Skocz do zawartości

prosze o pomoc w podlaczeniu elementow KD


marcin32

Recommended Posts

witam
to moj pierwszy post na tym forum, takze prosze o wyrozumialosc,
pytanie dla Was pewnie bedzie banalne ale ja jestem poczatkujacy w tych sprawach i wszystko dla mnie jest na razie pod gorke icon_smile.gif

A wiec tak: zostalem obdarowany amplitunerem HARMAN KARDON AVR 147 + kolumny z subem Jamo 606 do tego mam podlaczyc tuner satelitarny Ferguson 8900HD, telewizor Panasonic 42PV80 i sprzet popcorn hour (swego rodzaju odtwarzacz podlaczony skretka z PC pozwalajacy odpalic wszelkie formaty - nawet mkv na ekranie TV). Teraz moje pytanie jak to wszystko podlaczyc zeby najlepiej gralo, wejsc/wyjsc jest cale mnostwo (szczególnie załamuje mnie ich mnogość w amplitunerze) i nie wiem przez jakie podłączać.

Każdy wymieniony element ma zlacze HDMI a wiec rozumie ze najlepiej chyba przez to złącze, czy tak? troche mi sie myli jednak bo duzo czytam i pisza ludzie o podlaczeniu kablem COAXIAL, ale jak HDMI to juz nie COAXIAL, dobrze kumam?

Bardzo prosze o informacje jak to wszystko podlaczyc, co do czego itd... i jakimi kablami (chodzi mi o rodzaj kabla) zeby jakosc byla najlepsza (moze nie kablami za 200 zł ale jakimis ze sredniej półki cenowej)

Ponizej pozwolilem sobie zamiescic linki do w/w elementow kina domowego jakie posiadam co byscie mogli ewentualnie zobaczyc jakie dokladnie maja wejscia/wyjscia:


HARMAN KARDON AVR 147:
http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?produ...52-e1efbd3a528a

Ferguson 8900HD:
http://www.mania24.pl/product_info.php?products_id=8782

popcorn hour:
Audio/Video outputs

* HDMI v1.1 (up to 1080p)
* Component Video (up to 1080p)
* S-Video
* Composite Video
* Stereo Analog Audio
* S/PDIF Coax Digital Audio

TV Panasonic 42PV80
http://www.maximedia.pl/?c=telewizory_plaz...sonic_th_42pv80
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

czyli tuner i odtwarzacz do TV podlaczam przez HDMI, a co z amplituneram? gdzie go najlepiej podlaczyc? do tunera czy TV?


Tuner i odtwarzacz DVD podłaczyłeś do telewizora, amplitener sam z siebie nie daje obrazu, więc jego nie ma potrzeby podłączać do telewizora. Chyba że chodzi tobie o menu ekranowe to wtedy podłączasz amplituner do telewizora, a satelitę i odtwarzacz do wejść w amplitunerze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin32
Źródło, czyli Popcorn hour, powinieneś jeszcze podłączyć do amplitunera - by uzyskać sygnał audio na kolumnach.
Dla dźwięku stereo warto wykorzystać parę RCA (czyli cinch) jako sygnał analogowy i porównać z sygnałem cyfrowym z Popcorna ze złącza S/PDIF Coax Digital Audio (i tym złączem wypuszczasz sygnał wielokanałowy oraz najprawdopodobniej rónież możesz wybrać).

Kablem HDMI przechodzi obraz i dźwięk, ale przez amplituner jedynie jest puszczany dalej (informację o tym powinieneś mieć w instrukcji). Poza tym menu z amplitunera (do ustawień parametrów) na TV jest zazwyczaj puszczany innym kablem niż HDMI.

Podaj wymiary pomieszczenia i długości kabli, oraz jaką kwotę możesz wydać na kable głośnikowe oraz połączeniowe (HDMI, RCA).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje Panowie bardzo za porady:

to tak reansumując bo nie moge sie polapac, popcorn hour i tuner podlaczam do amplitunera a amplituner do TV, wszystko to kablem HDMI, ale.... kabel HDMI puszcza obraz i dzwiek przeciez, to w takim razie po co jeszcze kombinacje z kabelami S/PDIF Coax Digital Audio lub cinch?

co do pomieszczenia to ma 6 na 5 metrow, do frontow bede potrzebowal takz 2 metry do kazdej kolumny czyli razem 4 metry do kolumn na tyły to bedzie okolo 5 metrow (razem 10 metrow). Centralny i subwoofer to góra 1.5 metra od sprzetu i w tym temacie też mam pytanie - czy centralny i sub mogą stać obok siebie? pytam bo mam akurat miejsce nad telewizorem gdzie centralny i sub by sie idealnie zmiescily, stały by obok siebie prawie sie dotykając - czy to w niczym by nie przeszkadzalo? jakies zakłucenia może czy coś w tym stylu....?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin32
Tak na szybko - sub na półce koło centralnego to nie jest najlepszy pomysł icon_eek.gif
Subwoofer powinien stać na podłodze - należy unikać stawiania go na regale by nie przenosił drgań.

Nie każdy amolituner dekoduje sygnał z HDMi, stąd pewniejsze jest cyfrowe połączenie koaksjalem lub optycznym (musisz sprawdzić w instrukcji HK czy dopuszcza dźwiek po HDMI).
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...