Skocz do zawartości

Ciężkie brzmienie - naprawdę dobrze zrealizowane płyty Cd


Recommended Posts

1 godzinę temu, nowy78 napisał:

Ostrego łojenia ciąg dalszy:

Dzięki! Bębniarz rzeczywiście niemożliwy. Szybszy niż moje oczy. 

Aha, bo jest już prawie północ, jak by moja sąsiadka pytała na forum o pomoc w celu uciszenia mnie, to nie znamy się 😉

 

Oczywiście żartuję, nie gram po nocach głośno. Ale mam wielką pokusę żeby jutro w dzień przetestować moje zabytkowe paczki na poziomie jakiego im jeszcze nie dałem. A to gatunek który lubią najbardziej. Przy okazji ja sam naładuję swoje witalne bateryjki 🙂

Infant Annihilator będzie od rana 😁 

 

36 minut temu, JaZz napisał:

Propozycje z poprzedniego postu jakoś nie podeszły niestety.

Archspire uwielbiam. Nie trzeba się zniechęcać, warto posłuchać bo to jest fajne brzmienie i energia 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tam panowie, już po? ;) 

Wrzuciłem Infant Annihilator ze względu na perkusistę, ale przyznam, że nie bardzo mi pasuje realizacja powyższego albumu. Nie jest zbyt relaksująca (jeżeli w ogóle można mówić o relaksie przy takim graniu 😂 ). Jazgotliwie i ogólnie wdziera się chaos.

W związku z tym, jeszcze raz First Fragment z poprzedniego linku, ale tym razem można sobie popatrzeć, ile chłopaki włożyli pracy w okiełznanie instrumentów

I może jeszcze sam Dominic, bo fajnie gra :) . Charakterystyczne brzmienie jego bezprogowego basu można także usłyszeć w Beyond Creation.

No i może jeszcze to:

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, JaZz napisał:

co raz mniej słucham metalu

A ja nie tylko metalu i cały czas podtrzymuje zdanie, które wielokrotnie już wyrażałem. Metal jest jednym z najbardziej wymagających dla sprzętu audio gatunków muzycznych. Zagęszczenie dźwięków, duża ilość wysokich harmonicznych, ale także sporo dołu, to wszystko sprawia, że o ile przy cichym słuchaniu jeszcze nie jest nieznośnie (co nie znaczy, że perfekcyjnie, lub nawet dobrze ;) ) na całkiem sporej ilości grajków, tak gdy dodajemy watów, zaczynają się schody - szelest, jazgot, ściana dźwięku. Wiem już jednak, że wcale nie musi tak być. Death metal także może brzmieć dobrze przy pełnym wysterowaniu końcówki mocy :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, nowy78 napisał:

ja nie tylko metalu i cały czas podtrzymuje zdanie, które wielokrotnie już wyrażałem. Metal jest jednym z najbardziej wymagających dla sprzętu audio gatunków muzycznych.

Zgadza się. Podobnie jak klasyka. Śmieszne, ale smooth jazzy itp klasyczne audiofilskie brzmią dobrze na 90% sprzętu, może dlatego są tak chętnie słuchane 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
8 godzin temu, nowy78 napisał:

brzmienie gitar

Wytrwałam całość z pasją badacza żeby przekonać się jak bardzo głucha jestem. Gitarę usłyszałam dopiero od 2:13. Wcześniej wokal i perkusja zagłuszają.  Ale pewnie nie to miałeś na myśli?

Przyszedł syn i pyta: fajne? To pytam przebiegle: a co ty myślisz? Fajne! na to syn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie dziwią takie tematy.

Wygląda to tak, jakby nie polecało się samej muzyki, tylko tę najlepiej brzmiącą, i tak jest, bo przecież taka jest nazwa tego tematu, ale mimo wszystko dziwne to trochę dla mnie. Gdyby ktoś pytał o konkretnego wykonawcę czy płytę, to normalka.

Z drugiej strony, jeśli ktoś znajdzie przez to podobające się kapele czy płyty, to fajnie.

Dobra, już nie marudzę 🤗

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Asia napisał:

Gitarę usłyszałam dopiero od 2:13. Wcześniej wokal i perkusja zagłuszają.  Ale pewnie nie to miałeś na myśli?

No nie :)  Bardziej choćby pierwszy riff i gruz sypiący się z głośników. Przy czym chodzi mi głównie o gałkologię na piecu gitarzysty (uogólniając).

Szczerze mówiąc, nie przepadam za solówkami w tego typu oldschoolowym death metalu. Takie zbędne piłowanie ;) . W odmianie bardziej współczesnej, technicznej, której kilka przykładów mamy wyżej to już zupełnie co innego.

8 godzin temu, Asia napisał:

Przyszedł syn i pyta: fajne? To pytam przebiegle: a co ty myślisz? Fajne! na to syn.

Mój czterolatek też niekiedy przybiega z hasłem: Tato, daj czadu! Na co ja: synu, lepiej nie, bo zaraz wkroczy mama i w ogóle nie będziemy słuchać 🤣 Ale gdy siedzimy sami...

3 godziny temu, Adi777 napisał:

Trochę mnie dziwią takie tematy.

Wygląda to tak, jakby nie polecało się samej muzyki, tylko tę najlepiej brzmiącą, i tak jest, bo przecież taka jest nazwa tego tematu, ale mimo wszystko dziwne to trochę dla mnie.

Myślę, że pomimo takiego tytułu, wrzucana jest tu muzyka, która się podoba, a nie tylko ta dobrze zrealizowana. Nie ukrywam jednak, że zwracam dużą uwagę na brzmienie i jeżeli nie bardzo mi podchodzi, zwykle nie wracam do takich płyt. Po prostu lubię nie tylko muzykę, ale także dźwięk sam w sobie. Przy czym nie chodzi, aby było po audiofilsku, wszystko wyczyszczone, klarowne, przejrzyste i w pełnym paśmie. Równie chętnie lubię sobie rozkręcić choćby Hendrixa. "Klasycznie" przesterowany stratocaster w jego rękach (bo brzmienie to także sposób gry) jest dla mnie mega emocjonujący. 

4 godziny temu, Asia napisał:

A ja myślę, że przy takim nasileniu basu i średnicy dobra realizacja jest podstawą żeby naprawdę cieszyć się muzyką.

W tego typu muzyce bardzo ważne jest również, jak podaje ją nasze audio. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Mam do was pytanie, bo walczę trochę z basem w pokoju :) 

Czy waszym zdaniem niektóre utwory metalowe / rockowe mają skopane niskie tony? Zakupiłem nowe glosniki i w niektórych utworach dźwięki perkusji jest mocny, wypełniony np. Audioslave - set it off. W niektórych jak np. Judas Priest - Private property, tutaj brakuje ewidentnie dołu pasma, większego kopa w niskich tonach 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, JaZz napisał:

To nie czasy gdy  słuchałem na włączonym loudness, bass treble max

Nawet nie mam takich funkcji we wzmacniaczu ;)

 

16 godzin temu, JaZz napisał:

odpaliłem sobie ten kawałek judas priest (remaster) i dla mnie brzmi ok. 


Z Tidala ? 
Bo ja mam na dysku jakąś inną, wersje, chyba nieremasterowaną. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.10.2021 o 09:01, nowy78 napisał:

Też jestem w fazie zapoznawania się z ich twórczością i... jestem pod coraz większym wrażeniem. Zaj..te :) Wydali cztery albumy. Na ostatnim już delikatniej na wokalu, ale nadal to świetne gitarowe granie.

 

 

Czyli takiej bardziej melodyjnej muzyki Piotrek też słucha 😝

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...