Skocz do zawartości

Prośba o pomoc Kino Domowe (3500PLN, temat kolumny)


Recommended Posts

Chciałbym kupić zestaw kina domowego icon_smile.gif I już mam dość.... Dziękuję za jakąkolwiek pomoc

Do czego będę go głównie używał: słuchanie muzyki (rock, hip hop, nie klasyczna) oglądanie filmów. Mój budżet to 3500. Mam część, resztę na raty.

Wymiary pokoju 28m^2 + 8m^2 jadalnia (salon z przystającą jadalnią) Muszę dodać że zdecydowanie nie mogę mieć stojących (dużych kolumn – tym podyktowany jest mój wybór kolumn). Kolumny przednie chciałbym zamontować na ścianie na bokach TV. Nie zależy mi aby sprzęt był od jednego dostawcy. Kolor czarny.

Mój sprzęt obecnie to: TV SONY 42” i dekoder Cyfrowy Polsat na HDMI

Moje wybory to
HARMAN KARDON HKTS 16 BQ -1700PLN
Harman Kardon AVR 161 – 1500 PLN
Sony BDP-S1500 330 PLN – nie mam najmniejszego pojęcia jaki Blu-Ray dlatego dałem ten

Inne:
HARMAN KARDON HKTS 65BQ – 2600 - za drogie (przekonajcie mnie proszę że warto zainwestować w nie zamiast 16BQ)
Denon AVR-X520BT (czarny) 1400 PLN (Chyba wolałbym Harman Kardon AVR 161 głównie ze względu na radio internetowe icon_smile.gif )
Nie wiem czy odtwarzacz BLU-RAY – w granicach kwoty około 1000 będzie mieć „aż taki” duży wpływ na jakość dźwięku przy założeniu przy moich kolumnach i ampli.

Jestem przed wyjazdem na odsłuchy.
p.s. "Niestety" mam dobry słuch i tego się obawiam. Co do sprzętu muzycznego to jestem LAIK.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepsko to widzę, bo piszesz, że chcesz głównie do słuchania muzyki rockowej kupić tani amplituner do kina domowego, plus jakieś kolumienki powieszone na ścianie przy tv. Można gorzej, niby tak, plastikowe kino domowe, ale to nieco kiepskie pocieszenie. Aha, piszesz jeszcze, że ma być do oglądania filmów, ale do tego lepszy jest tv icon_wink.gif
O ile za 2 tys zł kupisz parę przyzwoitych podłogowych kolumn( metraż spory), wzmacniacz stereo za około 1,1-1,6 zł( z wbudowanym wejściem optycznym, lub oddzielny DAC za 120zł ) to za porównywalnie brzmiące kino domowe musiałbyś wyłożyć minimum 3 razy tyle.
Były już na forum osoby dysponujące budżetem nieco większym na kd i po odsłuchu decydowały się na nieco tańsze, ale lepiej, zwykle dużo lepiej, grające stereo.
Oczywiście decydujący jest tu własny odsłuch i świetnie, że go planujesz( przygotuj cd z piosenkam rockowymi)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Rozumiem że ten sprzęt możę się podobać, ale na tym nie zbudujesz dobrego systemu.
Do takiej powierzchni nie przejdą kolumny małe, typowo kinowe.

Przemyśl opcje Denon X1200 wraz z kolumnami Quadral Quintas 6500. To jedna z sensowniejszych opcji w tej cenie.

Chyba że całkiem porzucisz temat dźwięku dookólnego i wybierzesz jak radzi kolega czyli wzmacniacz lub amplituner stereo i dwie ale lepszej klasy kolumny typowo pod odsłuch muzyki.

Daj nam znać który system jest Ci bliższy. Lub jeśli nie wiesz pisz coś doradzimy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

Dziękuję za informację... wiem, że z tą kasą i wymaganiami to ciężko będzie .... Brałem pod uwagę Denon X1200 i nawet Quadral Quintas 6500 - tylko że one są podłogowe. A moja aranżacja wnętrza wyklucza tego typu kolumny - i tylko i wyłącznie dlatego myślałem o HKTS 16 BQ...

Czy jest jakakolwiek szansa na "nie podłogowe" kolumny przy moim budżecie zakładając "przyzwoitą" jakość

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,
Ale musiały by to być monitory i dobrze żeby były warte subem.
Np na front magnat quantum 673 reszta kolumn z serii monitor supreme i do tego sub302 a.
Chodzi o koszty tego typu systemy są nieco droższe. Dlatego warto iść w lepsze przody do odsłuchu muzyki a pozostałe typowo pod kino domowe.

W razie pytań zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...