Skocz do zawartości

ROTEL - japończyk z brytyjską naleciałością


Recommended Posts

2 godziny temu, dayzee napisał:

Witam, pytanie czy dołożenie do RA 1572 mkii zewnętrznego preamp phono zamiast wbudowanego we wzmacniacz da poprawę, kwota za preamp do 1500zl. Gramofon to denon dp300f.

Tutaj informacje o płytce pre z modelu 1592. Prawdopodobnie taka sama jest (lub lekko modyfikowana) w całej serii 15:

https://forums.stevehoffman.tv/threads/phono-preamp-of-rotel-1592.1152607/

(Mam dzielony model Rotela, RC 1572 MkII + RB 1552 MkII, gramofon Technics SL-1200 GR).
W moim przekonaniu własny przedwzmacniacz gramofonowy Rotela jest wystarczający. Musiałbyś zmienić gramofon na lepszy oraz oczywiście wkładkę na MC. Co będzie znacznym podbiciem kwoty.

BTW. Używasz wkładki dostarczonej z gramofonem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, GRR napisał:

Tutaj informacje o płytce pre z modelu 1592. Prawdopodobnie taka sama jest (lub lekko modyfikowana) w całej serii 15:

https://forums.stevehoffman.tv/threads/phono-preamp-of-rotel-1592.1152607/

(Mam dzielony model Rotela, RC 1572 MkII + RB 1552 MkII, gramofon Technics SL-1200 GR).
W moim przekonaniu własny przedwzmacniacz gramofonowy Rotela jest wystarczający. Musiałbyś zmienić gramofon na lepszy oraz oczywiście wkładkę na MC. Co będzie znacznym podbiciem kwoty.

BTW. Używasz wkładki dostarczonej z gramofonem?

Nie, wkladka to AT-VM95ML.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, dayzee napisał:

Nie, wkladka to AT-VM95ML.

Po co ci fono-pre?

Nie jestem znawcą wkładek. Jednakże, VM95 ML to wkładka średniej klasy z dobrą igłą. Wycisnąć coś więcej z tej wkładki, z podwójnym generatorem, nie da się poprzez wprowadzenie fono-pre. Musiałbyś zakupić wkładkę MC. W produktach AT linii MC igły są takie same.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Chcę się zameldować w klubie jako nowy posiadacz Rotela A11 Tribute.

Wzmacniacz gra z Elac Debut 6.2 podłączonymi poprzez poprzez kabel Audioquest Type-2.

Zestaw mogę określić mianem rozwojowego. Po paru odsłuchach w sklepach audio zdecydowałem się na niego bo to zestawienie zagrało mi najfajniej moją muzykę. W przypadku innych zestawów nawet ze sporooo droższymi kolumnami zawsze miałem jakieś ale co do prezentacji dźwięku - sprawa synergii.

 

Teraz tylko planuję dokupić jakieś CD bo trochę płyt mi pozostało i zostaje jeszcze sprawa transportu i streamingu. W chwili obecnej łączę tablet z Chordem Mojo lub ifi zen. Z Chordem robi się szybko nieprzyjemnie, zestaw łupie gęsto i szybko męczy. Ifi jest znacznie lepsze ale brakuje może odrobinę basu i jasności. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cześć! Jestem szczęśliwym posiadaczem leciwego Rotela RB-980BX, który gra u mnie z kolumnami Focal Aria 948 i ogólnie jestem zadowolony z tej mieszanki :) Kolumny grają ładnie, jest bas ale nie dominuje i nie leje się, średnica jest ładna i góra też, ale znowu, bez jakiegoś wybijania się i męczenia na dłuższą metę. Scena mogłaby być nieco szersza, może delikatnie poprawiłbym też inne spekty.

W związku z tym chciałem podpytać czy miałaby sens zmiana na coś innego od Rotela, np też starszy 1090 lub coś nowszego np 1590/1592? Czy to mogłaby być zmiana na plus czy to zupełnie inne granie jeśli chodzi o barwę itp. i jednak w ciemno nie warto iść sczególnie jeśli chodzi o używki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Endymion123 napisał:

Cześć! Jestem szczęśliwym posiadaczem leciwego Rotela RB-980BX, który gra u mnie z kolumnami Focal Aria 948 i ogólnie jestem zadowolony z tej mieszanki :)

 A jakie masz pre do tego Rotela?

Co do wymiany na inną końcówkę - w ciemno bym tego nie robił (Ty pewnie też nie zamierzasz),  można by się też zastanowić nad tuningiem tej końcówki. 

A co do stwierdzenia "Krew z uszu" ze starych Roteli ? Raczej nie... (tzn. Zdecydowanie nie!).

Pozdrawiam

PS. Witaj w klubie 😎👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, RoRo napisał:

 A jakie masz pre do tego Rotela?

Co do wymiany na inną końcówkę - w ciemno bym tego nie robił (Ty pewnie też nie zamierzasz),  można by się też zastanowić nad tuningiem tej końcówki. 

A co do stwierdzenia "Krew z uszu" ze starych Roteli ? Raczej nie... (tzn. Zdecydowanie nie!).

Pozdrawiam

PS. Witaj w klubie 😎👍

Posiadam pre RC-980bx, kupowałem to w zestawie. Całość  była odświeżana Roteltuning jakiś czas temu, faktycznie po zabiegach zwiększyła się separacja, wskoczyły detale, nieco otworzyła scena, sprzęt przestał być taki "płaski" i czasem zmulony, także przynajmniej jak na mój słuch to pomogło :) 

To robiłem jeszcze na starych kolumnach, które wymieniłem na Focale. Niemniej jak pisałem, po wymianie kolumn szukam też czegoś lepszego w kwestii wzmacniacza, stąd pomysł na nowego lub używanego (wyższego) Rotela. Nie chciałbym jednak wymienić na coś gorzej grającego, co jest istotne przy kupowaniu używek "w ciemno".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

No i jakoś tak zostałem w klubie z nowym sprzętem :) Od około tygodnia mam u siebie Michi X3 i póki co jestem w nim zakochany. Połączenie z Focalami Aria 948 moim zdaniem i przy moim repertuarze (rock progresywny, metal, stoner) sprawdza się znakomicie. Bas jest odczuwalny i to mocno tam gdzie trzeba, czuć go w piersiach, ale też nie jest rozlazły, bułowaty czy bumiący. Przeciwnie, jest mocny, ale sprężysty i szybki, choć potrafi i wybrzmieć jednak bez nieprzyjemnych efektów. Szybka gitara basowa czy podwójna stopa również się nie gubi nawet w najszybszych utworach. Środek i góra grają wyraźne z dużą swobodą i na pewno nie są z tyłu w tej kombinacji, ale i też nie walą po uszach. Mimo że bardzo klarowne, to wysokie dźwięki nie męczą uszu (krew nie leci jak to kolega wcześniej ujął :) )  Jako źródło służy na ten moment Cambridge CXN V2 po analogu - streamer delikatnie dociążył całość nie gubiąc jednocześnie charakteru wzmaka (wbudowany we wzmacniacz DAC mnie nie zachwycił ale nie jest zły)

Ogólnie co do wcześniejszej dyskusji o takim połaczeniu (Aria z Rotel 980BX) i że niby na starych Rotelach to nie działa - tutaj cały czas czuć ten charakter Rotela, ale dźwięk jest z jednej strony bardziej dociążony na dole, a drugiej jeszcze bardziej otwarty, żywy i rozdzielczy na środku i na górze, jest więcej powietrza, bardzo fajna scena. Nic tu jednak nie męczy nawet przy długim i głośnym odsłuchu, przeciwnie, wręcz chce się słuchać więcej i więcej :) Może to mój miesiąc miodowy ze sprzętem, ale z kilku wzmacniaczy, które po drodze sprawdzałem z tymi Ariami (min. Atoll in200 i Parasound Hint6) i Michi jednak wygrał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Endymion123 jak Ci udało posłuchać Arii i Michi X3?

Kupiłeś wcześniej kolumny i wypożyczyłeś Michi? Bo jak już gdzieś pisałem THF bardzo swoją ofertą ogranicza pole manewru dla tego wzmacniacza. Swoją drogą to akurat X3 nie zrobił na mnie dobrego wrażenia, ale być może była to wina streamingu/kolumn/i tego i tego.

Aby było śmieszniej słuchałem Arii 938 z McIntoshem i tutaj z kolei kolumny, o dziwo sporo tańsze niż wzmacniacz, zagrały całkiem, całkiem....

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Rokownik napisał:

@Endymion123 jak Ci udało posłuchać Arii i Michi X3?

Kupiłeś wcześniej kolumny i wypożyczyłeś Michi? Bo jak już gdzieś pisałem THF bardzo swoją ofertą ogranicza pole manewru dla tego wzmacniacza. Swoją drogą to akurat X3 nie zrobił na mnie dobrego wrażenia, ale być może była to wina streamingu/kolumn/i tego i tego.

Aby było śmieszniej słuchałem Arii 938 z McIntoshem i tutaj z kolei kolumny, o dziwo sporo tańsze niż wzmacniacz, zagrały całkiem, całkiem....

 

Tak, pierwszą  zmianą w systemie jaką robiłem jakiś czas temu były nowe kolumny (wymieniałem Dali 850). Padło na Aria 948 które wcześniej odsłuchałem w salonie z kilkoma innymi (nie w THF) i tak dość spontanicznie, bez odsłuchu u mnie postanowiłem je kupić tylko na podstawie tego. Ale zdecydowanie nie żałuję, to fajnie grające kolumny i jakoś mi podpasowały brzmieniem, dynamiką i przestrzenią od razu :)

Jakiś czas grały u mnie z Rotelem 980BX jak napisałem kilka postów wyżej, nie narzekałem w sumie ale jak to bywa zacząłem szukać zmiany na coś lepszego. Tu już na spokojnie pożyczyłem kilka wzmacniaczy (z THF i nie tylko) i zacząłem je przesłuchiwać, porównując z moim i względem siebie, szukając tego, który pasował mi najbardziej  do mojej akustyki i muzyki oraz upodobań.

Zgadzam się, prawdopodobnie gdyby była możliwość posłuchania Rotela w większej ilości salonów niezależnych (nie tylko THF) i z innymi kolumnami niż tam mają dostępne, to moim zdaniem zdecydowanie mogłoby to pozytywnie wpłynąć na sprzedaż, no ale nie jestem dystrybutorem tej marki, nie ja podejmuję decyzje :) W każdym razie połączenie Focala i Rotela uważam za bardzo udane. Pewnie jak zawsze, zależy też od osobistych upodobań, rodzaju muzyki jakiej się słucha i akustyki, ale jeśli ktoś posiada już Focala lub się nad nim zastanawia to myślę, że warto Rotela pożyczyć i przesłuchać (np 1592 mkII, który jak słyszałem nie jest aż tak daleko od tego co prezentuje X3, albo X3 czy X5). Trochę też może zależeć od źródła (tak było u mnie), także nie słuchałbym tylko na wbudowanym DAC'u ale sprawdził kilka różnych po analogu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Mnie Focale się podobały. Nie podobało mi się za to granie Michi X3 z Elac Vela FS09, czegoś mi brakowało przy B&W 702 S2, zaś B&W 804D4 jak za swoją cenę (poza moim zasięgiem) też nie wywlokły mi nadnercza na zewnątrz....😏

Z kolei duże wrażenie zrobił na mnie Michi X5 z nowymi B&W 705 S3 ....ech.....bądź tu mądry.

pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No i dołączyłem do klubu ROTEL-a ...RCD-1572 MKII zagościł i się zadomowił w moim zestawie kalmotów stereo 😀🤘.

 

21 godzin temu, lysyrafal napisał:

ROTEL S14 

ODTWARZACZ STRUMIENIOWY Z WBUDOWANYM WZMACNIACZEM

 

S14 wygląda zacnie ( tak ROTEL-owo 😀 ) ale z tego co widzę na chwilę obecną jest właściwie zero informacji ( testów użytkowników ) na temat jego realnej "pracy". Noo jedyne co naprawdę wiemy to cena 😋 która do niskich nie należy 

Edytowano przez Aprox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w większości sprzętów, poprzez dodanie do nich funkcji sieciowych, ceny szybują nieproporcjonalnie w górę w porównaniu do ich odpowiedników bez sieci, i nie tylko.

Rotel właściwie nie miał do tej pory takiego urządzenia w swoim portfolio, i postanowił dołączyć do tego grona, skoro jest zapotrzebowanie na rynku, i w sumie się nie dziwię.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.06.2022 o 16:04, lysyrafal napisał:

Sugerowane ceny detaliczne modeli DT-6000 i RA-6000 wynoszą odpowiednio 13799 i 20999 zł.

Sugerowane ceny były trochę na wyrost moim zdaniem, przynajmniej w przypadku jubileuszowego odtwarzacza CD.

W najnowszym numerze Audio Video tj. 11/2022 można przeczytać test jubileuszowej integry czyli RA-6000.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, jeżeli fundusze by mi pozwoliły i zestaw RA-6000 i DT-6000 jest rozwinięciem ( trzeba by odsłuchać przez dłuższy czas ) tego co mam w tej chwili, to pewnie bym kupił. Prezentuję się o niebo lepiej i wykonany jest z lepszych materiałów, ale na chwilę obecną zostaje w sferze marzeń.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Witam, posiadam RA 1572 MKII i RCD 1572 MKII, odtwarzacz ma wyjścia xlr napewno zbalansowane a jak wzmacniacz bo np na audio.com.pl w teście piszą że  wejście xlr nie jest zbalansowane. A rotel w opisach pisze ze wzmacniacz jest zbalansowany. Jak to sprawdzić. Chodzi o to że chciałbym połączyć je przewodami XLR A skoro jedno z urządzeń nie jest zbalansowane to chyba szkoda pieniędzy na przewody.

Z góry dziex

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...