Skocz do zawartości

ROTEL - japończyk z brytyjską naleciałością


Recommended Posts

2 godziny temu, Lilith napisał:

Chcę kupić wzmacniacz + CDek + kolumny - nie planuje rozszerzeń o gramofon, czy inne dodatkowe elementy.

W sklepie Top Hi-Fi z kolumn do odsłuchu np:

Elac Debut Reference F5

Mission QX-3 lub QX-4

Osobiście wybrałbym wyższy model wzmacniacza, może będą dostępne starsze wersje Rotel A12 lub A14

Odtwarzacz CD11 Tribute spokojnie wystarczy i nie ma co przepłacać.

Cena za zestaw na pewno będzie niższa, niż poszczególne elementy osobno, także trzeba negocjować, jak się spodoba granie.

Pamiętaj też, że to zabrzmi dobrze w salonie, niekoniecznie tak samo będzie brzmiało w domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.02.2022 o 14:04, Lilith napisał:

 

I jak tam wybór sprzętu ? Odsłuchała już coś Pani ? Ja polecam zacząć od niższego modelu wzmacniacza, a zainwestować większe środki w kolumny. Elektronika jednak szybciej się starzeje, a poza tym teraz jej ceny mocno pogalopowały w górę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

I jak tam wybór sprzętu ? Odsłuchała już coś Pani ? Ja polecam zacząć od niższego modelu wzmacniacza, a zainwestować większe środki w kolumny. Elektronika jednak szybciej się starzeje, a poza tym teraz jej ceny mocno pogalopowały w górę. 

Dzień dobry! Chciałam się odezwać na forum z informacją - "mam i ja" tym czasem cały czas czekam na kontakt z tophifi z terminem odsłuchu... i cisza. Tez myślę, o najwyższym modelu wzmacniacza + dobre kolumny - dodałam jeszcze B&W 603 S2 Anniversary Edition - także jak tylko uda mi się posuluchac, napisze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.02.2022 o 14:29, lysyrafal napisał:

Osobiście wybrałbym wyższy model wzmacniacza, może będą dostępne starsze wersje Rotel A12 lub A14

Odtwarzacz CD11 Tribute spokojnie wystarczy i nie ma co przepłacać.

Jeśli dadzą lepszą cenę za pakiet, to warto. Szkoda tylko, że DAC będzie zdublowany. Oba z Texas Instruments, ale ten w A14 pewnie  lepszy, więc trzeba pamiętać, żeby łączyć CD11 z A14 po koaksjalu. Ale to już chyba doradzą w salonie. :) Na papierze ten A14 ładnie sobie radzi z impedancją 4 omy. Dużo lepiej niż mój stary CXA81, który też miał 80W przy 8 omach. Zdecydowanie wolałbym dołożyć do A14. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lysyrafal napisał:

Ja też mam zdublowany i się tym nie przejmuję. W sumie korzystam z dwóch, zależy z jakiego źródła korzystam, choć najczęściej z CD i z TV do kotleta.

Rozumiem, że masz CD i wzmacniacz połączone zarówno po koaksjalu, jak i analogu? Zauważyłeś różnicę? Masz wrażenie lepszego dźwięku, gdy korzystasz z DAC-a we wzmacniaczu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2022 o 13:59, lysyrafal napisał:

CD zawsze po analogu, a porównania nigdy nie robiłem niestety.

Ciekawe, czy ktoś inny porównywał. RA-1572 ma DAC-a na kości AKM 4495, RCD-1572 - na kości Wolfsona WM8740. Ktoś wie, jakie połączenie doradza sam Rotel? Może po analogu XLR?

Z tego, co widzę, RA-1572 umożliwia szybką zmianę źródła na dowolne z tych trzech (koaksjal, analog RCA i analog XLR), czyli jest spore pole do testów. Ale wzmacniacz ma też korektor, więc sens takiej zabawy maleje, bo bez względu na połączenie możemy sobie wyregulować barwę stosownie do potrzeb i gustu. :) Chociaż ja i tak pożyczyłbym kable do dwu pozostałych połączeń i sprawdził, co się lepiej spisuje. :)

Rafał, nie korciło Cię nigdy, żeby się tym pobawić? Ja bym nie wytrzymał i spędził na tym przynajmniej jeden wieczór... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, że sprawdzaliśmy z kolegą to, co mieliśmy z kabli na stanie przy podłączeniu całego systemu, czyli głośnikowe i interkonekty. Metodą prób, błędów słuchaliśmy różnych konfiguracji i zostało takie, które mi najbardziej odpowiada. Swoją drogą w zeszłym roku był u mnie koleś kupić kable głośnikowe (sam też posiada RA-1572) i mówił, abym spróbował połączenia przez coaxial, bo DAC w nim jest świetny. Na chwilę obecną jestem zadowolony z brzmienia i nie ruszam nic, a więcej napiszę Ci na PW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam serdecznie klubowiczów.

Mój zestaw to:

Wzmacniacz Ra 1572 MKII

CD to stary H/k HD740 (w planach zakup rcd 1572 mkii)

Gramofon Denon dp 300f (wkladka Audio-Technica AT-VM95SH)

Kolumny Audio Academy Hyperion IV+.

Wcześniej były magnat quantum 677, ale teraz to dopiero gra jak powinno. Jest mięso, a średnica hyperionów to mistrzostwo.

W dalszej rozbudowie jakieś lepsze kable i listwa no i jakiś streamer, musle nad Node 2i.

20220423_161619.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, dayzee napisał:

(w planach zakup rcd 1572 mkii)

Ciekawe czy w tym modelu zrobili solidniejszą tackę, ponieważ w pierwszej wersji jest strasznie delikatna.

Jak gra pierwsza wersja CD: dosyć neutralnie i tu właściwie wzmacniacz gra pierwsze skrzypce w przypadku zestawu tej marki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.05.2022 o 16:56, dayzee napisał:

Mój zestaw

Pięknie urządzony pokoik, wszystko idealnie do siebie pasuje. Aż chce się usiąść wieczorem, włączyć klamoty i cieszyć świetnym brzmieniem. Już dawno nie widziałem tak wysmakowanego wnętrza, włącznie z idealnie wpisującym się w otoczenie sprzętem hifi. Gratki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.05.2022 o 16:56, dayzee napisał:

CD to stary H/k HD740 (w planach zakup rcd 1572 mkii)

...

W dalszej rozbudowie jakieś lepsze kable i listwa no i jakiś streamer, musle nad Node 2i.

A może: zamiast nowego RCD1572 zastanów się nad zakupem używanego CD Rotela? Wtedy zmieścisz się z ceną kupując jeszcze Node ... i pewnie jeszcze ciut zostanie. 

Gratuluję fajnego zestawu...oraz połączenia z kolumnami Audio Academy. Hyperionów w poprzednim modelu słuchałem u znajomego w połączeniu z hybrydowym Vincentem oraz CDkami Roksana i Atolla  na dwudziestu paru metrach i bardzo mi się to podobało... Wtedy taki zestaw kosztował koło dychy (cena używanego wzmacniacza  i CD) lub 14 tysięcy (ceny nowych), w tej cenie to był świetny wybór 🙂

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, RoRo napisał:

A może: zamiast nowego RCD1572 zastanów się nad zakupem używanego CD Rotela? Wtedy zmieścisz się z ceną kupując jeszcze Node ... i pewnie jeszcze ciut zostanie. 

Gratuluję fajnego zestawu...oraz połączenia z kolumnami Audio Academy. Hyperionów w poprzednim modelu słuchałem u znajomego w połączeniu z hybrydowym Vincentem oraz CDkami Roksana i Atolla  na dwudziestu paru metrach i bardzo mi się to podobało... Wtedy taki zestaw kosztował koło dychy (cena używanego wzmacniacza  i CD) lub 14 tysięcy (ceny nowych), w tej cenie to był świetny wybór 🙂

Pozdrawiam

Właśnie mam taki pomysł żeby upolować nawet model rcd 14 rotela używke, wizualnie budowa podobna. Ja wzmak i kolumny nowe nabyłem i właśnie wydałem 13ty.

Ale dla mnie to był strzał w przysłowiową dychę, gra przepięknie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.05.2022 o 16:56, dayzee napisał:

Witam serdecznie klubowiczów.

Mój zestaw to:

Wzmacniacz Ra 1572 MKII

CD to stary H/k HD740 (w planach zakup rcd 1572 mkii)

Gramofon Denon dp 300f (wkladka Audio-Technica AT-VM95SH)

Kolumny Audio Academy Hyperion IV+.

Wcześniej były magnat quantum 677, ale teraz to dopiero gra jak powinno. Jest mięso, a średnica hyperionów to mistrzostwo.

W dalszej rozbudowie jakieś lepsze kable i listwa no i jakiś streamer, musle nad Node 2i.

20220423_161619.jpg

Niezłe kolumny. To jest Heban Marocco?

Moj pierwszy ROTEL to był zestaw RA-1070 i RCD-1072 z różanymi BACH Classic. 

Ale wtedy słuchałem amerykańskiej czarnej muzyki 😉

(ROTEL skonstruował amerykanin pochodzenia japońskiego).

Pierwsze wersje A12 i 14 mają jeszcze niedoskonałe chłodzenie pasywne. Nie polecam na dłuższą metę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem przed remontem Rotel RA 812 i będę szukał za niedługo do niego kolumn. Zdążyłem przesłuchać aureory 700, które prawie kupiłem bo dźwięk super. Tylko robie grubszy remont i wolę posłuchać po wymianie podłogi i przy innym ułożeniu pokoju. 

Co do pieca, wygląda znakomicie i tak samo gra :)

IMG-20220211-WA0006.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

@seba3002 W mojej opinii, Rotel w porównaniu do wzmacniaczy Marantz ma ładniejszy wokal. Dynamika, rytm, energia, też na korzyść tego pierwszego oraz dobrze kontrolowany bas. Rotel posiada dużo większe możliwości, w wysterowaniu trudniejszych kolumn, czyli swoboda grania. Swoją drogą, pamiętam, jak Marantz był sprzedawany w sklepach Top Hi-Fi, to były początki jej działalności.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

@seba3002 W mojej opinii, Rotel w porównaniu do wzmacniaczy Marantz ma ładniejszy wokal. Dynamika, rytm, energia, też na korzyść tego pierwszego oraz dobrze kontrolowany bas. Rotel posiada dużo większe możliwości, w wysterowaniu trudniejszych kolumn, czyli swoboda grania. Swoją drogą, pamiętam, jak Marantz był sprzedawany w sklepach Top Hi-Fi, to były początki jej działalności.

Aż się przejdę do Top Hi-Fi w Lublinie czy mają jakiś model do 8k. 

Z tego co się orientuję, to chyba nawet mój model był sprzedawany przez Topa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...