Skocz do zawartości

Sony RXD5 - mp3 upgrade


Fludi

Recommended Posts

Witam

Posiadam wieżę Sony MHC-RXD5. Ma ona już swoich parę lat, ale jest w bardzo dobrym stanie i fajnie gra. W ostatnim czasie wyciągnąłem ją z szafy ratując od zapomnienia. Ze względu, że trochę sparciały powymieniałem w niej wszystkie gumki.
Używam jej głównie jako lepszego źródła dźwięku oglądając TV.
Otóż wieża posiada tylko jedno wejście liniowe w postaci 2 złącz cinch i za ich pomocą podpięty jest TV.
Przez to, że ma swoje lata jedyne dla niej znane standardy to cd-audio albo dwie kasety oraz twór, który chyba już od dawna nie istnieje sony-minidisc.

Ze względu na to, że nie chcę jej wyłącznie używać do oglądania filmów, czasami chciałbym aby posłużyła za sprzęt grający i tutaj pojawia się kilka moich pytań..:
1. czy jest może możliwe zrobienie jej jakiegoś upgrade firmware'u tak, żeby odtwarzała format mp3 z płyt CD?
2. czy jest możliwe aby w tym samym czasie w jakiś sposób mieć podpięte do wieży coś innego poza TV? np. nabyłem w ostatnich dniach google chromecast audio i fajnie by było jakbym miał wybór urządzenia, z którego chcę odtwarzać dźwięk i dodatkowo gdyby dało się wyprowadzić port USB do zasilania z tyłu obudowy to byłoby fajnie
3. czy jest możliwe wpięcie się gdzieś w jej płytę główną i dołożenie np. portu USB, z którego można by odtwarzać mp3?

Przeglądając różne rzeczy w internecie znalazłem jako powiedzmy alternatywne rozwiązania transmiter FM i za pomocą tuner'a odbierać dźwięk lub też tego typu adapter http://allegro.pl/kaseta-adapter-sd-mp3-na...6048756339.html

Pozdrawiam
Fludi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania z punktu 1 i 3 to można chyba potraktować w kategorii żartu.
Odpowiedź brzmi: oczywiście że nie.To tak jakbyś chciał zrobić chiptuning silnika benzynowego- by jeździł na ropę!Albo przerobić stary bezprzewodowy telefon analogowy na komórkę.

Co do pytania 2 - jak kupisz rozgałęziacz sygnału który umożliwi Ci podpięcie kilku źródeł i wybór jednego z nich w zależności od potrzeb (a sugnał z takiego rozdzielacza pójdzie dalej na jedyne wejście wieży) to tak. Ale to Cię będzie kosztowało...



Pozdrawiam
PS. To nie jest komputer, tylko stara wieża. Więc takie modyfikacje nie przejdą...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Mówi się trudno w takim razie icon_smile.gif
Znazłem coś co jeszcze pozwoli mi korzystać zarówno z wieży jako źródła dźwięku dla TV oraz dla tego Chromecast'a. W szufladzie poniewierała się kaseta z wejściem na jack'a. Więc tak sobie myślę, że TV będzie podłączone do aux in wieży, a Chromecast'a wepnę w adapter.

Tylko tutaj może ponownie częściowe pytanie z 2...czy jest możliwość wyrzucenia z wieży zasilania 5V na zewnątrz urządzenia w postaci portu USB 1-2A?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...