Skocz do zawartości

Diora - wycena sprzętu


wojtek60

Recommended Posts

Witam wszystkich!

Mam problem z wyceną mojego sprzętu firmy Diora - jak widać na zdjęciu, składa się z 4 segmentów i 2 kolumn. Na Allegro czy na OLX, ceny są tak różne, że nie wiem już za ile mógłbym wystawić sprzęt - cena samego wzmacniacza wahała się od 80 do nawet 200 zł. Sprzęt jest sprawny, ma tylko niewielkie zarysowania na górze obudowy.

Dziękuję za wszelkie wskazówki icon_wink.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diora Midi, chyba najlepszy w tamtym czasie zestaw klasy standard pod względem rozwiązań, funkcjonalności i brzmienia. Sam WS354 posiada rozwiązania zaczerpnięte z japońskich wzmacniaczy najlepszego okresu i o niebo różni się od "łopatologicznych" wzmacniaczy z podobnych półek PRL'u. Ogólnie brzmienie tego wzmacniacza jest zaskakująco dobre nawet jak na ówczesne standardy. Niestety polski sprzęt kosztuje tyle na ile wygląda, a, że midi pomimo nowoczesnych rozwiązań i dobrych parametrów wygląda jak zabawkowa wieżyczka niskiej klasy to tyle też kosztuje. W praktyce zestaw wart około 500zł. Nie wiem jak wypadają ceny tych kolumn głośnikowych. Ale zestaw wieżowy 055S (tuner z syntezą częstotliwości oraz magnetofon kasetowy z dwoma kieszeniami) sam (bez kolumn) kosztuje około 300-350zł (sprawny w dobrym stanie).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek60 świetna ta wieżyczka jest i co najważniejsze w bardzo ładnym stanie jak na swój wiek. Tak sobie myślę, jak CI się mocno nie spieszy ze sprzedażą (w końcu te parę stów to i tak się szybko rozejdzie , chyba że potrzebujesz pilnie) to może dobrze by było wierzę zabezpieczyć , wrzucić gdzieś na strych i np. za 20 lat sprzedać. Myślę, że mógłbyś cenę o wiele większą uzyskać i to nie z uwagi na inflację tylko na to , że taki sprzęt byłby niezłym zabytkiem i gratką dla np. kolekcjonerów ... Kto wie, może ktoś by dał solidną cenę ... (..takie luźne przemyślenia)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...