Skocz do zawartości

Kino domowe firmy Onkyo


Bennett29411

Recommended Posts

Hej cześć i czołem! icon_wink.gif
Niedawno robiłem porządki w piwnicy i znalazłem stare kino domowe (przynajmniej tak sądzę, bo na wstępie chciałbym zaznaczyć, że jestem kompletnym laikiem i nie mam bladego pojęcia o sprzęcie audio) firmy ONKYO. Wszystko na ogół działa (jak sądzę). Po podłączeniu do prądu poszczególne segmenty się świeciły, były gotowe do odtwarzania, jednak nie znalazłem do nich żadnych głośników. I tutaj moje pytania. Jakie głośniki musiałbym kupić, żeby wszystko "grało"? Musi to być jakiś zestaw dedykowany? Gdzie mogę takowy zakupić?
Z góry dziękuję i przepraszam za moje ubytki w podstawowej wiedzy. icon_biggrin.gif

EDIT
Posiadam kabel Real Tone (Duży Jack -> USB. działa jak MIDI) i podłączyłem go do segmentu z odtwarzaczem CD (drugi od góry) oraz do komputera. Udało mi się dzięki temu odtworzyć płytę na wbudowanych głośnikach w laptopie, czyli teraz mam pewność, że wszystko na pewno działa. Zostaje kwestia głośników.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd przekonanie, że to zestaw do kina domowego? Mnie to wygląda na stereo.
Najlepiej podaj symbole z przednich paneli urządzeń. Możesz także wkleić zdjęcie/zdjęcia tylnych paneli tych segmentów.

Kolumn głośnikowych (głośniki to są przetworniki elektroakustyczne w nich zamontowane) w takim razie potrzebował będziesz do stereo czyli 2 sztuki.
A jakiej wielkości i jakie kolumny, to już musisz odpowiedzieć na kilka pytań.

Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na kolumny?
Czy mogą być używane? Polecam, bo będzie lepsza jakość w takim samym budżecie.
Jaką masz wielkość pokoju w metrach kwadratowych? Podaj długość i szerokość.
Jak i gdzie będziesz mógł postawić kolumny? Jakie odległości od ścian tylnej i bocznych, kolumn od siebie wzajemnie a ich od Twojego miejsca odsłuchowego i tego miejsca od tylnej ściany? Bardzo pomocny byłby rysunek z pokazaniem ustawienia kolumn, mebli oraz wymiarów.
Jakiej muzyki będziesz słuchał?
Jaki rodzaj dźwięku lubisz: jaśniejszy, ostrzejszy, chłodniejszy, twardszy i bardziej konturowy, czy odwrotnie? Jeśli wiesz.

Jeśli odpowiesz na te wszystkie pytania, podasz symbole z frontów urządzeń, to będziemy mogli Ci pomóc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...