Skocz do zawartości

Ciężkie brzmienie - naprawdę dobrze zrealizowane płyty Cd


Recommended Posts

  • 10 months later...

Co tu tak cicho?

Czas na Impaled Nazarene

170708 (1).jpg

Dnia 6.12.2018 o 19:04, audiowit napisał:

Ooooo dziś sobie puszczę na caly regulator. Przewietrzę basrefleksy :)

Noooo, calkiem nieźle. Trochę taki metal dla dziewczyn z gimnazjum ale ujdzie ;) Calkiem niezła realizacja. Nie wiem czy zwrociłeś uwagę ale jest caly czas to samo tempo. Myslę, ze przy drugim przesluchaniu płyty nudzilbym się jak mops.

Na Impaled Nazarene nie będziesz się nudził 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę. Wrzuciłem, ale tak naprawdę nie sądziłem, że się ktoś skusi ;) W takim razie od czasu do czasu coś zapodam - mam więcej tego stuffu :)

Chłopaki z Archspire rzeczywiście wiedzą jak zrobić łomot w dobrym stylu. Super technika. Polecam także Soreption, może nawet bardziej dwie wcześniejsze płyty. Dobrze się słucha ze względu na ładnie wyrzeźbione gitarowe riffy. Beyond Creation to z kolei melodyjniejsze granie. Nie brakuje jednak mocnego uderzenia. Świetna kompozycja utworów. Mają pojęcie o muzyce. Nie tak dawno wyszła nowa płytka - Algorhytm. Najbrutalniejsi z tej czwórki są chyba Włosi z Hideous Divinity, dręczą instrumenty bez opamiętania :) Nadal jednak nie można im zarzucić, że robią to bezdusznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nowy78 napisał:

Super technika

-to fakt, równo jak karabiny ;)   

 Dzięki, posłucham resztę koło południa bo to palec sam leci na VOL+++ a sąsiadów nie chcę zabić 😆  

Czasem muszę "naładować akumulator" takim czymś 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Dnia 18.02.2020 o 09:40, Sinuhe napisał:

A znają Behold... The Arctopus?

Nie znałem. Słucham już drugi wieczór i coraz lepiej mi wchodzi 🤘 Realizacja też niezła. 

Tym, co nie bardzo przepadają, dodam, że nikt/nic nie ryczy z głośników ;) Tylko instrumenty...

A ja takie ostatnio wynalazłem (również instrumentalnie): Vipassi - Sunyata

 

Vipassi_ Sunyata.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Chciałbym wszystkim kolegom podziękować za propozycje mocnego brzmienia. Od tygodnia mam nowych sąsiadów słuchających od rana do późnych godzin nocnych muzyki z gatunku disco polo , delikatnie mówiąc dosyć głośno. Ponieważ ja akurat nie jestem fanem tegoż brzmienia i tekstów chciałem jakoś im to wyrazić nie koniecznie słowami. A więc dzisiaj od godz.8.00 słucham Waszych sugestii co do wyróżniających się płyt i utworów zawartych w tym wątku na poziomie jak mi pokazuje mój miernik SPL 93- 95 dB. Muszę przyznać , że już dawno nic tak nie tchnęło we mnie tyle energii co ta "rzeźnia " ,jak to określa kolega @nowy78. Już po drugiej płycie  Malevolent Creation , za ścianą nastąpiła cisza , a propo's @Chyba Miro 84 ta grupa przy propozycji Triptykon - Melana Chasmata brzmi tak, jak by wykonywała poezję śpiewaną :) Jak napisałem , za ścianą cisza / zupełnie nie wiem dlaczego ? :) / , ale "pojadę" tak jeszcze ze trzy godziny , by się sąsiadom utrwaliło , a po za tym wciągnęła mnie ta muza / świetnie się przy tym sprząta chałupę :) /

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tomek4446 napisał:

  świetnie się przy tym sprząta chałupę :) /

Moja zona dostaje takiego wkurw...... ze tez jej od razu lepiej idą porzadki hihi

Kilka lat temu miałem podobna sytuacje. Kanikuły (wtedy to bylo modne), napier.... do 3 rano. Bylem u goscia i powiedzialem ze mi dziecko i żonę budzi, ale nie mogl jakos yego zrozumiec. Wiec przytargalem na sobote do fomu moj subwoofer samochodowy JL Audio wraz z monoblokiem tejze firmy podlaczylem trafo toroidalne 400va do halogenow mostek i dwa solidne kondy. Gdy nastala sobota oznajmilem rodzinie ze zrobimy sobie dzien "na mieście". Wychodzac zostaeilem niespodzianke czyli sub na 90% mocy z bassbostem na 40hz. I muzyka w pętli typu ciezki dubstep. Wychodzac trzesła sie lampa stojaca w salonie . Nie musze chyba mowic ze po powrocie nastał spokoj z sąsiadem. Nie jestem zwolennikiem wojen sąsiedzkich ale jesli ktorys raz z rzedu budzi mi 2letnie dziecko to.........

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

Nie musze chyba mowic ze po powrocie nastał spokoj z sąsiadem.

Po prostu , muzyka łagodzi obyczaje :) 

Córka mieszka w tzw. osiedlu zamkniętym , jakiś debil po prostu zaprojektował " studnie" nie biorąc w ogóle pod uwagę akustyki. W centralnym punkcie znajduje się ogrodzony siatką plac zabaw dla dzieci. Będąc na balkonie lub nawet w pokoju / 6 piętro/ słyszę każdy szelest butów dzieciaków na dole . Dzieci mają swoje prawa i córka nic do tego nie ma , że hałasują , ale problem jest z rodzicami, którym się nie chce iść z dzieckiem na spacer / a jest gdzie bo zaledwie dwieście metrów dalej są dwa zbiorniki wodne i zieleń/ , tylko wsadza dziecko do tej " klatki" i drą się z balkonów co trochę wkurza. Córka więc / Twoja metoda/ wystawia kolumienki na balkonik , włącza dyskografię Iron Maiden  , wychodzi na spacer i jak wraca wszyscy rodzice są ze swoimi pociechami na dole :) Można ruszyć tyłek ? Można :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Wiec przytargalem na sobote do fomu moj subwoofer samochodowy JL Audio wraz z monoblokiem tejze firmy podlaczylem trafo toroidalne 400va do halogenow mostek i dwa solidne kondy.

Na potwierdzenie że mozna w domu uruchomić car audio wrzucam zdjecie zasilania. Wygrzebane w garażu :D

Prosta konstrukcja :P

 

20200327_212734.jpg

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...