Skocz do zawartości
Note

Ciężkie brzmienie - naprawdę dobrze zrealizowane płyty Cd

Recommended Posts

Dnia 27.03.2020 o 14:25, tomek4446 napisał:

Od tygodnia mam nowych sąsiadów słuchających od rana do późnych godzin nocnych muzyki z gatunku disco polo , delikatnie mówiąc dosyć głośno. Ponieważ ja akurat nie jestem fanem tegoż brzmienia i tekstów chciałem jakoś im to wyrazić nie koniecznie słowami. A więc dzisiaj od godz.8.00 słucham Waszych sugestii co do wyróżniających się płyt i utworów zawartych w tym wątku na poziomie jak mi pokazuje mój miernik SPL 93- 95 dB.

🤣 Gdy to przeczytałem, od razu nasunęło mi się "dokładnie tak jak u mnie", jako że mnie też nowi sąsiedzi starali się poszerzyć horyzonty, jeżeli chodzi o gatunki muzyczne. Szybko jednak dodałem słowo "było" :) Wprawdzie nadal co jakiś czas przebija się z sufitu umcy umcy, ale już o wiele ciszej. Ja jednak zastosowałem terapię bardziej szokową - gitarę elektryczną 😈 Kilkadziesiąt watów z głośnika o efektywności 100 dB czyni cuda 😂 Domowe audio (nawet moja spawarka) przy tym to jak kuchenne radyjko. Wystarczyło kilka dźwięków i to w trakcie gdy sąsiadka (tak sąsiadka) próbowała zrzucić mi tynk z sufitu swoim ulubionym utworem puszczonym z suba 😂. Pomimo hałasu, wiadomość się "przebiła" i wygląda na to, że była przekonująca - po chwili umcy umcy ucichło i od tamtej pory jest w miarę ok :) 

46 minut temu, nowy78 napisał:

po chwili umcy umcy ucichło i od tamtej pory jest w miarę ok :) 

Piotrek zawsze twierdziłem , że dyplomacja , dyplomacją a moc , mocą /Wat/ :)

Jak masz jeszcze parę takich płyt to dawaj !!! :)

A poważnie to nigdy nie słuchałem takiej muzyki i przyznaję , że może wciągać.

Tomek, a które konkretnie z tych już przesłuchanych Ci bardziej podeszły? Z taką wiedzą będzie łatwiej coś w podobnym klimacie podpowiedzieć. A może coś bardziej klasycznego? ;) Mogę np polecić prekursorów gatunku - Death.