Skocz do zawartości

ROTEL - japończyk z brytyjską naleciałością

Recommended Posts

• 1 month later...
2 godziny temu, dayzee napisał:

Witam, pytanie czy dołożenie do RA 1572 mkii zewnętrznego preamp phono zamiast wbudowanego we wzmacniacz da poprawę, kwota za preamp do 1500zl. Gramofon to denon dp300f.

Tutaj informacje o płytce pre z modelu 1592. Prawdopodobnie taka sama jest (lub lekko modyfikowana) w całej serii 15:

https://forums.stevehoffman.tv/threads/phono-preamp-of-rotel-1592.1152607/

(Mam dzielony model Rotela, RC 1572 MkII + RB 1552 MkII, gramofon Technics SL-1200 GR).
W moim przekonaniu własny przedwzmacniacz gramofonowy Rotela jest wystarczający. Musiałbyś zmienić gramofon na lepszy oraz oczywiście wkładkę na MC. Co będzie znacznym podbiciem kwoty.

BTW. Używasz wkładki dostarczonej z gramofonem?

26 minut temu, GRR napisał:

Tutaj informacje o płytce pre z modelu 1592. Prawdopodobnie taka sama jest (lub lekko modyfikowana) w całej serii 15:

https://forums.stevehoffman.tv/threads/phono-preamp-of-rotel-1592.1152607/

(Mam dzielony model Rotela, RC 1572 MkII + RB 1552 MkII, gramofon Technics SL-1200 GR).
W moim przekonaniu własny przedwzmacniacz gramofonowy Rotela jest wystarczający. Musiałbyś zmienić gramofon na lepszy oraz oczywiście wkładkę na MC. Co będzie znacznym podbiciem kwoty.

BTW. Używasz wkładki dostarczonej z gramofonem?

Nie, wkladka to AT-VM95ML.

4 minuty temu, dayzee napisał:

Nie, wkladka to AT-VM95ML.

Po co ci fono-pre?

Nie jestem znawcą wkładek. Jednakże, VM95 ML to wkładka średniej klasy z dobrą igłą. Wycisnąć coś więcej z tej wkładki, z podwójnym generatorem, nie da się poprzez wprowadzenie fono-pre. Musiałbyś zakupić wkładkę MC. W produktach AT linii MC igły są takie same.

Witam :)

Chcę się zameldować w klubie jako nowy posiadacz Rotela A11 Tribute.

Wzmacniacz gra z Elac Debut 6.2 podłączonymi poprzez poprzez kabel Audioquest Type-2.

Zestaw mogę określić mianem rozwojowego. Po paru odsłuchach w sklepach audio zdecydowałem się na niego bo to zestawienie zagrało mi najfajniej moją muzykę. W przypadku innych zestawów nawet ze sporooo droższymi kolumnami zawsze miałem jakieś ale co do prezentacji dźwięku - sprawa synergii.

Teraz tylko planuję dokupić jakieś CD bo trochę płyt mi pozostało i zostaje jeszcze sprawa transportu i streamingu. W chwili obecnej łączę tablet z Chordem Mojo lub ifi zen. Z Chordem robi się szybko nieprzyjemnie, zestaw łupie gęsto i szybko męczy. Ifi jest znacznie lepsze ale brakuje może odrobinę basu i jasności.