Skocz do zawartości

Czy magnaty 677 dobrze zagra z Pioneer VSX-917V


wasu

Recommended Posts

Dzień dobry.
Pierwszy post i od razu pytanie które mnie nurtuje od jakiegoś czasu.
Posiadam amplituner pioneer VSX-917V z którym grają kolumny empire eass 200w (jakoś pyka).
Dla polepszenia basu dokupiłem suba Magnat supreme 302A.
Chce wymienić kolumny na Magnat quantum 677 lub Magnat Monitor Supreme II 2002
1. Czy i które z tym amplitunerem lepiej (mocniej i wyraźniej) zagrają?
2. Czy amplituner sobie z tym poradzi?
3. Co ewentualnie polecicie to tego amplitunera?
Chwilowo jako stereo ale po remoncie chce dokupić resztę do kompletu na 5.1
Głównie z żoną słuchamy muzyki nadawanej w telewizji typu viva polska, vox music eska tv wiec pop, rock itd (żona lubi basik i dlatego dokupiłem suba).
Salon 5,5 x 4.5 m z otwartą kuchnią z boku głośników 3x3 m, kanapa na wprost głośników w odległości 4m

Dziękuje za ewentualną pomoc i podpowiedzi
Pozdrawiam
wasu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
Do tego zestawu lepiej jest dobrac Magnat Quantum 677. To lepsze kolumny od serii supreme. W swojej cenie na prawdę bardzo dobre.
917 ogolnie gra mniejszym basem wiec dokupienie suba bylo tutaj dobrym rozwiazaniem.
Jesli pozniej dokupisz tyly i centralny do seri lub z serii supreme zestaw bedzie na prawde dobry.

W razie pytań lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Posiadam amplituner pioneer VSX-917V
Chce wymienić kolumny na Magnat quantum 677 lub Magnat Monitor Supreme II 2002
1. Czy i które z tym amplitunerem lepiej (mocniej i wyraźniej) zagrają?
2. Czy amplituner sobie z tym poradzi?
3. Co ewentualnie polecicie to tego amplitunera?


Zależy czego oczkujesz od brzmienia...
Magnat quantum 675/677 to efektywne ( więc "względnie" łatwe, nawet do nieco słabszego amplitunera niż twój) kolumny z mocnym i masywnym basem i wyraźną górą, generalnie solidnie zbudowane.
Piszę "względnie", bo jednak takie kolumny to jak większość 4 ohmówki, a amplitunery kinowe zbyt wydajne prądowo nie są, więc bas będzie w sporej ilości przypadków jednak gorszy, niż z nawet niedrogiego i niby pozornie słabszego wzmacniacza stereo.
Natomiast seria Magnat supreme to paździerzowa budżetówka, sporo miękkiego, ale niestety tylko tego wyższego basu, delikatna góra i w zasadzie tyle, więc raczej nic byś nie poprawił ich zakupem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,
Teraz prosze o ważne wskazówki
Słuchałem dzisiaj u sąsiada TAGA HARMONY F120 PLATINUM na moim pioneer vsx-917v i jego denonie
Na pionierku jak dla mnie i sąsiada grały super.(wyrażnie, czysto, fajny lekki bas, super sopranik).
Po przełączeniu głośników na jego denon avr-x2100 w okazało sie że ten dźwięk zrobił sie jakiś pusty choć jak wczoraj słuchaliśmy bez mojego pioneerka to byliśmy zachwyceni dzwiękiem ale pioneerek dał kopa choć to ampli bez szału.
Podmumowywując TAGI z moim ampli urzekły mnie i teraz te ważne pytania.
1.Jakiego brzmienia z moim ampli mogę oczekiwać na HECO MUSIC STYLE 900?
2. Czy bas byłby głębszy?(żona lubi słyszeć basik)
Cena heco i taga praktycznie taka sama wiec doradżcie co wybrać?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% będą to kolumny heco music style
Tyle że one działają na 4-8 omach
Mój pionierek na 6-8 omach według producenta więc wypowiedzcie się czy to będzie zgrywało.
Taga f 120 które właśnie odsłuchuje grają fajnie choć bas troszke charczący lecz to na pewno przez przewód bo 2x1mm a ponoć heco powinno jeszcze lepiej.
Jaki przewód polecacie do tego duetu? 3-3.5 metra długi (jaki przekrój i czy melodika będzie dobry kompromisem)
Proszę o porady bo chce już zamówić kolumienki.
Jak znam życie to za 2,3 m-ce będzie ampli stereo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam ponownie.
Więc heco 900 dotarły i odsłuch wykonany w porównaniu z taga hermony f-120 platinum.
Moje i nie tylko moje odczucia.
Dzwięk czysty, równo rozłożony lecz jeśli chodzi o bas to jakiś słaby w porównaniu to taga.
ogólnie pozytywne odczucia ale bez subwoofera to jakoś tak płytko.

Teraz doradzcie jaki wzmak lub ampli stereo (uywany jak najbardziej) uwydatni możliwości tych kolumienek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

heco 900 dotarły i odsłuch wykonany w porównaniu z taga hermony f-120 platinum.
Moje i nie tylko moje odczucia.
Dzwięk czysty, równo rozłożony lecz jeśli chodzi o bas to jakiś słaby w porównaniu to taga.


W Heco bas pewno bardziej kontrolowany, uporządkowany- po niemiecku, schodzi nisko, ale kiedy musi nie epatuje cały czas, a Taga nieco( lub zgoła) inaczej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...