Skocz do zawartości

mały fajny zestaw do 2500 zł.


supian

Recommended Posts

Witam,
Szukam fajnego nagłośnienia w cenie do 2500 zł do pokoju w kształcie prostokąta 4*5 m.
zestaw nowy - chciałbym go mieć na kilka lat / raczej wykluczam jego rozbudowywanie
przeznaczenie: filmy,konsola,muzyka / elektroniczna z domieszką klasycznej / podział procentowy 30/40/30
muzyka głównie radio internetowe + Spotify z PS3
Jeśli w tej cenie by się udało to zestaw stereo też by wchodził w rachubę
nie potrzebuję CD,gramofonu ani wifi
potrzebuję za to hdmi 1.4, dżwięk kinowy aby było słychać wyraźnie odgłosy wystrzałów czy odgłos łopatek lecącego helikoptera
w planach / poza określonym budżetem subwoofer
mile widziane polskie menu,lan,usb względnie przesyłanie muzyki strumieniowe z BT , musi też fajnie wyglądać icon_smile.gif

nie chcę bo nie lubie gdy głośniki na wysokich tonach cykają jak cykady lub dają pogłos tccc , szczczc

moje typy głośników to
Jamo S 606 HCS 3
YAMAHA NS-F150/NS-P150
Taga Harmony TAV-606 v.3

Wybór w oparciu o przeczytane posty , Jamo również z powodu ładnego wykonania / wersja black /
Nie byłem na ich odsłuchu ale zamierzam to zrobić przed zakupem, jestem z Katowic więc pewnie ktoś doradzi gdzie się udać,

Będę również wdzięczny za dopasowanie ampli , z góry również dzięki za Waszą pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

W pierwszej kolejności zastanów się na czym Ci dokładnie zależy.
W tej cenie możesz zbudować dużo lepiej grający zestaw stereo lub gorzej kina. Muzyka czy efekty?

Polecał bym wybór denona x520 ale z kolumnami quadral 6500. Jamo są ładne, masz możliwość położenia nich z bocznym głośnikiem? Musi on być sporo oddalony od przeszkody. Do tego quadrale ładniej grają z muzyce.

W razie pytań lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzięki za odpowiedź. Nie wiedziałem że głośniki dolne muszą być oddalone od przeszkody więc chyba będę musiał z tej opcji zrezygnować.
lub zmienić głośniki / np QUADRAL QUINTAS /
zastanawiam się natomiast czy zamiast zestawu 5.0 nie wystarczyły by 2 głośniki np. Magnat Quantum 675 lub coś tańszego
ale nie wiem jak z basem ? czy będzie potrzeba dokupienia suba ?
bardziej szukam efektów - jestem maniakiem filmowym, muzyka raczej na drugim planie

budżet też się powoli rozjeżdża , pewnie do 3k byłbym w stanie budżet podnieś

teraz mam dylemat czy lepiej wybrać głośniki z niższego poziomu cenowego a dopłacić do ampli czy na odwrót ?

nie chcę głośników używanych bo nie wiem jak były eksloatowane i nie mam na tyle wiedzy aby samemu to stwierdzić
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"bardziej szukam efektów - jestem maniakiem filmowym, muzyka raczej na drugim planie"

no to jednak kino, to lepiej wybrac słabsze fronty ale pełen zestaw. Ogladanie z efektami tylnimi wielezmienia. Jesli ktos nie slucha namietnie muzyki takie rozwiazania sa dobre.

"astanawiam się natomiast czy zamiast zestawu 5.0 nie wystarczyły by 2 głośniki np. Magnat Quantum 675 lub coś tańszego
ale nie wiem jak z basem ? czy będzie potrzeba dokupienia suba ?"

nie one nie porzebowaly by suba, zagraja duzo lepiej w stereo ale w kinie podobnie,

Przy 20 metrach ale tylko do kina zaryzykowal bym z jeszcze jednym pomyslem.
Denon X520 albo Yamaha 379 wraz z kolumnami Canton Movie 95. Zesatw o tyle dobry że w komplecie z subem. Dynamika zapewniona dobre odwzorowane detali tez. Jesli takie cos Cie interesuje nie ma problemu.

W przypadku duzych glosnikow polecal bym isc w x520 + Quadral quintas 6500 + sub magnat sub 202a jednak tu budzet mogl by wyniesc lekko powyzej 3000 zl. Z tym że zestaw bylby pewny.

W razie pytań lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sprawa zamknięta , zestaw został zakupiony. Moda proszę o zamknięcie tematu.

Moje osobista uwaga jest taka że warto przed odsłuchem zapoznać się z forum i propozycjami które przedstawią
znawcy tematu - spisać na kartce propozycje i udać się do minimum dwóch sklepów gdzie można odsłuchać głośniki.

Nie będę wyjątkiem twierdząc że po odsłuchu zmieniają się o 180- stopni nasze typy i zapewne związany z tym budżet.

dla ciekawych wyboru - moja decyzja padła na Denon AVR X1200 + 2 kolumny Klipsch RF-26
/ dziwne połączenie ciepłej barwy + ostrych tonów ale mnie spasowało w 100% /

tak, wiem - budżet jest znacznie przekroczony ale po pierwszym domowym słuchaniu nie żałuję żadnej wydanej złotówki
/ ukłon dla Panów ze sklepu kino-...pl / nie piszę pełnej nazwy bo nie wiem czy to dozwolone icon_redface.gif /

pozdrawiam
Supian
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy mając tak skromne doświadczenie i wiedzę będę mógł się wypowiadać ?

jeśli chodzi o rozbudowę - TAK , zamierzam na pewno nabyć głośnik centralny , myślę że za jakieś 2 miesiące bo muszę kasę odłożyć icon_mrgreen.gif

Co do głośników ,to trochę potrwa zanim ocenie je w pełni gdyż muszą się "wygrzać" ,a następnie wtedy zdejmę mostek z podłączenia głośnika i
podepnę pod wejście Surround osobnym kablem - ale muszę instrukcje jeszcze doczytać
Dla weteranów forum to pewnie standardzik , dla mnie laika to nie lada wyzwanie icon_smile.gif

Wstępnie powiem tyle że Hello Adeli zabrzmiało tak sobie - bez fajerwerków , natomiast Dire Straits i Brother dało niezły popis
- szczególnie detale bardzo wyraźnie słyszalne , mocne brzmienie dolnych dźwięków
Słuchając Song: Dziecinstwo (Childhood) from "Swiadectwo" Composer: gra na fortepianie dawała odczucie jakbym stał obok i widział każdy naciśnięty klawisz

Quadral quintas 6500 to nie ta sama półka cenowa więc porównanie nie będzie obiektywne , ale słabo wypadły a były moim faworytem przed odsłuchem , były jako pierwsze posłuchane - / tylko frontowe głośniki / - zagrały tak "jednostajnie i nudno" to mnie zmusiło do szukania czegoś ciut wyżej. Gdybym nie mógł wydać więcej niż zakładane 2,5k to pewnie bym je wybrał

Co do ampli to woow , połączenie z Iphone 5s bez żadnego problemu - chwilka i można było się cieszyć muzyką w głośnikach,
wstępnie myślałem że wifi będzie zbędnym dodatkiem , ale po 20 minutach słuchania wiem że dla mnie to absolutne "must have"
Również ważne dla mnie że żona bez problemów połączyła swojego Samsunga po BT i nie ma żadnego problemu z puszczeniem swoich
piosenek na głośnikach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sie ciesze ze udalo Ci się dobrać odpowiedni zestaw.

Owszem podłączenie w Bi-ampingu skutuje lepszymi efektami przy tych kolumnach. Od razu przy wygrzewaniu możesz to zrobić.
Wyciagasz zworki podpinasz 6 i 7 koncowke pod niezasilane dotad gniazda w glosnikach a opcje wlaczenia masz podajze w Zone 2 ( tak tak dziwnie to jest oznakowane w amplitunerze)

Niech bas bedzie z Toba icon_smile.gif

Wesołych Świąt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Trochę z opóźnieniem ale również Najlepszego dla Ciebie S4Home jak i dla użytkowników forum icon_wink.gif

Parę dni już minęło , kilka filmów i parę godzin muzyki za mną.

Proszę aby nie traktować moich wypowiedzi jako fachowych porad lecz jedynie jako opinię użytkownika danego sprzętu.

Bi-amp doczytałem i pewnie takie podpięcie będzie wykonane - tylko muszę pokonać instrukcję obsługi ampli ,uffff pierwsze 100 stron za mną ale jeszcze trochę zostało icon_mrgreen.gif
ogólnie głośniki grają fajnie - co przez to rozumiem >? ano to, że głos który się z nich wydobywa jest czysty , krystaliczny , nie trudno się zorientować czego to odgłos , fajnie że nie cyka na wysokich tonach i nie szeleści typu sccccc, tszzz
Ale najważniejsze że na filmach daje radę icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif
oglądająć drugą część Thora byłem uchachany jak dziecko , cały czas grały dolne dźwięki , mocne basowe tło / bez podkręcania / dawało radę. wszysko zagrało jak powinno.
Teraz czekam na kable optyczne bo chcę dźwięk wypuścić z PS3 do ampli ,a obraz pod TV / chce zobaczyć 3D

również fajnie gra Iphone 5 na tych głośnikach , słuchając trance'owej muzyki z di.fm głośniki pokazują pazurki, brzmienie energiczne, mocne , wciągające / nie drażni na wysokich dźwiękach / w rytm. / Spotify - będzie w krótce to mogę również coś opowiedzieć

Proszę nie komentować wybranego filmu czy typu muzyki, stacji radiowej bo każdy ma swój gust ,a o tym się nie dyskutuje

pewnie nabędę centralny głośnik - chociaż kolumny 2 frontowe spokojnie mi wystarczają - wtędy będzie to taka moja fanaberia

co do suba i tylnych głośników ???? to sam nie wiem , na chwilę obecną jakość dźwięku jest taka jaką chciałem mieć

gdyby mnie ktoś zapytał czy polecam mu kupić te głośniki to powiem NIE WIEM , ale czy je odsłuchać rozważając zakup - zdecydowanie TAK
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...