Skocz do zawartości

Wybór głośników do 450pln


grenno29

Recommended Posts

Hej Wszystkim,
Postanowiłem kupić głośniki, żeby posłuchać sobie co jakiś czas dobrej muzyki w średniej wielkości pomieszczeniu. Interesujące mnie gatunki to te od rocka, przez metal, coś z mocnym basem, do rapu i klasyki.

Głośniki chciałem podłączyć pod zwykłego laptopa. Wydaje mi się że nie ma znaczenia rodzaj wyjścia (RCA czy Jack), bo całkiem łatwo o przejściówki.
Pod uwagę brałem takie parametry jak RMS (~50W), pasmo przenoszenia (~20-20000Hz), SNR (~85) czy materiał obudowy (drewno lub MDF)
Sugerując się różnymi opiniami, zrezygnowałem z zestawów 2.1 i znalazłem parę wartych uwagi zestawów 2.0 (gdyż te są podobno są lepsze do słuchania muzyki).

Za zestaw chciałem zapłacić około 450 złotych, w oko wpadły mi następujące pozycje:

- Modecom Mc-MHF60U
- Edifier R1600
- Microlab Solo 6c

Które z nich polecalibyście najbardziej? Może macie jakieś własne propozycje w tym zakresie cenowym? Za wszelkie porady, sugestie i podpowiedzi będę niezmiernie wdzięczny.
Jeszcze jedno, czy faktycznie 2.1 nie nadają się do muzyki tak bardzo jak 2.0? Czy w zestawach bez subwoofera basy nie tracą na mocy?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z podanych przez Ciebie oraz ogólnie w kwocie do 450 zł to wybrałbym - Microlab Solo 6c. Jeżeli jednak mógłbyś trochę zacisnąć pasa to odłożyłbym jeszcze 200 zł i kupił Edifier R2600 - sprawdzone, naprawdę dobre kolumienki do Pc,

Cytat

Czy w zestawach bez subwoofera basy nie tracą na mocy?



Wiesz... wszystko zależy od tego co oczekujesz od basu, czy ma go być dużo, napompowanego , czy raczej mniej, ale bardziej naturalnego. Pamiętaj , że nie zawsze dużo znaczy lepiej icon_wink.gif Jednak, są zestawy do Pc z subwooferem, który gra ładnie punktowym szybkim basem , nie zamulając muzyki i nie waląc na oślep, jednak cena już jest wyższa.

Pozdrawiam.

Ps. Temat , który założyłeś powinien być w dziale - PC-Audio/iPhone/iPod/Słuchawki icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to moje "trzy grosze".
Czemu chcesz do słuchania muzyki kupić wyrośnięte zestawy "komputerowe"?
Pytanie: Dlaczego dobre kolumny, nawet te podstawkowe od kilkuset złotych do kilkudziesięciu tysięcy nie sprzedaje się w zestawie z subwooferem i na ogół nikt nie dokupuje takiego później?
To o czym rozprawiamy to kolumny albo kolumny głośnikowe. Głośniki są ich częścią, jednym z elementów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Więc może zdecydujesz się na typowy zestaw stereo?



Jasne, jeśli można to nazwać typowym zestawem stereo, to zdecydowałem się już na Microlaby Solo 6c albo 7c. W innym wypadku z chęcią wysłucham Twoich propozycji typowych zestawów stereo, oby tylko się mieściły w zakresie cenowym icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...