polecisz kabel, który zdał u Ciebie egzamin?

A jak oceniasz temperatury pracy A14? Jaką max temperaturę masz u siebie? Po jakim czasie i w jakich warunkach eksploatacji?

Ja używam przewodu zasilającego Audioquest NRG Z3, ale wystarczy Audioquest NRG Y3, podobało mi się również brzmienie z przewodami Furutecha, niekoniecznie jakimiś drogimi modelami. Z użyciem Aq bas jest bardziej twardy precyzyjny, z Furutechem jest głębszy ale też miększy. Nie używam jakoś nadmiernie swojego A14, stoi u mnie na odtwarzaczu i  nie jest zabudowany z żadnej strony. Czuć jak się dotknie, że łapie temperaturę, ale bez jakiejś przesady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.06.2021 o 09:35, greg235 napisał:

Jako użytkownik Rotela A14 uzupełnię, że Rotel A14 bardzo zyskuje na basie i dociążeniu dźwięku po wymianie zwykłego fabrycznego przewodu zasilającego na jakiś lepszy, można się zdziwić. Wtedy naprawdę potrafi "pociągnąć" dołem i przy odpowiednich kolumnach sięgnąć bardzo nisko. I nie musi to być wymiana na jakiś super drogi przewód. :) Co do kolumn to warto spróbować coś z B&W, wtedy trochę traci na wyrównaniu pasma ale bardzo pasuje ludziom ceniącym podbicie dołu i góry. Sam ze względu na preferencje właśnie neutralnego wyrównanego dźwięku, co jest wielką zaletą tego wzmacniacza, wolę go w zestawieniu a kolumnami Focal.

Potwierdzam sam ostatnio zmieniłem w swoim zestawie przewody zasilające zarówno w pre jak i końcówce na  Helukablu z wtykami Oyaide i faktycznie jest pełniej na basie :99_muscle: jak widać z Rotela można sporo wyciągnąć...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.06.2021 o 06:26, negatyw napisał:

Kabel aq około 850zl. Sporo...
No więc ja po ok 4h i przy vol 45-50, mam ok 50-55 stopni. Sytuacja, jak poniżej.a8815c7943990dde6157236fdd164165.jpg

Taka temperatura to jeszcze nie tragedia. Zmierzę u siebie w wolnej chwili dla porównania. Na zdjęciu nie wygląda to szczególnie dobrze jeśli chodzi o cyrkulację powietrza wokół wzmacniacza. Mogłoby być gorzej ale i mogłoby być lepiej. Co do przewodów to nie musi być koniecznie taki jak ja używam. Myślę, że większość przewodów w granicach 300 - 400 zł już da zauważalną różnicę na plus. No ale to trzeba by było przetestować na konkretnym przewodzie w konkretnych warunkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszych warunków mu nie dam. Podczas używania, szklane drzwi są zawsze uchylone. Testowałem i nie ma to specjalnie przełożenia na temp.

Brat ma sprzęt wolnostojący na komodzie. Wyniki bardzo podobne - nawet z dc blockerem i kablem zasilającym o grubości dobrej klasy ulocka do roweru...

 

Ja jestem w stanie dać za taki kabel max 150-250zł, co daje coś takiego:

== Tomanek Power Cable 1.5m

== Kabel zasilający ACCUPHASE 40th Anniversary - 1m

== FURUTECH Alpha PS-950 - kabel zasilający 1m

 

Serwis zapewnił, że sprawdza sobie temp i jak co, to się wylaczy. Poinformuje o tym monitem na wyświetlaczu + led na czerwono.5d4ed1afd11e2ceb77d9654f7719857c.jpg&key=7ef06443bdaa0810be5699d85beb99c156a7036b83ad4884f1562ac36f236cc4

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, negatyw napisał:

Lepszych warunków mu nie dam. Podczas używania, szklane drzwi są zawsze uchylone. Testowałem i nie ma to specjalnie przełożenia na temp.

Brat ma sprzęt wolnostojący na komodzie. Wyniki bardzo podobne - nawet z dc blockerem i kablem zasilającym o grubości dobrej klasy ulocka do roweru...

 

Ja jestem w stanie dać za taki kabel max 150-250zł, co daje coś takiego:

== Tomanek Power Cable 1.5m

== Kabel zasilający ACCUPHASE 40th Anniversary - 1m

== FURUTECH Alpha PS-950 - kabel zasilający 1m

 

Serwis zapewnił, że sprawdza sobie temp i jak co, to się wylaczy. Poinformuje o tym monitem na wyświetlaczu + led na czerwono.

 

Jak napisałem mierzone przez Ciebie temperatury to nie tragedia. Niektóre wzmacniacze nagrzewają się do znacznie wyższych wartości. Nie sprawdzałem, ale zapewne Rotel ma jakieś zabezpieczenie w postaci np. termistora, które wyłącza wzmacniacz w przypadku niebezpiecznego przegrzania. Czasem drobne rzeczy też mają znaczenie, np. gazety wsunięte pod sprzęt tak jak na Twoim zdjęciu pod odtwarzać, które zabierają i tak skąpe miejsce na cyrkulację powietrza, albo centymetr lub dwa odstępu szafki na sprzęt od ściany, pod warunkiem oczywiście, że szafka nie ma zabudowanej tylnej ścianki.

Jeśli masz możliwość to sprawdź i porównaj każdy z wymienionych trzech przewodów. Jeśli nie to ja osobiście spróbowałbym Furutecha. Ewentualnie poszukaj jakiegoś używanego przewodu z drugiej ręki, często ludzie dążąc do jakiegoś swojego ideału brzmienia, stopniowo wymieniają poszczególne elementy swoich zestawów, w tym również przewody i pozbywają się taniej już niepotrzebnych elementów.

Edytowano przez greg235
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Melduję się w klubie jako posiadacz wzmacniacza zintegrowanego Rotel RA-1572 oraz odtwarzacza cd Rotel RCD-1572 i kolumn podstawkowych brytyjskiej marki MA Silver 2. Jeżeli chodzi o sam zestaw Rotel to gra on bardzo dynamicznie, energicznie, szybko i jest to brzmienie, przy którym człowiek się nie nudzi. Bas jest rewelacyjnie kontrolowany i zarazem dobrze zróżnicowany, a ponadto jest dosyć ciężki tzn. jak uderzenie ciężkim młotem, a nie jak gumowym młotkiem. Ma bardzo ładny wokal i ta cecha w moim przekonaniu powoduje, iż jest kojarzony ze sprzętem brytyjskim. Faktem jest, że posiada więcej wyższej średnicy, niż tej niższej i tu trzeba być "ostrożnym" przy doborze kolumn oraz przewodów. Fantastyczna stereofonia jak dla mnie, można rzec trójwymiarowa, a wysokie tony są dokładne i "czyste". Sam wzmacniacz jest dosyć wydajny, a elektroniczna skala głośności pozwala na precyzyjne ustawienie głośności. Trzeba ten wzmacniacz dosyć mocno rozkręcić, aby pokazał swoje możliwości i wtedy naprawdę pojawia się uśmiech na twarzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę jeszcze trochę na temat wyglądu i pewnych małych niedoróbek. Nie rażą mnie one bardzo, aczkolwiek uważam, iż na tym pułapie cenowym powinno być lepiej.

ROTEL RA-1572. Pykanie występuje przy zmianie źródła, regulacji tonów i pewnie jeszcze przy innych funkcjach, z których nie korzystam. Delikatne nakrętki przy zaciskach głośnikowych, a dla mnie to ważne, ponieważ stosuje tylko i wyłącznie gołe druty, innych nie uznaję. Troszkę inaczej rozplanowałbym wejścia, wyjścia na tylnej ściance tego wzmacniacza, szczególnie XLR.

ROTEL RCD-1572. Pykanie występuje przy naciśnięciu przycisku play lub stop i może przy innych funkcjach, nie wiem. Szuflada chodzi zbyt głośno i jest bardzo delikatna, a wczytywanie płyt trwa 11-sekund, trochę długo. Może mam za duże wymagania w tym budżecie, chociaż na obronę powiem, iż na razie odtworzył wszystkie płyty jakie mu zapodałem. Pilot w porównaniu do pilota wzmacniacza, ma bardziej płaskie przyciski i to moim zdaniem, też powinno być poprawione.

Dotyczy zarówno wzmacniacza, jak i odtwarzacza CD, to tandetne plastikowe narożniki, dosłownie jak z odpustu. Na srebrnym kolorze, może nie rzuca się to tak w oczy, aczkolwiek czarne sprzęty ponoć grają lepiej, takie chodzą legendy. Jeszcze jedna rzecz w tych urządzeniach do poprawy, to przycisk POWER tzn. jego obwódka, który nawet po maksymalnym ściemnieniu, świeci dość mocno w nocy i razi. U mnie sprzęt prawie nigdy nie jest wyłączany całkowicie, poza dłuższymi wyjazdami, ale każdy chyba tutaj wyłącza, gdy nie ma go dłuższy czas w domu.

Mimo ww. niedoróbek cenię go za to jak gra, a przecież o to w tym wszystkim chodzi. Sprzęt użytkuję od 8-miesięcy i mam nadzieję, że zostanie ze mną dłuższy czas.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dzień dobry, rozważam zakupu A11 i CD 11 Tribute, od dłuższego czasu szukam czegoś dla siebie - rozstrzał mam szeroki - od sprzętu vintage po nowy zestaw - razem z kolumnami do 10K. Czytam i czytam, głowa mnie boli - sprawdzam polecane "najlepsze", "kultowe", "grające, jak hi endowe", "jedyne takie" i już nie mam siły :) Myślę o Rotelu, ale i tu czytam - tuning wydobywa basy, wymiana kabli, wymiana czegoś tam - no nie znam się, a chcę coś sensownego, co pogra zadowalająco bez dodatkowych nakładów - i pytanie do Panów - czy ten Tribute, to sensownym wybór? Jeśli tak, to z jakimi kolumnami - pomieszczenie ok 20 m2, muzyka - chillout, jazz, trochę rocka - słucham raczej cicho muzyki. Umawiam się na odsłuch do top hifi - może to rozwieje moje wątpliwości. Ale co wybrać do porównania? :) :) :) Przepraszam, jeśli nie jest to wątek poradniczy - ale jeden z niewielu sensownych, jaki o Rotelu znalazłam w internetach.

pozdrawiam / Lilith

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Jestem posiadaczką Rotela A11 Tribute od kilku miesięcy. Polecam ten  wzmacniacz jak najbardziej. Do rocka jest super, w jazzie też daje radę. To bardzo energetyczne, emocjonujące granie. Bardzo dobra jakość wykonania. Obudowa jest metalowa. Potencjometr głośności oraz przyciski na wzmacniaczu też są z metalu. Jedyne co zauważyłam na minus to głośne pstrykanie przy przełączaniu źródeł, a także włączaniu i wyłączaniu wzmacniacza. W sumie w niczym to nie przeszkadza, a co najważniejsze w trakcie odtwarzania muzyki tego nie ma. Jeśli chodzi o pilota, to jest on systemowy (jeden pilot obsługuje wzmacniacz i odtwarzacz CD) i nie poraża ergonomią, ale też nie ma tu jakiejś wielkiej tragedii. Co istotne wzmacniacz jest przyzwoicie wyposażony, tj. oprócz licznych gniazd analogowych RCA posiada przedwzmacniacz gramofonowy oraz moduł Bluetooth.  Podsumowanie:  Z całą pewnością Rotel A11 Tribute jest bardzo dobrym wyborem w grupie wzmacniaczy budżetowych.  

Jeśli chodzi o Rotela CD11, to nie skusiłam się na niego. Wolałam używany odtwarzacz CD. Ze swojej strony polecam CD Cambridge Audio Azur 640C. Tu też jest bardzo porządne wykonanie. Cała obudowa jest metalowa. 

 

Dla porównania w tym zakresie cenowym proponuję jeszcze wzmacniacz NAD C356BEE. Z tym, że NAD nie posiada przedwzmacniacza gramofonowego, wiec jeśli myślisz o gramofonie w przyszłości, to tu trzeba będzie dokupić przedwzmacniacz gramofonowy. No i NAD-y są z tworzywa sztucznego, co mi osobiście nie odpowiada. Ale najważniejsze jest brzmienie.   
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post porzednika nie ma potrzeby cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

Och... dzięki - jaki konkret! O to mi chodziło - tez rozważam CD Cambridge lub wzmacniacz NAD (nie planuje gramofonu). Teraz jeszcze pytanie o kolumny - widziałam w Pani postach Acoustics QA, mnie zachęciły KEF Q750 i będę ich chciała posłuchać. Preferuję podłogówki - postaram się jeszcze coś dobrać do odsłuchu :) Generalnie sam wygląd nie jest dla mnie problemem - choć wiadomo, super jeśli będzie się dobrze prezentował, a pilot będzie łączył funkcjonalność i urodę :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lilith napisał:

 

Proszę bardzo. 

Rotel A11 Tribute to takie lekkie, przyjemne i bardzo dynamiczne granie.

O kolumnach Q Acoustic 3050i nie mogę się wypowiedzieć więcej ponad to co już napisałam, bo użytkuję je dopiero drugi dzień i są jeszcze nie wygrzane. Za parę dni napiszę obszerniejszą relację.

Ze wzmacniaczy w tym przedziale cenowym mogę zaproponować jeszcze:

Marantz PM6007

Posiadam ten wzmacniacz od ok. 3 miesięcy. 

Tu brzmienie jest bardziej dociążone. Średnica bardziej wypchnięta do przodu. Wokale brzmią lepiej. Natomiast gorsza jest dynamika niż w przypadku Rotela.

Moim zdaniem Marantz PM6007 jest fajnym wzmacniaczem, jeśli ktoś słucha głównie jazzu. 

Marantz PM6007 posiada bardzo fajny przedwzmacniacz gramofonowy, ale nie posiada modułu Bluetooth. I posiada wbudowany DAC, który ma nawet dwa filtry (można np. podłączyć telewizor kabelkiem optycznym). 

1 godzinę temu, Lilith napisał:

 

Jeśli chodzi o kolumny do Rotela A11 to można wziąć na testy:

Elac Debut 2.0 F5.2

Podobno kolumny Elac fajnie się komponują z Rotelem.

W Top Hi-Fi można wypożyczyć zestaw za kaucją i sobie pograć w domu.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny Kef Q750 są bardziej wymagające w kwestii wzmacniacza. Do nich warto wybrać wydajniejszy wzmacniacz.

4 godziny temu, Lilith napisał:

Umawiam się na odsłuch do top hifi - może to rozwieje moje wątpliwości. Ale co wybrać do porównania? 

Pytasz o kolumny czy wzmacniacz lub źródło?

Rozumiem, że odtwarzacz CD jest niezbędny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, lysyrafal napisał:

Kolumny Kef Q750 są bardziej wymagające w kwestii wzmacniacza. Do nich warto wybrać wydajniejszy wzmacniacz.

Pytasz o kolumny czy wzmacniacz lub źródło?

Rozumiem, że odtwarzacz CD jest niezbędny?

Chcę kupić wzmacniacz + CDek + kolumny - nie planuje rozszerzeń o gramofon, czy inne dodatkowe elementy.

Teraz brzdąka mi Marantz SR 4002 (pozostałość z zestawu kina domowego Marantz) i marketowe kolumny + sub TAGA... Także wymiana na fajne stereo b. wskazana.

Chce tez kupić sprzęt nowy - na gwarancji - po roku używania Marantza (tak jakoś w 2011) w odstępie kilku dni posypał się odtwarzacz DVD i amplituner - udało się je naprawić na gwarancji - gdyby nie to, koszt naprawy byłby wyższy niż wartość sprzętu. 

Zależy mi tez na wejściu Bluetooth - to istotne :) I budżetowo - do 10K :) Żeby przedstawić moje podejście w jednym zdaniu napiszę tak: wiem, ze są Bentleye, ale i Dacie - ja skromnie zadowolę się  VW Phaeton :) :) :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

Jeśli chodzi o kolumny do Rotela A11 to można wziąć na testy:

Elac Debut 2.0 F5.2

Podobno kolumny Elac fajnie się komponują z Rotelem.

W Top Hi-Fi można wypożyczyć zestaw za kaucją i sobie pograć w domu.  

To jest świetna opcja - ale gdybyż przywozili i montowali to w domu, a potem zabierali i przywozili nowe zestawy do testów - ja mogłaby za to sporo zapłacić :) :) :) 

Ale wracając na ziemię - te Elac bardzo chwalone - zrobiłam sobie taki "odsłuch" na YT jakiegoś testu - choć wiadomo, ze nic tam nie słychać - to faktycznie są obiecujące. W przyszłym tygodniu umawiam się w Top i mam nadzieje, ze sprawa się wyjaśni - choć znając życie może się bardziej zaciemnić :)

Dzięki za rady!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Lilith napisał:

jest świetna opcja - ale gdybyż przywozili i montowali to w domu, a potem zabierali i przywozili nowe zestawy do testów - ja mogłaby za to sporo zapłacić :) :) :) 

Niektóre salony oferowały kiedyś takie usługi. Tanie to nie było. Kojarzy mi się cena 600 zł płacona gdy klient nie decyduje się na zakup. Ale dotyczyło to poważnych zakupów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Lilith napisał:

To jest świetna opcja - ale gdybyż przywozili i montowali to w domu, a potem zabierali i przywozili nowe zestawy do testów - ja mogłaby za to sporo zapłacić :) :) :) 

Ale wracając na ziemię - te Elac bardzo chwalone - zrobiłam sobie taki "odsłuch" na YT jakiegoś testu - choć wiadomo, ze nic tam nie słychać - to faktycznie są obiecujące. W przyszłym tygodniu umawiam się w Top i mam nadzieje, ze sprawa się wyjaśni - choć znając życie może się bardziej zaciemnić :)

Dzięki za rady!

 

Ale przecież może Pani się dogadać z Top Hi-Fi, żeby wysłali Pani zestaw kurierem po tym jak wpłaci im Pani kaucję przelewem.

A jeśli zestaw nie będzie Pani odpowiadał, to pakuje Pani, zamawia kuriera i odsyła. Następnie zamawia następny zestaw. I tak dalej ...  :) Jestem przekonana, że tak można się dogadać. Trzeba tylko uważać, żeby nie poniszczyć kartonów. 

Edytowano przez Agnieszka Zabłocka - Gasek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...