Skocz do zawartości

Subwoofer jensen accura 5.1a - dobór głośnika.


Recommended Posts

Witam.
Posiadam subwoofer aktywny jensen accura 5.1a z uszkodzoną pianką głośnika. Potrzebuję waszej pomocy w doborze głośnika bo już rozkładam ręce. Subwoofer ten ma chyba około 60w rms/100w max i jest na 4 ohm. Wzmacniacz jest na TDA 7296 więc nie ma co za dużo wymagać, ale chyba na tę chwilę mi wystarczy. Otwór Bass reflex jest zamontowany frontowo ma około 7cm i zwęża się do około 6 cm na koncu i zakręca do głośnika ktory jest zamontowany od dolu. Otwór na głośnik ma 16,5 cm, ale jeśli będziecie radzili żeby do tej skrzynki zrobić otwór pod większy głośnik to nie zawaham się tego zrobić, ewentualnie może lepiej wyjąc ten wzmak i zbudować na tym jakiś większy sub z większym głośnikiem który da rade ogarnąć swoją mocą ten wzmacniacz na TDA 7296 icon_smile.gif Rozkładam ręce bo lokalny spec od audio polecił mi dibeisi to od razu odrzuciłem go, dał mi jakiegoś alpharda lw650 8 ohm który pierdział w skrzyni tak jakby miał przester przy podkręceniu go troche głośniej niż godzina 11 i przy najniższym odcięciu i nawet po wyjęciu go z niej, tak samo inny alphard sw607.
Cytat

obudowa ma wymiary 250x290x250 mm ,głośnik skierowany w dół 165mm,otwór bas reflex wielkosci 70mm z rurą długości ok 200mm wygiętą w dół i w lewy róg cos jak kolanko od zlewu:).



W środku po odjęciu wszystkiego jest około 12l-13l. Jeśli powiecie żeby lepiej zbudować sub od nowa to zależy mi na tym żeby sub był z BR.

Po prostu doradźcie mi w wyborze odpowiedniego głośnika który nie będzie się przesterowywał, będzie grał odpowiednio pod tym wzmakiem w tej skrzyni lub w innej z BR.

Pokazuje przykładowe zdjęcie jak to mniej więcej wygląda w środku z tym BR:

Poniżej podaję PDF z danymi o tym subwooferze.
http://www81.zippyshare.com/v/Ul8D9QEf/file.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...