Skocz do zawartości

problemy z cd


kopyrda

Recommended Posts

Witam. Jestem posiadaczem sprzetu Yamaha pianocraft 640 i mam pewien problem. Slucham tylko oryginalnych plyt CD i zauwazylem ze na kilku plytach niektore utwory przeskakuja mimo ze plyta jest czysta jak łza a na innym sprzecie ta sama plyta idzie dobrze. Czy nie wiecie w czym problem? Sprzet jest na gwarancji. Czy wymiana lasera moze poprawic sprawe? Zaueazylem tez ze inna plyta ktora jest mocno zrysowana idzie dobrze a niektore czyate plyty przeskakuja miejscami?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być wina lasera/transportu CD. Ja tak miałem z Arcam Alpha 5+. Na niektórych utworach przeskakiwał.
Oddałem do salonu w którym kupiłem. Słuchali na nim ponad miesiąc i było ok. Dopiero jak przyjechałem ponownie, znów zaczęło przeskakiwać.
Uznali wadę, wymienili transport, później całą elektronikę, bo wada się powtarzała.
Sprzedawca w salonie śmiał się, że nie wymieniona została tylko obudowa. Oni nie spotkali się z taką wadą tego CDka.
Najlepiej jakoś nagraj to, gdy CD przeskakuje i zaprezentuj tam gdzie kupiłeś.
No chyba, że za każdym razem tak się dzieje na danej płycie (nie tylko jednej, jednak). To pokaż jak to się dzieje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przeskakuje zawsze w tym samym miejscu, to raczej nie wina lasera, tylko bardziej jego kalibracji albo źle wytłoczonej płyty.
Być może jeśli oddasz urządzenie do serwisu, to tam się z tym uporają. Albo wymienią laser na nowy.
O ile to rzeczywiście wada, powinni wymienić bezpłatnie. Ale problem w tym, czy uznają Ci to jako wadę.
Najlepiej byłoby osobiście tam dostarczyć yamahę i te płyty na których tak się dzieje. Albo wysłać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem swego czasu taki sam problem z Yamahą CDX-396. Dotyczyło to jedynie garstki płyt (oryginałek). Skopiowałem je na cd-ry, które chodziły bez kłopotu. Tak, jak u Ciebie, zawsze przeskoki w tych samych miejscach na tych samych płytach. Na innych odtwarzaczach grały normalnie. Oczywiście jednak, skoro sprzęt jest na gwarancji, to warto spróbować rozwiązać problem od tej strony, a może to jakiś feralny egzemplarz i działania serwisu załatwią dobrze problem.
Pozdrawiam świątecznie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...