Skocz do zawartości

Głośniki-kino domowe


Bartas89

Recommended Posts

Witam wszystkich jestem nowy na tym forum icon_smile.gif
Rozglądam się za sprzętem do komputera w formacie 5.1. Mogą to być typowe głośniki albo np kino domowe z kolumnami i amplitunerem. Zależy mi przede wszystkim na walorach audio nie zaś na mocy (pokój jest dość mały a też nie lubię za głośno słuchać muzyki).
Sprzęt będzie przede wszystkim używany do gier, potem do muzyki, a następnie do oglądania filmów. Budżet do maks 2500 zł
P.S obecnie używany sprzęt to Edifier 5.1 C6XD Dzięki i pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok 20m2. Pokój dodatkowo jest ze skosem. Obecnie mam zestaw Edifier 5.1 C6XD i chciałbym coś lepszego (jeden głośniki mi nie działa bo się popsuł a gwarancja się skończyła). Mogą być podłogowe, mogą być mniejsze. Głośniki wykorzystywał bym w 70% do gier, 20% do muzyki i 10% do filmów.
W komputerze mam kartę dzwiekowa Asus Xonar.
P.S w jednym sklepie powiedziano mi, że amplituner mogę podłączyć przez bluetooth to moja karta dźwiekowa i tak ten dźwięk przetworzy i będa grały wszystkie 5 głośników. Dzięki za zainteresowanie icon_smile.gif

Chciałem jeszcze napisać, że lubię jak mnie otacza dźwięk. Słyszałem, że kolumny Microlab 7c są bardzo dobre. Czy dobrym pomysłem byłoby kupienie dwóch zestawów taki kolumn (łącznie 4 sztuki) i podpięcie ich pod amplituner? Wtedy rozstawił bym je dookoła biurka przy którym siedzę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy kompie używam z amplitunerem zestawu genius SW6000 w grach i filmach jest potęga niż w połączeniu oryginalnym przez suba.Geniusy są głośne i przestrzenne dialogi wyraziste i sub przez preout gra znacznie lepiej dynamiczniej z kontrolowanym basem potrafi łupnąć porządnie mocniej. W muzyce też dają radę grają poprawnie jedynie w klasycznej nie dają rady.Ja używam ich głownie do gier i filmów w tym się sprawdzają w 100%
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jak podłącze tego Denona do PC przez HDMI, a mam osobna kartę dźwiękową Asus Xonar DX to ta karta będzie obrabiała dźwięk czy w ogóle nie będzie miała z tym nic wspólnego?

P.S Czy te kolumny http://www.s4home.pl/produkt/jamo-s-606-hcs-3/ będą lepiej grały niż te http://www.s4home.pl/produkt/quadral-quintas-6500/
jeśli do tych pierwszych dokupię osobny subwoofer? Wszystko podpięte pod Denona x520BT
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Odpowie mi ktoś kompetentny?
Zastanawiam się jeszcze w jaki sposób (tzn jakim kablem) Mam podłączyc amplituner do PC?



Wystarczy połączyć kablem hdmi komputer do złącza AUX-HDMI / o ile oczywiście komp ma hdmi a ampli aux icon_mrgreen.gif

ja tak podpinam lapka i wszystko działa jak powinno , amplituner jest połączony z TV przez HDMI również
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie komputery stacjonarne puszczają dźwięk po HDMI. W laptopach to jest oczywiste. Musisz zobaczyć w specyfikację karty graficznej.

Jamo są ładne jednak pod względem dźwiękowym quadrale to ciekawsza propozycja. Do obu systemów jeśli chcesz mieć prawdziwe kino domowe będzie potrzebny sub.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety pod dokładnych pomiarach i przemyśleniach nie mogę sobie pozwolić na kolumny podłogowe (za mało miejsca). Proszę więc o propozycje jakiegoś zestawu 5.0 lub 5.1, a nawet 7.1 jeśli takowy istnieje z kolumnami półkowymi. Amplituner pozostaje bez zmian. Chyba, że ktoś podrzuci coś w systemie 7.1 to wtedy trzeba będzie wziąć inny amplituner bo Denon x520 obsługuje chyba tylko 5.2

Znalazłem coś takiego:

http://sklep.rms.pl/jbl-es-20-es20-kolumny...#funkcjonalnosc

Rozumiem, że jak chcę zestaw 5.1 to kupuje 4 takie kolumny (czyli dwie pary)+centralny+subwoofer? Czy to sa tylko przednie kolumny a tylnych nie mogę znaleźć? Sorry za takie pytania ale dopiero się uczę audio co i jak icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylne kolumny nazywane są efektownymi albo surround. Co do tych JBL są mało efektywne zaledwie 86dB jak masz kupić tego Denona on jest mało wydajny prądowo szukał bym kolumn w większą efektywnością wtedy będzie lżej dla amplitunera bo kolumny z większą efektywnością będą grały znacznie głośniej przy mniejszej głośności.Szukaj coś z efektywnością 89-93dB na moc rms nie patrz tylko efektywność ponieważ kolumna z mniejszą mocą a większą efektywnością zagra głośniej od kolumny z większą mocą a mniejszą efektywnością.Rozejrzyj się za podstawkowymi kolumnami polskiego STX może coś spodoba ci się są dość efektywne od 89dB i mają podany żetelne pomiary AES w szumie różowym.Albo coś w stylu Magnat Supreme 202 + 102 + C252 są też efektywne
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czyli te JBL to są tylne? A przednie z tej serii półkowe bym dostał?
Albo tego Magnata przednie? Bo nie za bardzo wiem czym sie różni 202 od 102?


Takie pytania, nie najlepiej świadczą o zaangażowaniu w sumie własną sprawę icon_wink.gif Bo jaki problem wpisać w gogle Magnat 102 i magnat 202 i po przeczytaniu 4 linijek danych technicznych znaleźć kilka różnic ? Czy też wejść na porównywarkę, stronę salonu audio, czy najlepiej stronę producenta kolumn ?
To samo odnośnie modeli JBL i wiesz jakie wersję ma dana seria .
Spytać to bardziej już np czym różni się brzmieniem seria magnat supreme od quantum od wspomnianego Jbl .
Nie piszę tego złośliwie, tylko zwyczajnie warto wiedzieć jak się poruszać i jak szukać, bo tak bardziej precyzyjnie dopasujesz sobie sprzęt do potrzeb i gustu.

Cytat

A te Magnaty są dobre? Można do nich dołożyć jeszcze jedną parę kolumn i stworzyć zestaw 7.1?


To czy można "jeszcze dołożyć" zależy od warunków lokalowych, posiadanego odpowiedniego amplitunera, a także konkretnych własnych potrzeb. Przypadkowo wybrane kolumny w niezaadoptowanym kiepskim pomieszczeniu, nie zrobią lepszego dźwięku na filmie niż dobre 5.1.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za sugestie icon_smile.gif Masz racje mogłem przed napisaniem tego posta sam sprawdzić icon_smile.gif
Pytałem o Magnaty bo jak na zestaw 5.1 maja przystępna cenę. Do tego za ok 300 zł można dołożyć kolumny efektowe i było by fajnie... Chyba... Jakie pomieszczenie trzeba mieć żeby zestaw 7.1 miał sens i fajnie brzmiał?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś coś o 20 metrach i myślę, że to już jakiś wyjściowy dobry metraż, bo w mniejszych pokojach raczej nie ma to sensu...
Niemniej wolałbym zaoszczędzone pieniądze z dodatkowej pary kolumn, nawet jeśli to tylko 400zł zaoszczędzone z supreme typu 102, 202 przeznaczyć na lepszy amplituner.
Rozumiem , że ciężko będzie przekonać na nieco lepsze kolumny, bo zestaw tylko do gier i filmów. Niektórzy wybierając lepszą serię najpierw kupują fronty podłogowe, a potem centralkę i tylne efekty- jeśli nie dysponują od razu gotówką.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...