Skocz do zawartości

Słuchawki pod wzmacniacz Denon PMA 720AE za 300/400 zł


Recommended Posts

Jak w temacie, posiadam zestaw Denona 720AE (dcd + pma) na Dali Zensorach 7. Ale czasem chciałbym posłuchać muzyki na słuchawkach. Szukam jakiś zamkniętych słuchawek w cenie około 300/400 zł. Słucham głównie rocka i muzyki spokojniejszej, ballad, lubię wersje akustyczne, choć dobrym bassem tez nie pogardzę i czasem zapuszczę coś ostrzejszego.
Ważne jest dla mnie żeby słuchawki, oczywiście poza dobrym graniem, były wygodne przy wielogodzinnym słuchaniu i miały odłączany przewód, gdyż potrzebuję min. 4 metry przewodu.
Co polecicie? Na co warto zwrócić uwagę? Proszę o pomoc!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jak w temacie, posiadam zestaw Denona 720AE (dcd + pma) na Dali Zensorach 7. Ale czasem chciałbym posłuchać muzyki na słuchawkach. Szukam jakiś zamkniętych słuchawek w cenie około 300/400 zł. Słucham głównie rocka i muzyki spokojniejszej, ballad, lubię wersje akustyczne, choć dobrym bassem tez nie pogardzę i czasem zapuszczę coś ostrzejszego.
Ważne jest dla mnie żeby słuchawki, oczywiście poza dobrym graniem, były wygodne przy wielogodzinnym słuchaniu i miały odłączany przewód, gdyż potrzebuję min. 4 metry przewodu.
Co polecicie? Na co warto zwrócić uwagę? Proszę o pomoc!


Podbijam i proszę bardziej doświadczonych kolegów o pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego słuchawki zamknięte i wielogodzinne słuchanie do siebie nie pasują.
Ja osobiście nie potrafię wytrzymać w zamkniętych słuchawkach dłużej niż pół godziny.
Do wielogodzinnego słuchania i komfortu nadają się niestety tylko konstrukcje otwarte..
Nie wiem czego oczekujesz od słuchawek (jaki jest twój poziom odniesienia) ale z denona 720 jako źródła zbyt wiele nie uzyskasz.
Powinieneś pomyśleć o wzmacniaczu słuchawkowym albo DACu (nie wiem z jakich źródeł korzystasz).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dobry bas, to uwydatniony bas, bardziej miękki, czy twardy ? Coś już słuchałeś, jakieś wrażenia ?
Bo jak piszesz o muzyce akustycznej, czy czasem czymś ostrzejszym, to bardziej widziałbym tu słuchawki dokładnie grające, a nie jakieś kluchowate w basie bassheady(kwestia gustu) i faktycznie może raczej jednak otwarte.
Jeżeli faktycznie słuchasz przez wiele godzin, lepsze będą otwarte, pady może lepiej z welurem, nawet jak przewód nieodłączany to można dokupić przedłużkę.
Jeśli jednak nie słuchasz godzinami, tylko powiedzmy 1- 2 godzin, a chcesz się nieco odizolować, można kupić zamknięte konstrukcje, wygodne wokół uszne, jednak różnica eco skóry w jednej firmie względem innej to czasem przepaść i warto przymierzyć , lub chociaż dokładnie przyjrzeć się zdjęciom.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Sennheisery HD-280 PRO zniechęciły mnie skutecznie do konstrukcji zamkniętych.
Mają bardzo dobrą izolację od otoczenia, ale dłużej niż 30 min nie da się w nich wytrzymać.
Uszy się pocą i kiszą, a to jest bardzo niezdrowe ;/
Znowu Sennheisery HD-598 mam czasami cały dzień na głowie (dosłownie) i nic mi nie przeszkadza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...