Skocz do zawartości

Padło na mnie - Wybór gramofonu do 1000 zł


Recommended Posts

Witam serdecznie. Tak się złożyło , że moja żona przytargała do domu trochę winyli od teściów no i teraz chce posłuchać. Problem w tym , że do Cd ich raczej nie włoży icon_wink.gif więc chcę zakupić jakiś gramofon w cenie do max 1000 Pln. Dodam , że nigdy nie miałem gramofonu i nie znam się na tym totalnie, tylko to co wyczytałem tutaj i w sieci. Zresztą bardzo fajny post - Przygoda z gramofonem ? podstawowe informacje - świetnie opisane.

A więc na początku byłem przekonany ze względu na moją niewiedzę w tym temacie na kupno nowego.

Tu wybrałem takie modele :

thorens td 158
teac tn-200
rega rp1
audio technica at-lp120-usb


Z tego co pamiętam to thorens td 158 to pełny automat czyli dla początkującego takiego jak ja to chyba dobre wyjście ....

Jednak ,czytając dalej napotkałem się z wieloma opiniami , że te wszystkie gramofony nowe w tej cenie to szmelc i lepiej kupić używkę.
Patrząc na używki to wolałbym już chyba pełen manual ze względu na to , że jest mniej do zepsucia w takim urządzeniu.

No i teraz nie wiem co zrobić zbytnio , czy dla początkującego z gramofonem byście poradzili kupić nowy czy jednak używany ...

Jeśli chodzi o używki to nie mam bladego pojęcia co by było dobre.

Gramofon będzie podłączony do wzmacniacza Pioneer A 676 , który posiada wejście na niego "Phono" {więc jak rozumiem nie jest wymagany przedwzmacniacz w gramofonie) oraz z kolumnami Klipsch icon kf 26, system gra ogólnie ciepło.

Bardzo proszę o jakieś porady
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższe podane przez Ciebie gramofony prezentują zbliżony poziom. Do tego dorzuciłbym jeszcze Pro-Ject DEBUT III.
Jeśli chodzi o używane, to radziłbym zainteresować się jakimś Thorensem, np. :
http://allegro.pl/thorens-td-318-mkii-i6064224271.html
Cena przewyższa podaną przez Ciebie, ale może udałoby się dogadać ze sprzedawcą. Nie jestem zwolennikiem zakupów przez allegro, dlatego najlepiej byłoby dokonać zakupu osobiście.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co. icon_smile.gif
Note jak zauważyłem cena podanych przez Ciebie nowych gramofonów przekracza kwotę 1000 zł. Gdybyś mógł wydać nieznacznie więcej warto zainteresować się ofertami salonów audio wyprzedających po ekspozycyjny sprzęt z wyższej półki. Bywa, że salony oferują też sprzęt po niższych cenach w ramach promocji. Takie oferty trafiają się co jakiś czas.
Kupując gramofon używany najlepiej byłoby dokonać tego osobiście, od osoby, która sprzedaje, jak to się pisze, sprzęt ze swojej kolekcji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak raczej zrobię, bardzo słuszna rada belfer54. Będę polował na jakieś promocję lub wyprzedaże. Oczywiście dorzucę trochę grosza więcej bo z tego co widzę to podana przeze mnie kwota to jednak trochę mało na coś w miarę sensownie grającego.

Jeśli chodzi o używane gramofony to allegro poprzez wysyłkę odpuszczam zupełnie.

Pozdrawiam ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Właśnie tak raczej zrobię, bardzo słuszna rada belfer54. Będę polował na jakieś promocję lub wyprzedaże. Oczywiście dorzucę trochę grosza więcej bo z tego co widzę to podana przeze mnie kwota to jednak trochę mało na coś w miarę sensownie grającego.


Po prostu (zarówno wśród nowych jak i używanych) jest parę ciekawych modeli w cenach 1200...1500zł.
Trzeba być czujnym i śledzić ogłoszenia (wśród używek) oraz promocje/wyprzedaż (nowe-ostatnio było ciekawie u Denona i w TopHiFi).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...