Skocz do zawartości

Wymiana ampli avr1610 na ??


Abraham

Recommended Posts

Witajcie,

Posiadam ampli Denon 1610 i zestaw głośników 5.0 (nic specjalnego;) Prism Onyx 200) pokój 16m2 z powodu ograniczeń w funkcjonalności typu brak 3D, bluetooth itp zapadla decyzja o wymianie.

Mialem okazje testowac Onkyo nr 646 i to co mnie urzeklo to bas ktory ten ampli potrafil wydobyc z moich glisnikow, w koncu powiedziałem, ze sub jest niepotrzebny. Rowniez dialogi wybiły sie z dotychczasowego cienia:)
Natomiast w ampli tym brakuje mi funkcji dynamic EQ i Dynamic Vol. , bez ktorego nie mogę oglądać seansow w nocy bo mieszkam w bloku itp. Tu Denona audyssey sprawuje sie wysmienicie. Rownie dodam ze scena dzwiekow jest rozleglejsza niz po kalibracji z Onkyo.

Poszukuje i proszę o polecenie ampli, ktory gralby bas tak jak onkyo ale ale mialby na wyposażeniu rowniez funkcje coś jak Dynamic Volm z Audysseya.

Myslalem na Denon x2200w ale czy zagralby podobny bas do onkyo? To zalezy od mocy ampli czy bardziej od jegi architektury?
Czy z podobnej polki cenowej Harman Kardon? HK ma cos ala Dynamic Vol?
Moze jeszcze jakiś inny?

Z góry dzięki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Nie wiem czy nie zbije Cie troche z toku, ale w pierwszej kolejności pomyślany bym o wymianie kolumn. Te Prismy podlączone do x2200 czy Onkyo 646 to ..... jak silnik sportowego samochodu w obudowie malucha.

Onkyo gra dobrze dynamicznie, z dobrym zejsciem. Jesli jednak przyzwyczailes sie do Dyn. Volume to nie mozesz isc w jego kierunku gdyż go brakuje.
X2200 gra nieco bardziej delikatnie ale i tak znacząco lepiej od 1610. Zdecydowanie.

Możesz pomyśleć też o Yamaszce 679 gdyż Yamaha także mataki system (nie pamietam nazwy)

Myślę żę jednak najlepiej sprawdził by się X2200. Jednak pomyśl w pierwszej kolejności o kolumnach.

W razie pytań lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź,
Slyszalem że w ampli Yamaha trudniej o niskie tony wiec odpadaja.
A do X2200w i do pokoju 16m2 jakie kokumny byś polecił w opcji 5.0 lub ewentualnie same fronty ? I z racji/koniecznosci ich upchania w rogach pokoju to czy powinny to byc kokumny z bas refkexem z przodu?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...