Skocz do zawartości

Kabel głośnikowy i do sprzętu.


lukasbank

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów. Mam pewien problem otóż kupiłem bezmyślnie kabel głośnikowy LEXTON CCA 2x 1,5 , w domu zorientowałem się ,że jedna żyła jest miedziana a druga aluminiowa (przynajmniej tak wygląda). Problem polega na tym , że nie wiem czy w takim wypadku ten kabel nadaje się pod tynk . Nie jestem audiofilem , w przyszłości chciałbym kupić jakiś zestaw głośników ze wzmacniaczem 5.1 do ok 2000 zł , Czy taki kabel poradzi sobie z nim czy jednak warto wymienić na czysty miedziany ? Salon, w którym będą prowadzone kable ma jakieś 30 m2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CCA to najgorsze kable jakie można posiadać. Absolutnie nie nadająsiędo instalacji pod tynkowej. Kabel bedzie grał z czasem coraz gorzej a koncówki utlenią się już po roku.
Jeśli nie chcesz liczyć kabla niesyety kolega maracje w granicach 8-12 zł za metr który możesz zastosować pod tynk to puść coś tanszego przy listwach przy podłodze. Albo w ścianachalew peszlu abyś kabel mógł wymieniać.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry kabel pod tynk to Melodika MDC 2250
Podwójna otulina zapewnia wymaganą izolacje. Jest co prawda nieco droższy ale przy większej ilości robimy rabaty.

AHA. PS Proszę sprawdźcie kabel przed pełnym okryciu go tynkiem. Już kilku krotnie spotkaliśmy się z sytuacją że kabel nie grał bym gdzieś złamany, czy przecięty w ścianie. i jest wtedy problem.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...