Skocz do zawartości
RoRo

ROTEL - japończyk z brytyjską naleciałością

Recommended Posts

Dnia 31.12.2018 o 17:30, RoRo napisał:

No chyba jednak nie... W każdym razie  ja swojego sprzętu nie zamierzam tam oddawać - a co Ty zrobisz to już Twoja sprawa.

Pozdrawiam

Miałeś jakieś złe doświadczenia z tym gościem? Jak możesz to podziel się swoim zdaniem na ten temat. Chętnie poznam druga stronę, aby wyrobić sobie stanowisko. Będę wdzięczny.

Pozdrawiam

Dnia 1.01.2019 o 23:25, Artur Łukasiewicz napisał:

Miałeś jakieś złe doświadczenia z tym gościem?

Nie oddaję sprzętu do naprawy serwisantom których nie znam (albo którzy nie zostali poleceni przez znajomych którzy u nich już coś robili). Więc nie mam złych ani dobrych doświadczeń odnośnie zdolności serwisowych tego pana.

Dla przypomnienia - wątek dotyczy ROTELa ?

Pozdrawiam

Dnia 31.12.2018 o 17:30, RoRo napisał:

A możesz napisać co zmieniło się w dźwięku wzmacniacza po takim tuningu i jaki był koszt?
Bo taki byl właśnie sens mojego pytania ?

Przepraszam, już piszę.

Od początku - wzmacniacz Rotel RA-980BX kupiłem 'na odległość', słysząc ten sam model u kumpla, po tym, co z nim zrobił Pan Adam. Wtedy wydawało mi się to szczytem osiągnięć na sprzęcie vintage  Generalnie lubię dźwiek rozdzielczy, z wykopanym konturowym basem i taki właśnie jest ten model, a Pan Adam jeszcze dodatkowo to wydobywa z niego. 

"Mój" Rotel poszedł do Pana Adama bezpośrednio od sprzedawcy. W środku zostały wymienione przede wszystkim te duże kondy na zasilaniu (--> Mundorf) oraz parę mniejszych (--> Nichicon). Nie zainwestowałem w kondensatory olejowe, bo nie chciałem wydać 3 razy więcej niż wzmacniacz był warty.  Plus wyleciało trochę rezystorów, wymienione elementy filtrujące etc. 

Sprzęt wygrzewałem z 200 godzin. Zaczął naprawdę dobrze grać, przefajnie budował przestrzeń, niektóre utwóry 'live' jakbym usiadł przed zespołem. Od razu powiem - nie osiągnąłem dokładnie tego, co miał kumpel, choć byłem dość zadowolony. Gdybym miał robić to ponownie to te Mundorfy dobrze dawać większe niż nominalne (nawet 15000), bo wtedy jest miejsce na zbieranie prądu na lepszy wykop basu. Podobnie - zamiast tych zielonych Nichicon, dobrze jest wrzucać te olejowe. Natomiast tego rzędu modyfikacja to raczej rząd 1500 zł, dla wyjątkowego fana brzmienia Rotela (ma swoje niezaprzeczalne plusy).

Ja dość szybko usłyszałem coś co mnie zachęciło do przesiadki :)

Napisano (edytowany)
Dnia 26.12.2018 o 18:07, RoRo napisał:

Czy ktoś z Was robił tuning swojego Rotela? Samodzielnie albo zlecając to specjaliście (bo mamy takowego w kraju).

Pozdrawiam

Hey. Przeglądając forum audio.com natrafiłem na wątek o Rotelu więc chętnie odgrzebie temat i się podepnę. Otóż jakiś rok temu poddałem "tuningowi" swoją końcówkę mocy RB03. Znany magik w tym temacie czyli pan Adam po konsultacjach wytłumaczył mi co i jak i tak podjąłem decyzję. Sprzęt posiadam od nowości i był on w 100% sprawny jednak jak się później okazało główne kondensatory powysychały i zrobił się tzw. orzeszki ( mam je na pamiątkę ) Tak więc na pierwszy ogień poszły elektrolity wymienione na markowe Mundorf w tym olejowe Mcap Evo oraz  Nichicon. Dodatkowo zdecydowałem się na modyfikacje końcówek mocy , zmiana w kulturze i jakości dźwięku to największa poprawa ! głuchy by usłyszał a tak to wygląda wewnątrz :

WP_20161012_15_08_31_Pro.thumb.jpg.02a756d3f02a98eadabd0aa269373ee7.jpg

WP_20161012_15_07_15_Pro.jpg

Edytowano przez fosge

Napisano (edytowany)

Mam końcówkę mocy RB 1070. Wydaje mi się, że jest trochę bardziej rozbudowana. Na razie tuningu nie robilem, ale niewykluczone, że sie zdecyduję. Bardziej konkretne testy przewiduję w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Kilka fotek dla porównania. Bateria widoczna na zdjęciach dla porównania wielkości elementów .

20190331_095647.jpg

20190331_095942.jpg

20190331_101016.jpg

20190331_101057.jpg

20190331_101126.jpg

20190331_101134.jpg

Edytowano przez Rega

Napisano (edytowany)
Cytat

Mam końcówkę mocy RB 1070. Wydaje mi się, że jest trochę bardziej rozbudowana.

Raczej 🤯 W zasadzie moc niemal dwukrotnie większa więc nie może być inaczej. Fakt faktem że po takim tuningu końcówka jest co najmniej o klasę wyżej pod względem jakości brzmienia i to cieszy najbardziej

Edytowano przez fosge

No, zobaczymy co pokaże na testach. Będzie porównywana z Sansui alpha 607 XR oraz Tandbergiem TR 2055. W zestawach z różnymi kolumnami. Tak jak wspomnialem, bardzo możliwe, że będzie poddana tuningowi. Ze sprzętem do porównań to raczej wielkich szans nie ma, ale... Możliwe, że zostanie zapasową końcówką mocy w domowych systemach. Dobrze byłoby miec dwie i po zmostkowaniu używać jako pojedyńczych (mono) końcówek. Jest taka możliwość. No i wtedy moc ok 300 wat na kanał. No, ale to drugorzędna sprawa i nie tylko moc się liczy. Dostalem informację, że DF tej końcówki to ok 1000, przy 200-400 w porównywalnym sprzęcie. Muszę sprawdzić czy faktycznie jest tak dobrze z tym basem. Może faktycznie będzie odpowiednia do zasilenia Kef 107 reference.