Skocz do zawartości

Wybór wzmacniacza do kolumn Klipsch rf 62


mordor12

Recommended Posts

Witam wszystkich. Mój wzmacniacz Pioneer A 656 odmówił posłuszeństwa , tak więc muszę kupić coś nowego do kolumn jak w temacie. Jako źródło posiadam Denon Dcd 720 ae. Muzyka Rock , Pop. Z racji iż posiadam subwoofer Tannoy arena 300 (nie ma wejść wysokopoziomowych) chciałbym aby wzmacniacz miał wyjście na subwoofer (generalnie używam go do filmów , ale czasem i do muzyki również).
Na pewno nie szukam brzmienia zimnego , chłodnego , gdyż jasno już grają moje kolumny, a więc wzmacniacza bardziej ciepłego i z mocnym, solidnym basem.

Kwota tak do 1100 zł.

Z nowych myślę nad Denon Pma 720, Onkyo 9030 - ale czy by nie było za jasno, te Onkyo to raczej po jasnej stronie mocy icon_wink.gif?

Z używek - Nad 326 bee , Harman Kardon HK 3490 (chociaż to amplituner , a radio mnie nie interesuje , ale słyszałem , że dość dobrze zgrywa się z Klipschami)

W sumie jest mi to obojętne czy nówki , czy używki , choć z drugiej strony nie chciałbym mieć znowu wzmacniacza tak starego jak mój Pioneer, więc jeśli używki to szukam coś nowszego ...

Proszę kolegów o poradę...

Ps. Ten Denon ma wyjście Pre-Out, rozumiem że pod to podłącze suba aktywnego?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , czytając jeszcze forum natknąłem się na wzmacniacz Advance Acoustic MAP 105. W sumie mnie zainteresował. Patrząc jednak w jego parametry to stosunek sygnal/szum wynosi 87db, więc pytanie do tych co mieli tego wzmaka czy nie szumi on za bardzo? Patrząc na mojego starego Pioneera to on miał stosunek s./sz. 110db ...
Widzę , że ten wzmacniacz ma wyjście pre-out czy da rade tam podłączyć aktywny subwoofer pod to wyjście?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma obawy o szumy. To bardzo przyzwoite parametry. Miałem ten wzmacniacz i podłączałem pod kolumny 88 i 90 dB.
Bardzo fajny, niezwykle muzykalnie grający wzmacniacz.

Zauważ, że wyjście z preampu jest połączone zworkami z wejściem na końcówkę mocy. Niestety w tej konfiguracji nie możesz podłączyć tam subwoofera.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametr jak wspomniany SN jest czasami naciągany, choć niby powinien o czymś mówić. Być może różne warunki pomiaru tegoż parametru?
Dla przykładu wspomnę tylko ganione na forum za mocno słyszalny szum( tak tak) yamahy 201 i to na niezbyt dużej głośności, a SN niby 100db, niby wspaniale, ale to tylko dane na papierze.
Bo jak to się dzieje, że inne nawet niedrogie wzmacniacze z parametrem sn rzędu 87, 90, 95dB nie tylko nie szumią odkręcając volume na " maksa"(co nie powinno mieć miejsca) ale faktycznie mają słyszalnie lepszą głębię, separację itd. niż ta seria yamahy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie niedługo się wybiorę na odsłuchy. Będę chciał posłuchać tego Nada i Denona. Bez odsłuchów już raczej nic nie kupię. Tak właśnie kupiłem polecane kolumny Pylon Pearl 25 , które w mojej muzyce okazały się katastrofą. Klipsche już wybrałem z odsłuchów 8 par kolumn, tyle, że z moim starym Pioneerem więc to bardzo świadomy wybór icon_wink.gif

Pioneer A 30 też wydaje mi się ciekawy , ale nie ma wyjścia na suba niestety. Denon zapewne by mi pasował do odtwarzacza Cd, ale ciekaw jestem własnie tego Nada również.

Cytat

Z denonem czy nadem miałbyś mocne energetyczne brzmienie z dobrym dołem.


Na tym mi właśnie zależy icon_wink.gif

Tak patrzę na wydajność prądową , widzę że Denon ma max 200W , Ten Nad około max. 290 W. A Mój stary Pioneer aż 650 W. Czy aby w tym Pionerze nie było to przesadzone? Zaczynam się zastanawiać czy ten Denon nie jest za słaby, ale fakt faktem wyjdzie to na odsłuchach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podawany zwłaszcza dawniej pobór z gniazdka Pioneera jest nieco przesadzony, lub podany skrajny i maksymalny, niby nic złego. Teraz bywa inaczej ze względu na ekologię i chyba nie którzy producenci są ostrożni, choć dobre trafo to jest to, a przecież mocy maksymalnej nie trzeba wykorzystywać, często jest to niepotrzebne. Zwłaszcza jak ma się tak efektywne dB kolumny jak Klipsche, wystarczy im przysłowiowy telefon by zagrały (żart), ale nawet CA topaz am5 2x30W dałby radę, co nie znaczy że oczekujesz więcej. Denon 720, ma 2x60W przy 8 ohm i 2x104 przy 4 ohm Nad 326 i Pioneer A30 podobnie, zakładam, że z pokrętłem na godzinie 9 będzie bardzo głośno. Wybór to tu kwestia preferencji, zgrania z Klipschami i gustu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej używki nie skreślam, Co do tych nowych to tylko chcę usłyszeć jak one grają, na pewno nie kupię od razu icon_wink.gif

Co do Denona Pma 720 ae to wszędzie w recenzjach piszą , ze pod Pre out w tym modelu można podłączyć aktywny subwoofer, natomiast ten Nad już ma dedykowane wyjście pod suba.

Za to z tego co widze model wyższy Nada - 356 nie ma już w oznaczeniach wyjscia na subwoofer , ale zamiast tego pojawiło się oznaczenie Pre-out 1 i widać ze chyba jest niezalezne, bo drugie takie wyjscie Pre-out 2 jest spięte z Main-In
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj wieczorem u kolegi, porównać jak gra Denon. Zestawienie PMA 720ae i CD Denona z kolumnami Canton GLE470.
Pierwsze wrażenie - basu pełen pokój. Wszędzie był. Dla mnie za mocno schodził, zbyt intensywnie. I tu widać, że każdy ma inną percepcję lub upodobanie - kumplowi marzy się jeszcze sub.
Nie można niczego zarzucić, moim zdaniem nie brakuje temu zestawowi dynamiki, choć trochę za mało detaliczny. Wydaje mi się że lepsze brzmienie NADa - mniej basu, więcej środka - dla mnie.
Jeśli lubisz ymc, ymc, ymc - to będzie dal Ciebie. Trochę brzmienie zmieniały kable - ale tylko trochę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapłaciłem dokładnie 1150 zł, niżej już spredawca nie chciał zejść, ale sprzęt prawie nówka na gwarancji więc jestem szczęśliwy. Oczywiście bez odsłuchów bym nie kupił, także kiedy go usłyszałem z moimi kolumnami to już wiedziałem , że będzie mój icon_wink.gif

Ze względu na charakter moich kolumn , które grają trochę skrajami pasma , a śrdnice mają lekko schowaną , trochę ostro i jasno szukałem wzmacniacza raczej miękkiego , ciepło grającego o bardzo dobrej średnicy, oraz basie i o zaokrąglonej lekko wycofanej górze. Moim zdaniem ten wzmacniacz z klipschami zgrał się idealnie. Średnica po prostu powala, wokale są jak dla mnie fenomenalne, czyściutkie, prawdziwe. Jest dużo basu , ale dobrze zdefiniowanego, różnorodnego.
Dźwięk bardzo rozdzielczy pomimo niby wycofanej góry, nic nie kłuje, nie szeleści. Ogólnie rzecz biorąc jest idealnie.

W niektórych nagraniach , których realizacja pozostawia wiele do życzenia brakuje troszkę basu , no ale od czego jest wspaniała funkcja Loudness, której wtedy używam. Audiofilem nie jestem , więc dla mnie to żadna "profanacja", czyli mogę icon_wink.gif

Co do wyglądu to mój stary Pioneer mi się bardziej podobał, ten taki "nowoczesny" icon_wink.gif, no ale o gustach się nie dyskutuje icon_wink.gif No i ma pilota hehe, co za wygoda, normalnie luksus icon_mrgreen.gif .

Jestem bardzo zadowolony icon_wink.gif

Ps. Muszę jeszcze "jakoś" podłączyć suba pod niego do filmów, ale z tym sobie raczej poradzę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna recenzja. Krótko, barwnie i na temat. Z przyjemnością przeczytałem, choć myślę, że nie tylko ja jeden.

Oczywiście, ze możesz słuchać jak chcesz, bo to Twój zestaw i Twój gust. Jeśli nie słyszysz po włączeniu loudness spłaszczenia sceny czy innych niekorzystnych aspektów w dźwięku, to nie ma nad czym się zastanawiać.

Ja też czasem jestem pod urokiem niektórych starszych urządzeń. Choć niektóre nowe też bywają bardzo ciekawe, są to wręcz dzieła sztuki designerskiej.
Ale na pewno nie myślę tu o sprzęcie budżetowym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...