Skocz do zawartości

Denon DRA-F109 + DCD-F109


borys

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 114
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Czyli pozostaje wypożyczenie/zakup z możliwością oddania w którymś z salonów i pojechanie z tym do drugiego, gdzie jest drugi element. To na pewno dużo lepsze niż zakup w ciemno. Tę stówkę jakoś da się przeboleć.

Albo po prostu oszczędzisz i poszukasz kolumn czy elektroniki używanych? Coś najpierw trzeba kupić.
Ja bym jednak zaczął od kolumn. Te akurat są naprawdę niezłe. Zresztą wstępny odsłuch możesz przeprowadzić w salonie z innym wzmacniaczem, choćby pełnowymiarowym Denonem. A stówki w razie zakupu przecież nie pobierają? Tak było do tej pory.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marka jest wysokich lotów. Jednak brzmienie totalnie różne od denona. W Cambridge będzie nieco więcej detali i może trochę suchości choć nie zrozum mnie źle. Denon gra bardziej stonowanym dźwiękiem bliżej relaksu. Cambridge z ma może być nieco ostro. Choć koniecznie tego odsłuchaj.

Będziesz wiedział z czym masz do czynienia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
A co byście powiedzieli gdybym te BX2 powiesił na ścianie gdzieś tak 10-15 cm nad komodą.
Bo i tak gdy siedzę na przeciw to kolumny stojące na komodzie są ciut za nisko więc trochę można je podnieść,
Może tak byłoby lepiej, brak wibracji komody przy powieszeniu na ścianie,
tylko nie wiem jak to się przekłada na dźwięk te przytwierdzenie do ściany.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
miałem ten sam problem co załozyciel wątku.
Na początku chciałem brać tego denka,Natomiast po odsłuchu z Ma bronze 2 zmieniłem zdanie, poprostu to połączenie mnie zmeczyło. Owszem Denon bez problemu napedził te bronze ,ale bas był dudniący,a najgorsze był ten brak sceny,poprostu nie umiałem się ustawić do kolumn,zlokalizować czego kolwiek.generalnie są to dobre kolumny,na innym wzmacniaczu wypadły znakomicie!

Co do wzmaka wybrałem wyż. wym. Cambridge i moim zdaniem jest lepszy,mimo mniejszej mocy.
Ciągle jednak stoję przed dylematem kupna kolumn,słuchałem z bronze 2,zensor 3, i Atom Monitor V7.
Od razu mogę powiedzieć że na wyższych głośnościach bronze 2 się przesterowywuja,poprostu potrzebują mocniejszego wzmaka.
Dali też brzmią bardzo ciekawie,z ładnym basem ,ogólnie na plus,lecz trochę gabarytowo za duże, może komuś nie robi to różnicy ,ale w małym pokoju może być trud z ulokowaniem

Najbardziej spodobały mi się Paradigm,otwarte,bardzo detaliczne ,jednak nie z tak głębokim basem jak w MA i Dali.
Do przesłuchania jeszcze Tannoy mercury 7.2 i wtedy poznam odpowiedz.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie słuchałem bx-ow ,chociaż kilka razy już się przymierzałem. A co do samego denona,odpuściłem sobie tę markę,wg mnie i opinii moich znajomych za cenę tych urządzeń można nabyć używane modele innych firm ,którym znacznie bliżej do miana sprzętu audiofilskiego.
PS. A cóż z B&W szukałeś ?
Bardzo często miały br z przodu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
Borys co do Tesi 260 to może być nieco za ciepło grająca kolumna do np. Denona dra 109 i muzyki jakiej słuchasz, może prędzej model nota 260. Przynajmniej tak te modele, aczkolwiek w wersjach podłogowych ja odebrałem.
Kolumn Polk nie znam dobrze, ale pewnie odezwie się dyżurny sklep od Polk Audio icon_wink.gif
Czemu jednak nie Monitor Audio bx2 lub nieco twardziej grający bronze 2 ? Wcześniej nimi się interesowałeś ...

Z przednim refleksem jest też niezła Taga platinum B-40. Cóż jednak więcej jest z basrefleksem z tyłu , ale który można zatkać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tesi nie grają ciepło
Mamy je teraz na licytacji na Allegro. Zobacz do nas możesz je wyrwać w lepszej cenie.
Albo wspomniane bronze 2.
Bo faktycznie do denona przydały by się jaśniejsze kolumny z twardszy basem. Bronze mają twardszy bas id tesi to prawda.

Mogę ci wysłać także do domu kokumny to sprawdzisz sobie na miejscu.

Zapraszamy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...