Skocz do zawartości

Kino domowe do 5-8tys


SalvadorDali

Recommended Posts

Witam,

Rozgladam sie od kilku tygodni nad nowym kinem domowym/zestawem audio i prosilbym abyscie mi cos ciekawego podpowiedzieli.

Moje wymagania to Filmy 50%, Muzyka 30% i PS4 20%.

Muzyki slucham dosc szeroko bo od elektronicznego brzmienia dubstep/house/chillout poprzez rocka na hiphopie konczac

Pokoj to 20m2 ale prostokatny i otwartym lukiem do kuchni

Rozgladalem sie juz troszeczka i jestem zaciekawiony takim rozwiazaniem:

Onkyo tx-nr646
Dali IKON 6 MK2
Dali ZENSOR Vokal

i na tym bym na ta chwile poprzestal, w pozniejszym terminie dokupilbym Zensor 1 i suba

I teraz pytanie czy Dali zagra dobrze Onkyo?

Czy Zensor 7 jest lepszy od Ikon 6?

Ten Ikon jest w ciekawej promocji w tej chwili w lokalnym sklepie Audio, ale jestem otwarty na propozycje tak odnosnie glosnikow jak i aplitunera.
Jestem umowiony na odsluch na sobote ale chcialbym wiedziec czego bylo by jeszcze warto posluchac.

Moj budzet to 5tys ale bylbym wstanie podciagnac do 8tys jezeli roznica byla by znaczaca.

Dzieki za pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Opcja Onkyo 646 jest bardzo sensowna możesz zostać przy tym wyborze. Co do kolumn to seria Ikon jest wyzsza od Zensor. Gra natomiast inaczej wiec czy dla Ciebie będzie lepiej to nie wiem. Ikony są bardziej wyrażne, wstegowy sopran nade im soczystego charakteru. Są bardzo detaliczne na gorze pasma, mocne i lubią łagodną elektronike. Zensor jest bardziej neutralny, ale nie ma tak dobrego basu. Kopułka jest bardziej neutralna gdyż akceptuje gorzej nagrane utwory oraz wysokie częstotliwości odsluchu.
Vocal jest dobrym centralnym. NA tyły mógł byś zastosować mniejsze pico ale za to że w 70% bedziesz uzywal dzwieku przestrzennego lepszego suba.

W razie pytań lub wycen zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzisiaj na odluchu tych glosnikow i sluchalem je na 3 roznych AV receivers:

Yamaha RXA550
WOW!!! jaki dzwiek. Bardzo szczegolwy, wszystkie dzwieki odseparowane od siebie i wyrazne. Slychac glebie ale rowniez dynamike. Fajny bas ale rowniez bardzo fajne wysokie tony, az gesia skorka sie robila.

Denon AVRX2200W
Tutaj zupelnie inaczej, dzwiek bardzo cieply relaksujacy. Bas tez fajny ale slabszy

Onkyo tx-nr646
Tutaj wielkie rozczarowanie, nie chcialo mi sie sluchac po kilku minutach. Bas fatalny, taki pusty, dzwieki niedokladne zero glebi dzwieku.

Wszystko bylo spiete kablami Chord Company Epic Twin, puzniej probowalem troche tansze kable i jakosc byla zauwazalnie gorsza.

Co mozecie mi powiedziec na temat tej Yamahy i tych kabli, bo to zwieksza moje wydatki o jakies 2000zl?



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...