Skocz do zawartości

Zestaw stereo dla początkującego


ministasiu

Recommended Posts

Witam wszystkich, jest to mój debiut na forum! icon_smile.gif
Spora rzesza znajomych może pochwalić się fajnym i ciekawym sprzętem audio. Słuchając u nich muzyki z płyt winylowych (w to bawił się oczywiście nie będę) doszedłem do wniosku, że mi też przydałby się w mieszkaniu jakiś dobry zestawik, który nie tylko generuje dźwięk od jakiego uszy nie bolą, ale spełni rolę kina domowego (w cudzysłowie bo będzie to kino dwu głośnikowe heh) i będzie współgrał z konsolą PS4. Nie jestem audiofilem więc nie szukam audiofilskiej jakości tak jak ww. znajomi, których sprzęty są stricte muzyczne i nie podłączone do żadnych innych urządzeń typu TV i konsola.

W luźnych rozmowach zasugerowali mi Pianocrafta twierdząc, że jest to idealny sprzęt dla takich osób jak ja. Mnie zaciekawil też marantz mcr 510 (ale tu już brak głośników/kolumn). Im więcej jednak tematów, opinii i recenzji tym większy chaos w głowie - stąd moja obecność tutaj nie tylko w charakterze czytającego.
Generalnie cały komplet jaki chce nabyć ma składać się z amplitunera z dwoma głośnikami/kolumnami. Będą one stały na szafce obok TV (niestety opcja z podstawkami i podłogą odpada). Ciężko mi określić swoje preferencje dźwiękowe gdyż nie jestem znawcą, nie potrafię powiedzieć czy wolę tony niskie, czy wysokie, zatem... powiedzmy, że celuję w naturalne brzmienia i zdaję się na Was. Reszta informacji znajduje się w ankiecie.

1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?

2000 zł

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.

Najlepiej nowy, ale dopuszczam wyjątki.

3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy (gramofony, lampy), bo od tego zależy m.in. dobór działu

Stereo. Luźno wspomniałem tylko o kinie domowym bo chce podłączyć ten zestaw do TV tak żeby dźwięk przez wzmacniasz hulał zarówno podczas oglądania filmów z dysku usb jak też przy zwykłym korzystaniu z TV naziemnej.

4) Jaki jest sprzęt towarzyszący

- TV Samsung UE48H6400
- konsola PS4
- telefon iPhone 5S
- zewnętrzny dysk twardy USB

5) Jaka jest powierzchnia pokoju?

Jest to salon z aneksem kuchennym. Cała powierzchnia to około 26 mkw (obrazek w załączniku). Niestety opcje jakichkolwiek przemeblowań na ten moment odpadają.

6) Jakiej muzyki słuchamy:

Rock, Metal, Jazz, Reggae (żadne Techno/Dance/Elektro nie wchodzą w grę). Nie zależy mi też na mocnym basowym dudnieniu od którego skaczą wnętrzności, aczkolwiek jakieś lekkie jeb***** mile widziane.


7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?

Zakup na wiele lat. Raczej nie planuje rozbudowy przynajmniej na tę chwilę. Dotychczas korzystałem ze starej poczciwej wieży Panasonica ze zmieniarką CD, którą podłączałem do laptopa żeby puszczać sobie muzę z mp3 czy z przenośnych odtwarzaczy iriver icon_wink.gif

8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony

- przede wszystkim możliwość wygodnego odtwarzania piosenek zgromadzonych na dysku zewnętrznym (bardzo ważne) i z telefonu po wifi poprzez np spotify czy wbudowaną na ios apkę muzyczną (mniej ważne). Zakładam, że właśnie w ten sposób będę słuchał 95% muzyki bo nie posiadam pokaźnej płytoteki.
- radio internetowe
- Wifi (najlepiej wbudowane, w ostateczności przez adapter)
- Fajnie jakby wzmacniacz przesyłał sygnał w trybie uśpienia
- wcześniej myślałem też o blurayu pod kątem filmów, ale jest w konsoli więc w zasadzie nie ma co powielać - a zatem napęd płytkowy raczej zbędny (poza tym jestem świadom, że w tej kwocie którą chce przeznaczyć nie można mieć wszystkiego, pytanie czy w ogóle można mieć to co wymieniłem?)

Sprzęt będzie podłączony do ww. konsoli i TV. Jak zatem widać szukam czegoś wielofunkcyjnego icon_smile.gif)

Czekam Panowie na Wasze sugestie, za które z góry dziękuje!

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, tęż szukam swojego pierwszego sprzętu. Moje propozycje dla Ciebie, sprzęt nowy :
Denon n9 2000zł
Yamaha r_n500 1700zł
Onkyo 8130 1500zł
Kolumny inna bajka, ale tutaj już tylko i wyłącznie na używki Ci zostanie. Amplitunery tego typu, używane, ciężko jest dostać bo to całkiem świeże tematy. Poczytaj specyfikacje a potem udaj się na odsłuch. Każdy ma inny gust i czego innego szuka.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kolego, tęż szukam swojego pierwszego sprzętu. Moje propozycje dla Ciebie, sprzęt nowy :
Denon n9 2000zł
Yamaha r_n500 1700zł
Onkyo 8130 1500zł
Kolumny inna bajka, ale tutaj już tylko i wyłącznie na używki Ci zostanie. Amplitunery tego typu, używane, ciężko jest dostać bo to całkiem świeże tematy. Poczytaj specyfikacje a potem udaj się na odsłuch. Każdy ma inny gust i czego innego szuka.


Dzięki! Denon za drogi, a pozostałe dwa odpadają bo nie mają wifi - a póki co celuję w coś do czego nie będę musiał dokupić adaptera icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...