Skocz do zawartości

Kolumny podstawkowe do 800 zł


desertsky

Recommended Posts

No faktycznie, ten handlarz wygląda solidnie. Troszkę teraz zniechęciłem się do Pioneerów z racji tego, że lasery nie do kupienia, za to ten Onkyo kusi mocno, bardzo mi się podoba i ma pilota, Marantz CD-63SE także wpadł mi w oko. Sprzedajacy Onkyo napisał, że tani i łatwodostępny laser... Na tę chwilę kupiłbym tego Onkyo. Odnośnie zmiany głośności, nie potrzebuję tego za bardzo, raz ustawię i jest ok. Brałbym Pioneera, ale jak już mówiłem - ten laser, boję się, że wywalę kasę i za jakiś czas laser będzie do wymiany. Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 139
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Tak się składa , że ten Onkyo też ma dwie pary wyjść Rca, jedna ze stałym , a druga z regulowanym sygnałem, także głośność z pilota również będzie działała jakby co.

Varible - wyjście regulowane
Fixed - wyjście stałe

Musisz tylko wiedzieć , że przy wyjściu regulowanym masz trochę gorszą jakość sygnału jak przy stałym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Stable Platter mechanism to była nowinka Pioneera na początku lat 90. Laser umieszczony od góry, a nie od dołu jak to się ma w powszechnych odtwarzaczach , czego skutkiem jest o wiele dłużej działający laser. Sam napęd jest bardzo solidny i trwały. Może być tak , że jak odtwarzacz nie był za długo używany to przeżyje nie jedno nowe kupione Cd.
Mechanizm Pioneer'a kupowały nawet takie firmy, jak amerykański specjalista od odtwarzaczy Cd- WADIA.

Co do Onkyo - zgadza się , nowe lasery są dostępne w granicach około 30 zł z gwarancją pół roczną, a dlatego taką bo te sprzedawane lasery mogą ( ale nie muszą ) dłużej nie pograć.

Jest jeszcze opcja przy Pioneerach, że można przełożyć laser z innego odtwarzacza Cd Pioneera. Ale to bym jak już stosował tylko przy wyższych modelach takich jak właśnie Pd 8700, Pds 801, Pds 802, Pds 901, Pd 9700. W niższych modelach to nie ma sensu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej 2 osoby na forum kupowały Pioneery z talerzowym napędem i od razu ( mimo że były sprawne ) kupowali jakiś tańszy model z tym samym laserem ( nowszy egzempalrz ) . Robili przeszczep i w obu przypadkach wymiana zakończyła się pełnym sukcesem ( bez żadnych regulacji i lutowania - odpadł koszt wizyty w serwisie ).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragmatyzm w audio to rzecz nie zawsze najlepsza. Bo chodzi tylko o ergonomię i bezawaryjność, czy jednak o jak najlepszy dźwięk?
Zostawiam to jako pytanie retoryczne.
A odwrócony talerzyk w Pioneerach, to nie żadna przeszkoda. Tylko jeden raz odwracasz płyty w pudełku i później już normalnie się je wkłada. Nieprawda?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A odwrócony talerzyk w Pioneerach, to nie żadna przeszkoda. Tylko jeden raz odwracasz płyty w pudełku i później już normalnie się je wkłada. Nieprawda?


Ja trzymam płyty CD w pudełkach normalnie, wystarczyło tylko uświadomić żonę że w tym jednym systemie ma wkładać płyty nazwą do dołu (a jak nie gra to sprawdzić co się pokazuje na wyświetlaczu i ew. zamienić płytę) i święty spokój icon_smile.gif
A zapasowego Pioneera nie kupowałem-nie mam miejsca w szafie na kolejny CD, chodzi bez problemów, a jak się posypie to wtedy będę szukał.Oczywiście pomysł z zakupem "dawcy" jest fajny i jak ktoś ma możliwość to warto tak zrobić!
Desertsky,Onkyo DX-7511 to bardzo fajny model, a cena za egzemplarz w bdb stanie z pilotem była świetna-więc mam nadzieję, że będziesz zadowolony.Poza tym ten model jest wdzięcznym obiektem do modyfikacji (bufor lampowy albo wystawienie DACa Stelmacha).
Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie rzeczywiście nie ma o co kruszyć kopii. Onkyo to też dobry w tej cenie odtwarzacz. Może górę będzie miał mniej wyrafinowaną i podkreśloną niż Pioneery, ale to akurat przy kolumnach Infinity nie musi być wada. Będzie bardziej "uniwersalny".

A laser można wymienić samemu. Mam instrukcję w PDFie jak się to robi, kupiłem kiedyś za parę złotych, bo ktoś je sprzedawał.
Tobie oczywiście (i każdemu kto o to poprosi) prześlę gratis, jeśli poda/sz mi na PW adres mailowy. Już go nie mam, bo ciągle muszę kasować wiadomości w skrzynce a nie skojarzę tego w poczcie z Twoim nickiem na forum.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tys prowda" jak mówił Waluś z "Janosika" icon_biggrin.gif
Kable oczywiście możesz kupić jakieś solidne, najtańsze z miedzi beztlenowej OFC. Ale też lepsze, odpowiednio dobrane do Twojego gustu i zestawu.
Jednak musimy wiedzieć czego oczekujesz po tych kablach, jakie mają zadanie (podkreślić, złagodzić, jakies pasmo albo podzakres).
Kabel jest jak wiesz częścia systemu audio i choć w mniejszym stopniu także wpływa na dźwięk, jego jakość, barwę itp.
Ile wydasz na okablowanie, to już Twoja sprawa.
Moim zdaniem można wydać za mało, ale nigdy za dużo.
Choć oczywiście rozsądnie jest się trzymać podstawowych zasad i nie kupować bezpodstawnie zbyt drogich kabli, gdy ma się np. kiepskie kolumny albo wzmacniacz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...