Skocz do zawartości

Cambridge Topaz SR20 - jak to zagra z...


414

Recommended Posts

Witam Serdecznie!

Rozważam zakup amplitunera stereo Cambridge Audio Topaz SR20 oraz kolumn głośnikowych, które by do niego pasowały.

Rozważam następujące modele: Dynaudio Excite X18, Dynaudio Audience 52SE, Avance Magnum 12, B&W 705, Paradigm Studio 20 v.5 lub Proac Response D TWO.

Altenatywne amplitunery, o których myślę to też HarmanKardon HK3770, Yamaha R-N500 lub Rotel RCX-1500 (to już wyraźnie droższy sprzęt)

Słucham głównie rock'a i jazz'u. Czasem muzykę klasyczną, też trochę soul i r'n'b.

Bardzo chętnie poznam opinie nt. powyższych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Czy musi to być amplituner? Będziesz dużo korzystał z radia?

Pytam gdyż kolumny które wybrałeś to bardzo dobre monitory, natomiast amplitunery są średniej klasy. Nie znam tego Rotela wiec jego to nie dotyczy.

Rozumiem że celujesz w kolumny nowe jak i używane? Do listy możesz śmiało dodać Chario Delphinus czy Magnat Quantum 803.

Kwestia jakiego dźwięku szukasz. Basu, detaliczności, stereofonii? Kolumny te grają jednak nieco inaczej.

Czego do tej pory słuchałeś? Na jakiej podstawie ten wybór? Słuchałeś których kolwiek? Jak wrażenia?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witaj,

Czy musi to być amplituner? Będziesz dużo korzystał z radia?

Pytam gdyż kolumny które wybrałeś to bardzo dobre monitory, natomiast amplitunery są średniej klasy. Nie znam tego Rotela wiec jego to nie dotyczy.

Rozumiem że celujesz w kolumny nowe jak i używane? Do listy możesz śmiało dodać Chario Delphinus czy Magnat Quantum 803.

Kwestia jakiego dźwięku szukasz. Basu, detaliczności, stereofonii? Kolumny te grają jednak nieco inaczej.

Czego do tej pory słuchałeś? Na jakiej podstawie ten wybór? Słuchałeś których kolwiek? Jak wrażenia?

Pozdrawiam



Amplituner, bo potrzebuję wejść cyfrowych. Jeśli chodzi o dźwięk, dobre pytanie, jednak gubię się w określeniach charakteryzujących brzmienie kolumn. Mam Paradigm Monitor 3. Lubię, jak grają, choć czegoś mi brakuje - raczej w zakresie tonów wysokich i średnich. Bas jest ok. Słuchałem u kolegi Paradigm Studio (starszej wersji) podłączonych do wzmacniacza Creek. Grały lepiej, przede wszystkim jeśli chodzi o przestrzeń. Słuchałem też kolumn Diapason Astera (inna półka) - w muzyce jazz'owej wspaniałe (każdy instrument można wskazać palcem), ale w muzyce rockowej dla mnie z kolei brakuje basu.
Mam też pozytywne nastawienie do Dynaudio, bo takie nagłośnienie ma mój samochód. Oczywiście, słuchanie muzyki w samochodzie to zupełnie inna bajka, ale te głośniki brzmią bardzo przyjemnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
zacznę od elektroniki, na pewno jakość dźwięku amplitunera Cambridge Audio Topaz SR20 będzie znacznie lepsza, niż HK3700 czy Yamaha R-N500. Jesli już chcesz amplituner z funkcjonalnością sieciową, spójrz na modele Yamaha R-N602 oraz Onkyo TX-8150.
Kwestia kolumn - na pewno namawiałbym na jeden z modeli Focal, spójrz na zestaw Focal Chorus 706 lub o klasę lepsze Aria 906. Z bardzo dobrych monitorów warto także rozważyć Monitor Audio Silver 2.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań, wszystkie powyższe modele elektroniki i kolumn mamy fizycznie w salonie, gotowe do odsłuchu,
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety takie kolumny jak Dynaudio czy B&W trzeba zasilić porządnym wzmacniaczem a nie popierdółką typu CA SR 20.

Nie wiem jaki masz budżet, ale i tak polecam sprzęt używany. Dobry wzmacniacz stereo.
A jeśli potrzebujesz wejść cyfrowych (jakich i do czego/ jakie źródło?), to może lepiej kupić jakiś DAC?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Niestety takie kolumny jak Dynaudio czy B&W trzeba zasilić porządnym wzmacniaczem a nie popierdółką typu CA SR 20.

Nie wiem jaki masz budżet, ale i tak polecam sprzęt używany. Dobry wzmacniacz stereo.
A jeśli potrzebujesz wejść cyfrowych (jakich i do czego/ jakie źródło?), to może lepiej kupić jakiś DAC?



To zależy od mojego przekonania, że warto. Mogę sobie wyobrazić, że wydam 5-6 tys. zł na takie urządzenie. Czy możesz coś zasugerować?

Czy np. Creek Evolution 50A byłby dobry do takich kolumn, czy to też popierdółka?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat jest świetny wzmacniacz. Bardzo energetyczny, szczegółowy. Ma świetną dynamikę. Szczególnie mikrodynamika przywołuje na myśl dużo droższe wzmacniacze. Raczej jasny, chłodniej grający. Do rocka powinien świetnie pasować.
Na pewno napędzi ww kolumny, bo potrafi nawet wysterować sporo trudniejsze.
Problem w tym, że nie bardzo wiesz jaki typ brzmienia jest Ci najbliższy.

Nie napisałeś nic o swoim pokoju. Jego wielkości, akustyce, możliwościach ustawienia kolumn, ich odległościach od ścian tylnej i bocznych, odległości miejsca odsłuchowego od kolumn i tylnej ściany.

Co będzie źródłem dźwięku?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witaj,
zacznę od elektroniki, na pewno jakość dźwięku amplitunera Cambridge Audio Topaz SR20 będzie znacznie lepsza, niż HK3700 czy Yamaha R-N500. Jesli już chcesz amplituner z funkcjonalnością sieciową, spójrz na modele Yamaha R-N602 oraz Onkyo TX-8150.
Kwestia kolumn - na pewno namawiałbym na jeden z modeli Focal, spójrz na zestaw Focal Chorus 706 lub o klasę lepsze Aria 906. Z bardzo dobrych monitorów warto także rozważyć Monitor Audio Silver 2.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań, wszystkie powyższe modele elektroniki i kolumn mamy fizycznie w salonie, gotowe do odsłuchu,



Dziękuję za odpowiedź. Kolumny Focal Aria 906 rzeczywiście wyglądają bardzo interesująco.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To akurat jest świetny wzmacniacz. Bardzo energetyczny, szczegółowy. Ma świetną dynamikę. Szczególnie mikrodynamika przywołuje na myśl dużo droższe wzmacniacze. Raczej jasny, chłodniej grający. Do rocka powinien świetnie pasować.
Na pewno napędzi ww kolumny, bo potrafi nawet wysterować sporo trudniejsze.
Problem w tym, że nie bardzo wiesz jaki typ brzmienia jest Ci najbliższy.

Nie napisałeś nic o swoim pokoju. Jego wielkości, akustyce, możliwościach ustawienia kolumn, ich odległościach od ścian tylnej i bocznych, odległości miejsca odsłuchowego od kolumn i tylnej ściany.

Co będzie źródłem dźwięku?



Pomieszczenie ok. 30 m2, umeblowane. Miejsce siedzenia (i słuchania) około 2,5 m od kolumn. Kolumny stoją przy ścianie tylnej. Można je odsunąć na jakieś maks. 15 cm. Jeżeli chodzi o ściany boczne - niesymetrycznie. Z jednej strony daleko (3 m) z drugiej 30 cm. Źródła to albo CD albo odtwarzacz strumieniowy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...