Skocz do zawartości

Ciężkie brzmienie - naprawdę dobrze zrealizowane płyty Cd

Recommended Posts

• 3 weeks later...

Mam do was pytanie, bo walczę trochę z basem w pokoju :) 

Czy waszym zdaniem niektóre utwory metalowe / rockowe mają skopane niskie tony? Zakupiłem nowe glosniki i w niektórych utworach dźwięki perkusji jest mocny, wypełniony np. Audioslave - set it off. W niektórych jak np. Judas Priest - Private property, tutaj brakuje ewidentnie dołu pasma, większego kopa w niskich tonach 😉

16 godzin temu, JaZz napisał:

To nie czasy gdy  słuchałem na włączonym loudness, bass treble max

Nawet nie mam takich funkcji we wzmacniaczu ;)

16 godzin temu, JaZz napisał:

odpaliłem sobie ten kawałek judas priest (remaster) i dla mnie brzmi ok. 

Z Tidala ? 
Bo ja mam na dysku jakąś inną, wersje, chyba nieremasterowaną. 

Dnia 8.10.2021 o 09:01, nowy78 napisał:

Też jestem w fazie zapoznawania się z ich twórczością i... jestem pod coraz większym wrażeniem. Zaj..te :) Wydali cztery albumy. Na ostatnim już delikatniej na wokalu, ale nadal to świetne gitarowe granie.

Czyli takiej bardziej melodyjnej muzyki Piotrek też słucha 😝

Dnia 30.10.2021 o 19:15, maxredaktor napisał:

U mnie w tym utworze bas jest - powiedziałbym - umiarkowany. Ale w sumie mi to nie przeszkadza,

Sprawdziłem z ciekawości na Tidalu. Jest tu jakiś remaster (z okazji 30-lecia płyty Turbo) i rzeczywiście brakuje kopa, dociążenia. Czy to jednak nie estetyka tamtych czasów? Brzmi to jak pop, glam-metal, etc.

19 godzin temu, lechique napisał:

Sprawdziłem z ciekawości na Tidalu. Jest tu jakiś remaster (z okazji 30-lecia płyty Turbo) i rzeczywiście brakuje kopa, dociążenia. Czy to jednak nie estetyka tamtych czasów? Brzmi to jak pop, glam-metal, etc.

No tak trochę płasko brzmi moim zdaniem, aż kolumny trzeba do ściany przysunąć ;) 

21 godzin temu, nowy78 napisał:

Po sporym spowolnieniu powrót do pełnej prędkości :D Nowy album Archspire już dostepny:

Na 2 pierwsze przesłuchania wychodzi, że to bardzo dobra płyta. 30 kilka minut i akurat w punkt! Świetne są te zwolnienia.

W ogóle ostatni tydzień obwitował wiele mocnych i dobry wydawnictw. Nie zdążyłem się jeszcze dobrze osłuchać z Archspire, a tu w kolejce czeka nowy Mastodon, First Fragment czy Whitechapel.

• 2 weeks later...
Dnia 3.11.2021 o 19:57, lechique napisał:

Na 2 pierwsze przesłuchania wychodzi, że to bardzo dobra płyta. 30 kilka minut i akurat w punkt! Świetne są te zwolnienia.

Tak, z każdym kolejnym przesłuchaniem coraz bardziej dostrzegam jej kunszt. Świetna płyta.

Natomiast po dzisiejszym jej przesłuchaniu, przypomniało mi się takie:

Dość trudne dla sprzętu ;) 

Edytowano przez nowy78

23 godziny temu, nowy78 napisał:

Tak, z każdym kolejnym przesłuchaniem coraz bardziej dostrzegam jej kunszt. Świetna płyta.

Natomiast po dzisiejszym jej przesłuchaniu, przypomniało mi się takie:

Dość trudne dla sprzętu ;) 

O Panie Dzieju... co tu sie wyrabia? :) Metal symfoniczny z deathem? Muszę to na spokojnie przetrawić.

A propos Archspire to nie znałem ich wcześniejszych dokonań także cofam się w dyskografii i takie Relentless Mutation to jest dopiero materiał.