Skocz do zawartości

AA x-i60


maniu

Recommended Posts

No właśnie, wiem że pisze po raz setny ale jestem już praktycznie zdecydowany na zakup tego urządzenia po wypłacie, może nawet uda się trafić używkę z gwarancją. Niestety nurtuje mnie to czy to nie jest kolejny kombajn który ma za dużo bajerów w sobie (wejście optyczne, DAC, wyświetlacz) ? Czy zagra klasę wyżej niż popularne amplitunery sieciowe w tej cenie ? - ONKYO, HK. Yamahe odrzucam bo jej dźwięk mi nie pasuje....
Może w czwartek uda mi się go posłuchać i napisze jakie wrażenia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No właśnie, wiem że pisze po raz setny ale jestem już praktycznie zdecydowany na zakup tego urządzenia po wypłacie, może nawet uda się trafić używkę z gwarancją.



Maniu,
kolejny raz (pisałem o tym w Twoich wcześniejszych wątkach)- lepiej kontynuuj swoje wątpliwości w poprzednim wątku, bo właśnie stworzyłeś ósmy!
Co jak na Twoje (w tej chwili) 36 wpisów jest trochę dziwne, bo to nawet nie jest 5 postów na wątek icon_eek.gif

Poza tym - jak możesz być zdecydowany na X-i60, skoro tego wzmacniacza jeszcze nie widziałeś / nie słuchałeś na żywo???
No i do "kombajnu" to mu jeszcze sporo brakuje. To po prostu wzmacniacz z wbudowanym DACem i już. A wyświetlacz nie jest aż tak drogi przy masowej produkcji.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież zdecydowana większość tunerów (teraz i kiedyś) jest sprzedawana bez pilota - bo korzystają z pilotów od wzmacniacza.
Więc nie ma co się dziwić, że używane tunery na allegro są bez pilota...

Sprawdzasz czy jest czujnik na podczerwień i kupujesz pilot do wzmacniacza/amplitunera lub uniwersalny.

A tuner SONY w bdb stanie kupisz za 150-200zł i wybór na allegro jest spory.
Modele różnią się brzmieniem-ale na początek nie ma się tym co przejmować.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie specjalnie zaproponowałem Ci wyszukanie tunerów z pilotami, bo wiem, że to trudne icon_biggrin.gif
Denon i Sony oczywiście mogą być, jak niemal każda inna znana, ceniona marka.
Co do sterowania pilotem uniwersalnym, to nie widzę przeszkód (jak w dowcipie icon_wink.gif ).
Byle tylko tuner miał okienko do odbioru sygnału w podczerwieni. Bo wiele urządzeń może być sterowanych zdalnie tylko ze wzmacniacza tej samej serii (albo marki) poprzez dodatkowe złącza (najczęściej typu RCA) umieszczone na tylnym panelu.
Mój "kuchenny" Philips FT 930 ma te wejścia opisane jako "System Control" / "ESI BUS"
No i wiadomo patrzymy na parametry oraz funkcje. Odstęp szum/sygnał (S/N), dynamika, czułość, regulacja czułości (np. Local dla bliższych, silniejszych stacji i Distant dla dalszych, słabszych sygnałów), Tryb Narrow/Wide (dla poprawienia odbioru stacji znajdujących się blisko siebie na skali) i takie funkcje jak RDS (o ile potrzebne), ilość możliwych do zaprogramowania stacji, czytelność i możliwość wygaszania albo przyciemnienia wyświetlacza. I wiele innych.
Oczywiście musisz się zastanowić co Ci będzie potrzebne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Byle tylko tuner miał okienko do odbioru sygnału w podczerwieni. Bo wiele urządzeń może być sterowanych zdalnie tylko ze wzmacniacza tej samej serii (albo marki) poprzez dodatkowe złącza (najczęściej typu RCA) umieszczone na tylnym panelu.


Często takim złączem jest minijack.

Tym niemniej jak wspomniałem wcześniej "sprawdzasz, czy jest okienko do odbioru sygnału w podczerwieni". Na szczęście widać je - a poza tym są dostępne instrukcje albo opisy wielu tunerów (jak już jakiś fajny znajdziesz) albo można zapytać sprzedawcę.

A co do funkcji - to poza funkcjami sprawdź jeszcze jak Ci się podoba na wygląd i czy będzie pasował do wzmacniacza. Bo przy tanich zestawach nie ma co oczekiwać bardzo dużych różnic w dźwięku.

Z pilota to pewnie w większości zmienisz tylko kanał o jeden w górę lub w dół. Czasami masz jeszcze bezpośredni dostęp do numerów zaprogramowanych stacji lub przeszukiwanie częstotliwości w jedną lub druga stronę.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja ze swojej strony mogę polecić Ci tuner Pioneer F 504 :

http://olx.pl/oferta/tuner-pioneer-f-504rd...html#ad8f6cc564
http://allegro.pl/pioneer-f-504rds-tuner-r...6089735816.html

Chodzi on w granicach 200 - 300 Pln. U tego sprzedawcy z allegro masz miesiąc gwarancji , poza tym bardzo konkretny i sympatyczny typ. Kupiłem u niego trochę sprzętu audio i nie było żadnych problemów. Oczywiście z kondycją można lepiej. Ostatnio na allegro poszedł ten sam model za 300 Pln w stanie IDEALNYM.

Sam tuner bardzo fajny, był to jeden z najwyższych modeli Pioneera z okresu końca lat 90 / początek 2000r. Możesz podłączyć dwie anteny do sekcji A i B. Bardzo dobrze łapie stacje na zwykłym drucie. Bajeczny dźwięk z tego tunerka - bardzo analogowy. Bardzo jasny , duży , czytelny wyświetlacz z RDS, na którym znajdują się wszystkie niezbędne informacje (łącznie z siłą sygnału). Łatwo i szybko programuje się stacje pod predefiniowane przyciski - pamięć na 39 stacji.

Alternatywą może być model F 502. Jest to prawie to samo co powyższy model, tylko , że pozbawiony o funkcję EON, z której i tak byś raczej nie korzystał icon_wink.gif

Te modele nie mają irdy niestety , tylko złączki mini-jack więc w Twoim przypadku sterowanie pilotem odpada.

Jeśli chodzi o stajnie Pioneera i tunery to z tego co się orientuję to tylko jeden model w historii miał pilota dedykowanego. Był to Pioneer F - 777, zresztą bardzo udany, jednak niestety ciężko dostępny.

Aby była jasność to w historii tej marki były jeszcze lepsze tunery (od tych dwóch pierwszych co wymieniłem ) z wcześniejszych lat, kolejno (od najlepszego) : F-93, F-91, F-777, F-757mkII , F-737. Jednak są to dość wiekowe konstrukcje i bardzo ciężko dostępne, no i raczej nie w cenie 300 zł szczególnie za te dwa pierwsze.

To tyle , jeśli chodzi o bardzo dobre tunery Pioneera w razie co icon_wink.gif

Nie mogę jednak porównać ich dźwiękowo do tunerów Sony czy też Denon gdyż tych po prostu nie słyszałem.

Pozdrawiam ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

chyba kupię SONY, cieżko znaleźć informacje o okienku podczerwieni, ale najwyżej będę miał bez pilota icon_wink.gif za 250 zł można dorwać z wysokiej serii QS

Cena zależy od stanu ... i od tego, czy uda Ci się trafić za tyle lub ile będzie chętnych w trakcie licytacji.
Z podstawowego pilota będziesz miał zmianę zaprogramowanej stacji w górę i w dół - jeżeli potrzebujesz obsługiwania innych funkcji pilotem to już będzie ciężko (pilot w komplecie miał tylko najwyższy model tunera i jeszcze nie widziałem w sprzedaży w rozsądnej cenie oryginalnego pilota do tunera SONY).

Akurat z serii QS nie masz wyboru w modelach icon_sad.gif (SB920 i nic więcej). Natomiast w ESach jest zdecydowanie lepiej (jest już parę sztuk), ale niestety drożej.

W każdym razie zarówno proponowany Pioneer jak i SONY powinny Ci pasować - również wizualnie (obie firmy stosują w tych modelach wyświetlacze o niebieskich znakach), a dostępne sa modele w kolorze czarnym.

Pozdrawiam
PS. A niby dlaczego bez pilota? Soniaka spokojnie trafisz w interesującym Cię przedziale cenowym icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy aż tak mi się nie spieszy bo znów mi wypadły inne koszty, i muszę się wstrzymać z miesiąc, ale chyba będę szukał jakiegoś ładnego Denona np. DENON TU-380RD
http://allegro.pl/denon-tu-380rd-bardzo-cz...6087756222.html

można za 50 zł dostać do nich pilota. Z tego co wyczytałem z SONY jest gorsza sprawa z pilotami

Dziś chyba przyjdzie wzmacniacz, doczekać się nie mogę !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo i mam wzmacniacz, po paru próbach i przepinaniu kabli, ahh jak ja żałuje że Yamaha R-S201 nie ma wejścia na bananowe.... stwierdzam następujące fakty (mogę się mylić, za mało sprzętu w życiu wysłuchałem) : dźwięk jest jakby bardziej przejrzysty, większa średnica, bardziej szczegółowy, ogólnie jest sporo lepiej. Po przełączeniu na Yamahe wydaje się jakby wszystko było stłumione i spowolnione. Niestety damskie wokale nadal dają po uszach, także to wina albo moich dziwnych kabli pół miedzianych pół srebrnych, albo co jest bardziej prawdopodobne te kolumny tak mają (STX f-200) Także ogólnie jest dobrze tylko martwią mnie te wokale, chciałbym żeby były bardziej aksamitne, miłe dla uszu. Trzeba zbierać sianko i coś się kupi na lato icon_smile.gif

Co do SONY długo szukałem i nie znalazłem żadnego modelu z pilotem....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kiepsko szukałeś - tunerów SONY z możliwością sterowania pilotem (głównie czarnych, bo takie bardziej powinny Ci pasować) jest sporo i to już od 100zł.
Pierwszy z brzegu w miarę świeży SE500
http://allegro.pl/sony-st-se500-tuner-radi...6053493282.html

Pozdrawiam
PS. Tunera Sony z dołączonym pilotem to w interesującym Cię zakresie cenowym możesz sobie szukać do ... (dość długo), dlatego od początku sugerowałem że pilot to oddzielnie. Tylko najwyższy model tunera miał pilot w komplecie, a bez tysiąca zł w kieszeni będzie trudno go kupić (o sensie zakupu nie wspominając ...)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, że STXy i kable podkreślają sybilanty (czyli głoski syczące, bo chyba o to Ci chodzi?).
Na początek radzę wymienić okablowanie. Może pomóc. Najtaniej będzie kupić Alphard Da Vinci np. SL-10.
http://www.rselektronik.pl/product_info.php/products_id/3559
Możesz poszukać taniej.
Interkonekty też mógłbyś kupić inne. Na na przykład Cable Talk albo Oyaide, czy Van Den Hul. Ale nie będzie bardzo tanio.
Myślę oczywiście o używanych. Możesz szukać także tu: http://www.hifi.pl/gielda/audio.php
Najtańsze znów pewnie okazały by się Alphard z serii Da Vinci.

Oczywiście popracowanie nad akustyką. Materiały silnie tłumiące dźwięk w miejscach pierwszych odbić mogą poprawić jakość dźwięku.
Złagodzić wysokie tony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączyłem laptopa do tv przez HDMI dalej i optycznym do DAC we wzmaku. Trochę te wokale się uspokoiły względem CD Yahamy, poźniej podłączyłem laptopa przez Prodigy Audio Cube, jakość dźwieku chyba się poprawiła względem Daca we wzmaku, ale znów trochę wokale zaczęły delikatnie kłuć.

t

Popracuje nad akustyką, wiem że jest mizerna, 2 gołe ściany w tym jedna w z oszklonymi drzwiami przesuwnymi, na podłodze panele i tylko mały dywan przyniesiony z sypialni.... Kupię większy dywan, powiesze jakieś obrazy a do roku wstawie wielki kwiat.

Kable też kupię, ale muszę odżyć finansowo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...