Skocz do zawartości

kable głośnikowe


emsi1981

Recommended Posts

Mam pytanie głośniki magnat quantum 673 mają 4 wyjścia na podłączenie przewodu głośnikowego(amplituner 2 tak dla ścisłości), moje pytanie jest takie czy przy podłączeniu przewodu głośnikowego zajmujemy 2 wyjścia w głośniku czy mostkujemy ze sobą wyjścia i jednym kablem podłączamy 4 wyjścia z głośnika lub czy podłączamy dwa kable do osobnych wyjść głośnika natomiast końcówki do jednego banana i podłączamy do amplitunera??? widziałem takie kable ale są droższe niż samoróbka domowa, ale czy efekt będzie ten sam??

z góry dzięki za pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz ciągnąć sygnał do kolumn na 4 kable to sens jest, ale jeśli dasz np. dla sekcję LOW kabel gruby, a dla High jakąś srebrzankę ( wtedy zworki oczywiście wywalasz z kolumny). Puszczanie jednak tutaj 4 takich samych kabli to nieco sztuka dla sztuki. Zwykle efekt może być nikły, lub zerowy, bo i tak wewnątrz wzmacniacza te sekcje się scalają w jedno.
W sumie to, że w wzmacniacz ma 4 wyjścia na kolumny to opcja dla dwu par kolumn np. w drugim pokoju( gra sekcja A, lub B).
Magnaty są podatne na wpięcie kabla w sekcję LOW lub HIGH, np. słychać subtelną różnicę lekkiego uwydatnienia góry jeśli podepniesz kable w sekcję high, tu więc można się pobawić.
Można też pozbyć się firmowych blaszek-zworek, a obierając więcej kabla głośnikowego (ale normalnego dwu żyłowego) i przewlekając go odpowiednio, zastąpić te blaszki-zworki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Witam,

nie chciałbym zakładać nowego tematu więc piszę tu.
Zakupiłem ostatnio zestaw kina domowego harman kardon hs-500, niestety bez kabli do "kolumn" i tu moje pytanie jakiej grubości kupić kable do tego zestawu ( nigdzie nie mogę znaleźć opinii o tym zestawie - może ktoś coś słyszał? icon_biggrin.gif ) Dodam że kable do kolumn z tyłu będą miały długość ok 12 m a te z przodu będą ok 3 m. I jaki kabel do subwoofer.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...