Skocz do zawartości

Ciężkie brzmienie - naprawdę dobrze zrealizowane płyty Cd


Recommended Posts

Przeleciałem cały wątek. Beyond Creation - earthborn evolution -  myślałem że to tylko mój wymysł z odmętów technicznego metalu :) virvum jest świetne, wogóle mam dużo do przesłuchania z tego wątku. Jeśli chodzi?o perkusję Darkside z Mgły to drugi zespół Kriegsmaschine jest "pod niego" tzn. Kompozycje są robione pod perkusję i to on tam rządzi.

Wszystkim mocno polecam polski Thy Worshipper - Klechdy, genialny album który może docenić nie tylko fan mocnych brzmień

Rituals by Rotting Christ, dla mnie arcydzieło

Ihsahn - Arktis, a to wg. Kolejne arcydzieło gitarzysty Emperora

A może nutkę Możdżera który napatoczył się Behemotom jak byli w jednym studiu? Jest możdżer jest audiofilsko

 

 
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerzucam z innego wątku.

Choć moje młodzieńcze fascynacje oscylowały głównie wokół "piłowania kawałków metalu", to już od dawna nic z tych klimatów mnie jakość szczególnie nie poruszało, aż tu, dziś.... Voivod! Kapel z 5 moich ulubionych, nie słyszana grubo ponad 30 lat.

Jak zwykle niejednoznaczni w swej stylistyce, choć teraz chyba bardzie romansują z jazzem, funki.

https://tidal.com/browse/album/205772404

Jednak jak zaczynali (1984!) to byli odpowiedzią na moje rozterki, czy bardziej pancurzyć czy jednak w metal. Zdecydowanie anarchiści wśród metalowców!

https://tidal.com/track/22763192

Edytowano przez slaw0001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Po zmianie wzmacniacza rzeczy ktôre, wychodzi na to, atoll psuł, nowy wzmak rozkłada na łopatki. Przykladowo batushka i moje ukochane yekteniya 4 przy którym pogo to ... Kto lubi ten lubi xD Plyta to milestone polskiego black metalu, zreszta chlopaki na tym zrobili swiatowa kariere i zaraz.... Poklocili sie o hajs xD znac trzeba, do tej pory tylko na sluchawkach

https://youtu.be/hPO6w5XgLxs

Uada - amerykanska kopia mgły. Taki lepiej nagrany i zmasterowany mlodszy brat z USA. No czysta kopia, nawet na koncertach ta sama ukryta stylówa, ale lepsza w hifi stereo xD

Odraza

 

Edytowano przez nazghul
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, nazghul napisał:

Po zmianie wzmacniacza rzeczy ktôre, wychodzi na to, atoll psuł, nowy wzmak rozkłada na łopatki. Przykladowo batushka i moje ukochane yekteniya 4 przy którym pogo to ... Kto lubi ten lubi xD Plyta to milestone polskiego black metalu, zreszta chlopaki na tym zrobili swiatowa kariere i zaraz.... Poklocili sie o hajs xD znac trzeba, do tej pory tylko na sluchawkach

Batushka? Mam jakis niesmak po tych wszystkich aferach. Koncerty były mega, a pogo w pobliżu tych ogni to było... piekło. No a ten nowy wzmak to co konkretnie i z czym gra, zeby pozostać w temacie forum :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Batushka to dla mnie zawsze jest tylko pierwsza plyta. I nawet olewajac konflikt o hajs to po prostu reszta nie ma dla mnie emocji,  duszy.  do tej pory tylko dobre zamknięte słuchawki to ogarnialy, a wzmak co to zmienil  to Kinki Ex-m1 zamiast atoll in100se

Edytowano przez nazghul
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Świetne. Ciekawe jak sprawdzi się wieczorem na stereo.

Wczoraj wpadło mi w ucho, a nie jestem jakimś fanem deatmetalu czy deathcore czy jaki to tam gatunek - ale ta płyta ma kopa i jest dobrze zrealizowana

I to ciekawe. Ale tylko ta płyta i 4 utwory. Reszta słabizna. 32 wyświetlenia na oficjalnym koncie xD filmy moich dzieci mają więcej. Za to kocham tidala.

W ogóle to zauważył ktoś że wyszukiwarka tidala w bluos jest o wiele lepsza niż w oficjalnej aplikacji Tidal. Wpisuję tą samą frazę i bluos znajduje mi 10 razy tyle płyt, sam tłumaczy, podpowiada, jest "smart" np. Na na frazę RYBA wyskoczyła mi płyta po hebrajsku (!)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.04.2022 o 00:57, nazghul napisał:

Hasztag zostan w grobie xD Jest dusza w tym graniu

 

O! Rzeczywiście, jest coś w tym graniu, mimo że z początku nie brzmi to jak z mojej bajki.

Podobnie mam ostatnio z Void Dancer. Jakoś nie przepadam za ogólnie pojętym djentem (np. Tesseract, Animals as leaders) a tu proszę wyskakuje młody zespół, świeże pomysły, otwarta głowa i nóżka sama lata :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 8 months later...
Dnia 18.01.2023 o 12:03, nowy78 napisał:

Przyznam, że nie. Ostatni album Sepultury jaki słyszałem to Roots, a więc lata 90te.

Tak czy inaczej Sepa skończyła sie na Chaos AD :)

A, z zupełnie innej beczki to polecam Wam przepiękne symfoniczne granie ze wstawkami audiofilskiego plumkania o bliskowschodznich korzeniach:

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...