Skocz do zawartości

Amplituner + CD do 1000zł do kolumn Technics


Gubuso

Recommended Posts

Witam,
szukam amplitunera i odtwarzacza cd do ok 1000zł do kolumn Technics SB-CH730.
Najlepiej jakby miał możliwość podpięcia subwoofera. Mam jeszcze satelity Technics SB-S730, ale nie wiem czy są one jakoś bardzo potrzebne.
wcześniej używałem:
Wzmacniacz SE-CH730
Radio/procesor dźwięku SE-CH730
odtwarzacz CD SL-CH530
odtwarzacz kaset RS-CH730

Z góry dzięki za propozycje
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ja wiem, że nie o to pytasz, ale uwierz, do tych kolumn nie warto kupować czegokolwiek.
Kolumny oprócz akustyki są najważniejszym elementem toru audio, najbardziej wpływającym na jakość dźwięku.
Te kolumny są jak wino "Patykiem pisane" wśród win, albo nawet gorsze. Plastikowe badziewko, nieudolnie naśladujące wyglądem kolumny a grające jeszcze gorzej. Tak bez urazy, ale piszę szczerze, bez chęci obrażania Cię czy wyśmiewania się. Stwierdzam fakt.

Jakkolwiek niemal nigdy nie polecam choćby pełnowymiarowych segmentów technicsa, to już kolumn w żadnym wypadku.

Napisz jaki masz budżet, jakiej wielkości pokój, możliwości ustawienia kolumn (odległości), jakiej muzyki słuchasz, jakiego dźwięku szukasz itp.
Poczytaj inne wątki, to będziesz wiedział o co pytam. Niemal w co drugim jest to wyjaśnione.
Może uda się coś fajnego wybrać, co zagra muzykę a nie tylko będzie udawało, że gra.

Znam co prawda kolumny Technicsa, które grają ciekawie, ale to są już spore pieniądze.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz trochę racji, kolumny może nie są najlepsze ale jeszcze dają radę.
Jakby dało się je sprzedać to mój budżet to jakieś 2200zł, wydaje mi się że to mało jak na jakieś dobry zestaw.
Kolumny mogą stać od siebie 2m-max2,5(jak na ścianie), tylko półkowe albo powieszone na ścianę, pokój ma 10m²
muzyka to głownie rap, dźwięk czysty i bas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co? icon_eek.gif 2200zł za używany zestaw to mało? Nie żartuj. Kilku kolegów tu na forum ma zestawy w podobnej cenie i grają one bardzo fajnie.
A do rapu, to (bez urazy) spokojnie się coś znajdzie.
Szkoda, że nic nie napisałeś o rodzaju dźwięku jaki lubisz, o jego barwie i innych aspektach.

Z drugiej strony, to nie wiem czy podejmę się by Ci coś konkretnego doradzić, jeśli kolumny mają wisieć na ścianie albo stać przy samej.
By dźwięk był dobry, kolumny nie mogą być tak umiejscowione. Myślę, że 30 cm oddalenia od tylnej i choć 50 od ścian bocznych to absolutne minimum.

Co do dawania rady, to ja też jeszcze daję radę wejść na 9 piętro wieżowca, gdy odwiedzam teściów. Ale windą naprawdę lepiej i szybciej icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...