Skocz do zawartości

Monitor audio gx50 jaki podpiąć wzmacniacz?


Wielkisercem

Recommended Posts

Witam wszystkich na tym forum i proszę o poradę. Chcę kupić wzmacniacz do swoich monitorów najlepiej by był kompaktowych rozmiarów gdyż będzie używany w sypialni 12m... Fajnie gdyby sprzęt obsługiwał też Spotify czy tidal... Zastanawiam się nad Cambridge audio mini xi, denon dra 100, naim unitiquite2, audio block cvr100...
Dziękuję za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Szukasz nowego wzmacniacza, który można znaleźć w wielu salonach audio. Sprawdź jakie salony posiadają te wzmacniacze, umów się na odsłuch i pojedź tam ze swoimi kolumnami oraz dobrze znanymi nagraniami. Posłuchasz, ocenisz, wybierzesz najbardziej Ci pasujące.


Dziękuję za odpowiedź
Chyba tak zrobię... Miałem nadzieję że może ktoś miał styczność z tymi monitorami i wie czy da się je wysterowac takimi małymi wzmacniaczami... Może nie warto iść ta drogą tylko spróbować czegoś innego?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jakie kto ma priorytety? Jeden stawia na maksymalnie dobry dźwięk a drugi na "wielozadaniowość" zestawu, który ma robić wszystko włącznie z parzeniem kawy icon_wink.gif
Jeśli dźwięk jest ważny a kolumny mają zostać, to warto je napędzić wzmacniaczem pure stereo. A odtwarzacz sieciowy kupić osobno, lub też na razie nabyć jakiś niezły DAC i słuchać muzyki z serwisów które wymieniłeś poprzez komputer.
Oczywiście by relacja cena/jakość była jak najkorzystniejsza proponuję sprzęt używany.

I taka uwaga. Jeśli odpowiadasz bezpośrednio na czyjś post (czyli post pod postem, jak tu), to nie musisz cytować, ponieważ wiadomo komu i na co odpowiadasz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było gdyby sprzęt był uniwersalny ale głównie zależy mi na kompaktowych rozmiarach i najlepszej jakości dźwięku jaki można przy takich założeniach osiągnąć.... Gdybym poszedł w stronę naima unitiqute2 mógłbym go w przyszłości rozbudować o firmowa końcówkę mocy... Jest jeszcze quad artera ale to już inny pułap cenowy...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dynamicznie może nie. Ponieważ Yamaha to wulkan energii i duża moc.
Ale bez przesady. Do kolumn MA GX 50 i pokoju 12 m2 nie potrzeba tak mocnego urządzenia.
Po co płacić za coś, czego i tak się nie wykorzysta. Lepiej kupić wzmacniacz grający z większym wyrafinowaniem.

Wzmacniacze Heed, Cyrus czy inne mają mniejszą moc, ale grają zadziwiająco dynamicznie.
Moim zdaniem spokojnie dadzą radę a nawet bardziej będą pasowały do tych kolumn i wielkości pomieszczenia.
A barwę dźwięku mają dużo ciekawszą niż Yamaha.
Poza tym w większości są to wzmacniacze "rozwojowe". Z czasem można dokupić do nich osobny zasilacz i zwiększyć przez to moc oraz dynamikę.
To są naprawdę pełnowartościowe urządzenia, mimo mniejszych gabarytów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wzmacniacz Cyrus ma mniejszą moc? To zależy od modelu- bo jest pare do wyboru icon_smile.gif
A poza tym możesz podłączyć końcówkę mocy (albo dwie) i mocy napewno Ci nie zabraknie.

A co do dzielonego zestawu Atolla (preamp+końcówka mocy) to również jest to sprzęt który ma duże możliwości...

Pozdrawiam
PS. Zdaje się że nie napisałeś ile pieniędzy chcesz przeznaczyć na nowy sprzęt...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się zmieścić do 5000zl.
Nic o mocy tego wzmacniacza nie pisałem icon_smile.gif podobno gra on dość jasno... Chwilowo używam yamaha As1000 bo zazwyczaj mam ją podpiętą do podlogowek i na mój gust troszkę zbyt dużo ostrej góry. Chciałbym troszkę przyciemnic dźwięk chociaż może to nieodpowiedno nazwałem mianowicie troszke więcej ładnych ludzkich głosów bez dudniacego basu... Czytałem o musichall a35.2 podobno jest ciemniejszy... Ale czy to dobra droga?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że chodzi Ci o wzmacniacz raczej wąski a nie płaski.
Tak czy inaczej Creek Evolution 50a jest bardzo dobrym wzmacniaczem w swojej cenie. Dynamiczny i przestrzenny, ale raczej jasny i chłodny z podkreślonymi skrajami pasma. Chyba nie tego szukasz.

A na marginesie, to ktoś kiedyś bardzo się tu na mnie obraził, gdy napisałem, że Yamaha AS 1000 daje mocno po uszach icon_lol.gif

Czy Music Hall, to dobra droga? To ma Tobie grać, więc taka jest najlepsza droga. Ale na pewno warto by posłuchać.
Jeśli przyciemnienie ma być niezbyt duże, to może kablami by warto spróbować. Interkonekty Van Den Hul The First albo The Second.
Głośnikowe Cable Talk lub z droższych niektóre modele Van Den Hul, Fadel Art, XLO.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wszystko zależy od pozostałych składowych systemu ale po przyniesieniu As1000 do domu i podpieciu pod monitor audio bx5 zaraz ruszyłem do sklepu po ciepłe kable głośnikowe icon_smile.gif) ale to było kilka lat temu.
Wracając do tematu pojawił się na allegro naim unitiqute 2b mieszczący się w moim budżecie więc zamówiłem icon_smile.gif) jak przyjdzie dam znać jak to gra icon_smile.gif))
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to zależy co komu gra w duszy (uszach icon_biggrin.gif ).
Yamaha, to na pewno dość brutalna siła, dynamika, ostrzejsze granie.
Ale jeśli barwa dźwięku, pewna soczystość, ale też specyficzny drive, niezależne od mocy, są Ci bliskie, to NAIM może okazać się tym co Ci w duszy gra.

Pewnie będę dla niektórych w tym momencie nudny, ale ja wybrałem piękne barwy, mikrodynamikę, oddech, i to coś nieuchwytnego, magię 15 watowego wzmacniacza lampowego, bo wolałem to od mocy 150 watowego wzmacniacza tranzystorowego. A wzmacniacz był naprawdę dobry, bo to McIntosh MA 6850. Kto ciekaw, niech poszuka, poczyta. Była to swego czasu najlepsza integra tego zacnego producenta.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyszła paczka a w niej świecący zielonym wyświetlaczem naim. Na żywo wygląda zdecydowanie lepiej niż na zdjęciach! Biorąc go do ręki czujemy że nie jest to zabawka bo swoje waży... Pierwsze wrażenia szok z tak małych głośników tyle basu i to szybkiego zwartego bez ostrych krawędzi... W tak małym pomieszczeniu gdzie głośniki są dość blisko ściany aż żal marnować możliwości tego systemu... Chwilowo skarpeta wylądowała w bass reflexie icon_smile.gif obawiałem się zbyt małej mocy a tutaj zaskoczenie przy podkreceniu do 50% jest już bardzo głośno...
Kolejny duży plus to fakt że głośniki zniknęły z pomieszczenia icon_smile.gif głos wokalisty jest umiejscowiony dość blisko jakby przed nami a wokół roztacza się dźwięk icon_smile.gif to tak na szybko bo miałem wczoraj tylko dwie godzinki na ustawienie podłączenie i późniejsze korekty. Napiszę więcej po ciut dłuższym słuchaniu icon_smile.gif
Pozdrawiam i wracam do szukania listwy i kabla icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że głośniki zniknęły z pokoju. Gdyby jeszcze kolumny to zrobiły byłaby pełnia sukcesu.
Puste obudowy bez głośników muszą wyglądać horrorystycznie icon_wink.gif .

A tak poważnie, to NAIM jak widać nie zawiódł. Ja lubię elektronikę tego producenta. Jeszcze bardziej polubiłem gdy kilka razy posłuchałem z nią monitorków RLS Callisto (różne wersje). Miodzio z odrobiną limonki i czerwonego wina icon_biggrin.gif .

Spróbuj kiedyś posłuchać tych kolumn ustawionych w odległości ok. 80 cm od ścian.

Tymczasem pozostaje Ci myślenie jakby tu zrobić, by jednak je jakoś inaczej ustawić. Albo zbieraj na porządne ustrojenie ścian panelami akustycznymi.
Tymczasem kup gąbkę kąpielową z dużymi otwartymi porami i wytnij krążki odpowiadające (odrobinkę większe, by pewnie siedziały) średnicy otworów b-r i włóż je do otworów. Posłuchaj na kilku znanych utworach jak się zachowują niskie tony i zmniejszaj stopniowo grubość krążków, aż dojdziesz do optimum.
Nie tnij od razu zbyt dużo, bo jak mawiał Ś.P. trener Kazimierz Górski: "Łatwiej kijaszek pocienkować, niż go później pogrubasić".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam, czy wklejałeś gdzieś rysunek swojego pokoju? Jeśli tak, to przypomnij. Jeśli nie, może narysuj z wymiarami, meblami itp?
Może jednak da się to jakoś ustawić. Niejeden raz już z innymi forumowiczami uporaliśmy się z takim problemem, choć wydawało się, że nie ma gdzie dobrze postawić kolumn.
Ale jeśli chcesz oczywiście, nic na siłę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...