Skocz do zawartości

Kolumny podstawkowe do 800 zł


desertsky

Recommended Posts

A skąd Ci przyszło do głowy, że będziesz płacił za prąd jakieś odczuwalnie większe rachunki?
Te wzmacniacze nie czerpią tyle prądu, jak mogłoby się to wydawać. Musiałyby pracować pod ekstremalnymi obciążeniami, by się zbliżyć do maksimum poboru prądu jaki jest podany w ich specyfikacji.

Miałem kiedyś końcówkę mocy w klasie A, czyli naprawdę czerpiącą z sieci niemal tyle, co wymagał zasilacz. A ten miałem przewymiarowany. Trafo 800 VA a kondensatory to 80 000 uF na kanał. Bywało, że przy włączaniu tego potworka wywalało bezpieczniki. Ponieważ wzmacniacz nie miał żadnych zabezpieczeń ani tzw. miękkiego startu (by lepiej grał). Mimo to rachunki za prąd były tylko minimalnie większe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 139
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Pobór mocy z sieci podawany na tabliczce znamionowej to z reguły wartość jaka może być osiągana maksymalnie. W przypadku wzmacniaczy są to wartości osiągane przez ułamki sekundy w chwilach szczytowych impulsów. Taki charakter ma obciążenie głośną muzyką z jaką spotyka się na co dzień. Zwykle kiedy słucha się muzyki nawet dość głośno , moc wydatkowana na głośniki zawiera się w kilku watach. Wtedy wzmacniacz pobiera tylko nieznacznie więcej mocy niż gdy jest włączony i nic nie gra. Wtedy przeciętne wzmacniacze pracujące w klasie AB ( z jakimi mamy do czynienia na ogół ) pobierają kilkanaście do kilkudziesięciu watów mocy, nawet jeśli na tabliczce znamionowej widnieje że moc pobierana przez urządzenie to kilkaset watów. Dla przykładu przeciętne amplitunery kina domowego posiadające 5-7 końcówek mocy i sporo elektroniki przetwarzającej obraz i dźwięk pobierają zwykle ~50W mocy z sieci gdy są włączone.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślałem. Po prostu przeczytałem gdzieś narzekania jakoby ktoś miał mieć większy rachunek za prąd. icon_smile.gif
A jeśli chodzi o tę aukcję no to właśnie 14 dni na zwrot obowiązuje chyba zawsze przy zakupie przez internet. Nie mam możliwości odbioru osobistego.
Poczekam na inne oferty bo ta cena podejrzanie atrakcyjna...
Dzięki za odpowiedzi. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj kusi, kusi mocno, bo już diory nie mogę słuchać...
A tu 676 od handlarza.

http://allegro.pl/pioneer-a-676-referencja...6181053178.html

Wiem, że od handlarzy nie warto nabywać sprzętu, ale o dziwo to jest najniższa cena na allegro.

A ten 656 wygląda ładnie: http://olx.pl/oferta/wzmacniacz-pioneer-a-...html#c0d17fc7f6
Zaproponowałem 400zł. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Jeśli się nie obejrzy, nie posłucha, nigdy nie ma pewności co się kupuje.
I chyba lepiej kupować na Allegro niż OLX.
A najlepiej byłoby szukać blisko swojego miejsca zamieszkania, by pojechać na odsłuch z kolumnami i własną muzyką.
Posłuchałbyś, obejrzał, stwierdził, czy brzmienie Ci się podoba i zdecydował, czy wziąć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem, że na allegro lepiej, ale RS7 kupiłem fuksem przez OLX właśnie, po tym jak przegrałem licytację ich na allegro. Okazało się, że zwycięzca licytacji nie miał kasy i wyszło, że ja je kupiłem, paczka za pobraniem, wszystko w porządku. Wiem, że najlepiej pojechać, zobaczyć, ale nie sądzę, żeby taka okazja się pojawiła gdzieś koło mnie. Zdaję sobie sprawę, że to są stare sprzęty i mogą być w różnej kondycji i to jest po prostu loteria. Ten za 370zł wygląda dość ładnie, na wierzchu tylko coś tam ma, nie wiem, kurz? Można poprosić o więcej zdjęć. Wiem, że to może być przewrotnie, ale po komentarzach można wnioskować, że to solidny sprzedawca. Zapytam o dodatkowe zdjęcia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz je kupić jeśli nie masz żadnych. A jak coś masz, to na razie się wstrzymaj.
Bo nie wiadomo w jakim kierunku będziesz chciał (i ile) skorygować brzmienie.
Da Vinci na pewno nie wyostrzą ani nie rozjaśnią brzmienia. Są gładko, z ociepleniem, muzykalnie grającymi kablami.
Nowe muszą się porządnie wygrzać. Choć kilkadziesiąt godzin. Na początku mogą (nie muszą) zabrzmieć trochę chropowato, płasko, itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Alphardy powinny pasować do Diory którą masz. Z wyborem wszelkich konkretnych kabli zawsze trzeba decydować się na końcu kiedy masz dobrany konkretny sprzęt i wiesz jak gra. Do tego jesteś w otyle dobrej sytuacji że Twoje kolumny mają potencjometry regulujące poziom głośności głośników średnio-tonowych i wysoko-tonowych. Kable dobiera się dla dokonania drobnych korekt w brzmieniu , a te regulacje pozwalają na całkiem znaczne korekty.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt. Oddanie faktury dźwięku i miokrodetali nie zmienimy potencjometrami. Również takie 2 potencjometry działają w dość szerokim pasmie i zaokrąglenia samego skraju pasma w taki sposób nie poprawimy. Możemy tylko zmieniać ogólną równowagę tonalną.
Tak przy okazji, oryginalne głośniki basowe w które były wyposażone kolumny które masz były miały lepsze parametry. Oryginalny zestaw naprawczy do nich (2 szt zawieszeń ) kosztuje mniej więcej tyle co jeden Visaton W200. Ceny tych kolumn w pełni sprawnych z oryginalnymi głośnikami są jednak znacznie wyższe niż ta za jaką je kupiłeś. Dlatego , gdybyś się bardziej przywiązał do RS7 to warto rozejrzeć się za oryginalnymi głośnikami basowymi do nich.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny nabyłem za 630zł+ wysyłka czyli 650zł. A jest możliwości kupna oryginalnych? Może byłoby warto...Ale jeśli nie te kolumny to nie wiem, chyba w tej cenie to był najlepszy wybór, tak myślę, zastanawiałem się mocno nad Dali 103. Teraz cały czas się zastanawiam nad ryzykiem kupna tego Pionnera 656, ale chodzi mi po głowie, że chytry dwa razy traci. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali 103, to zupełnie inne kolumny. Też dobre. Co kto lubi. I wzmacniacz do nich byłby pewnie inny, bo Pioneer groziłby totalnym ociepleniem, złagodzeniem dźwięku. Trzeba by wówczas zastosować bardzo analityczne źródło i jakieś jaśniej i szybko grające, rozdzielcze kable.

A wzmacniacz spróbuj kupić tam, gdzie będziesz miał w razie czego możliwość zwrotu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, mam nadzieję, że nie przepłaciłem za te kolumny. icon_smile.gif
Mam nadzieję, że będę zadowolony, ale na razie nie jestem, ta diora to jest jakaś rozpacz, szeleszczące wokale, basu nie można ustawić - albo dudni za mocno albo jest bardzo sucho. Nawet nie chce mi sie słuchać muzyki na razie.
Czyli na OLX lepiej sobie darować...szkoda, bo tam jest fajny pioneer za 500zł. Pozostaje czekać na oferty na allegro.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kolumny raczej nie przepłaciłeś.Sporą ich zaletą jest to że można do nich kupić oryginalne części które się zużywają lub mogą ulec uszkodzeniu. Dlatego trochę dziwi wymiana głośników. Prawdopodobnie ktoś chciał je dostosować do wzmacniacza lampowego i wtedy wymiana na głośnik niskotonowy o impedancji 8 ohm była prawdopodobnie wskazana dla wyrównania przebiegu impedancji całej kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...