Skocz do zawartości

Kolumny podstawkowe do 800 zł


desertsky

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 139
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Najlepiej jeśli umieścisz ten tunel w rejonie głośnika niskotonowego. jednak sam tunel nie może kolidować z elementami kolumny. Nie musi być symetrycznie po środku obudowy. Jeśli jednak będziesz robił otwory poza osią symetrii to lepiej zachowaj symetrię lustrzaną obu kolumn. Otwory możesz zrobić również z przodu. Wtedy sensownym miejscem wydaje się być wysokość w rejonie pomiędzy głośnikiem niskotonowym i średniotonowym ( oczywiście z przesunięciem na bok obudowy).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tunele są konieczne? Może będę zadowolony bez nich?


Jak decydujesz się wykonać na tunele br w kolumnie, to poczytaj najpierw o zależności między jego długością, a średnicą. Każdy z tych parametrów , czyli długość tunelu lub zmiana wielkość średnicy znacząco wpływa na dany aspekt / parametr niskich tonów.
Choć robiąc br w kolumnie która zaprojektowana była kiedyś jako zamknięta, efekt może być różny, nieco inny od dostępnych wzorów , bo wzory długości i średnicy br są dla kolumn których głośniki, zwrotnice, objętość były dobrane pod kolumnę typu otwartego. Niemniej warto zapoznać się z tymi zależnościami

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wybrać ustawienie w którym dźwięk nie będzie już natarczywy. Sporym problemem może być to że głośniki basowe które przenoszą już zakres średnich częstotliwości masz w kolumnach 8 ohmowe. Zwrotnica była zaprojektowana do głośnika 4 ohmy. Obecnie najprawdopodobniej te głośniki szerzej wchodzą w zakres średnich tonów.
Sprawdzałeś czy zwrotnice zawierają elementy o wartościach takich jak w oryginale ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie. Tak, to my chyba do niczego sensownego nie dojdziemy.
Nie napisałeś pod swoim awatarem skąd jesteś (wstydzisz się)? Może ktoś z forumowiczów mieszka niedaleko Ciebie i mógłbyś posłuchać na czymś sensownym, przekonać się co Ci tak naprawdę nie pasuje. Albo pasuje.
Jeśli masz niezbyt daleko do Kielc, to zapraszam (jedynie w weekend - tylko wówczas mam trochę czasu) do siebie na odsłuch.
Choć ja jednak stawiałbym tu na Infinity. Pochwaliłem Zukzukzuka za znawstwo kolumn Infinity. Bo tak jest. Ale teraz muszę zganić, że Cię nie ostrzegł iż te mają nieoryginalne głośniki niskotonowe. No, chyba, że nie pokazałeś mu linku do aukcji?

Bo wiesz. Tak często jest, że jakiś element sam w sobie może być naprawdę dobry, ale zupełnie nie leży w Twoim guście. I nic tu nie pomoże o ile masz pewną wrażliwość, wymagania co do dźwięku.
Sam borykałem się nieraz ze świetnymi w powszechnej opinii elementami, ale mnie w żaden sposób nie leżącymi. I jedyną radą była sprzedaż tego.
A później kupienie czegoś, co gra zupełnie inaczej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, wymieniłem głośniki. Różnica jest ogromna i to na całym paśmie. Nie ma już tego zamglenia, dźwięk przestał być natarczywy, włączyłem bardzo głośno i nic mi nie bije po uszach. Wygląda na to, że te głośniki są lekiem na całe zło. Bardzo dziękuję za Wasze porady. Muszę się jeszcze solidnie osłuchać i zadecydować, czy warto robić tunele br. Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Nie zawsze handlarze to zło, choć wiadomo ,że najlepiej kupić coś od osoby prywatnej, która jest pierwszym /drugim właścicielem sprzętu, ale to też nie jest 100% gwarancji. Kiedyś kupiłem dwa elementy audio z dwóch różnych źródeł od pierwszych właścicieli. Może miałem pecha, ale zarówno odtwarzacz Cd jak i tuner zepsuły się w okresie 2 miesięcy od zakupu icon_wink.gif

Jeśli chodzi o handlarzy to z mojej strony polecam tego allegrowicza:
http://allegro.pl/pioneer-pd-s604-znakomit...6366203779.html
Wiele sprzętu od niego zakupiłem i każdy bez wyjątku działa do tej pory, a część już sprzedałem znajomym i również są zadowoleni. Popatrz na jego opinie icon_wink.gif Do tego zawsze miesiąc gwarancji.
Oczywiście moim zdaniem ceny są o jakieś 20% wyższe niż powinny być, no ale masz gwarancje jak by nie było i spokój, co prawda przez miesiąc, ale lepsze to jak nic.

A teraz trochę o odtwarzaczu Pioneer pd-s604.
Ten model ma dwie pary wyjść Rca, jedna para dla stałego sygnału, a druga dla regulowanego, co oznacza, że podpinając pod regulowany możesz podgłaśniać oraz ściszać sygnał, więc to coś jak regulacja głośności z pilota. Twój wzmacniacz nie ma takiej opcji więc zawsze to plus.
Sam jego dźwięk, to jest klasa obecnych nowych odtwarzaczy Cd w kwocie 1000-1200 zł.
Ogólnie z doświadczenia wiem, że odtwarzacze Pioneera z tamtego okresu bardzo ładnie zgrywają się ze wzmacniaczami z linii Reference.
Jednak gdybym osobiście kupował to bym wolał model wyższy tak jak : Pioneer Pd 8700, Pioneer Pds 801, Pioneer Pds 802 z mocnym naciskiem na dwa ostatnie modele. To jest zdecydowanie półka wyżej, jednak trzeba było by troszkę dopłacić, szczególnie jak miałby być w bardzo dobrej kondycji, ale moim zdaniem warto.
Na OLX jest jeden z tych modeli w bardzo ładnym stanie:
http://olx.pl/oferta/odtwarzacz-cd-pioneer...html#3cbf473d30
Nie dawno kolega z forum kupił model Pds-802 w stanie jak ze sklepu, dopiero co wyjęty z pudełka, bez absolutnie żadnej ryski, także można icon_wink.gif
No i na koniec ważna informacja o której trzeba wiedzieć - do tych odtwarzaczy lasery już nie do kupienia.

Inne bardzo ciekawe propozycje w zakładanej kwocie:
http://allegro.pl/odtwarzacz-cd-marantz-cd...6389880822.html
http://allegro.pl/marantz-cd-52-cdm-4-19-i6387618584.html
http://allegro.pl/odtwarzacz-cd-onkyo-dx-7...6385976674.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...