Skocz do zawartości

wzmacniacz, ampli do heco music style 900


wasu

Recommended Posts

Witam,
Kolumienki już są ale na moim pionner vsx-917v jakoś słabo z basami.
Kabelek melodika mdc purple rain 2x2.5mm.
Trza teraz wzmak stereo lub ampli stereo który pozwoli wykorzystać potencjał kolumn.
Głównie słucham muzyki z telewizji lub stacji radiowych z kablówki.
Sprzęt jak najbardziej używany.
Doradzcie co kupić co da kopa głośników bo albo mój pionnerek słabo idzie lub kolumny są jakieś bez mocy.
Jeśli słucham muzy z dvd to jest o niebo lepiej ale i tak brak mi tu powera.
Zaznaczam że mam suba magnat 302a lecz chce poczuć moc kolumn.
Przedział do wydania 1000 max.

dziękuje za ewentualną pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcji brak ale połapałem się i ustawiłem fronty na large i tero to gra.
Suba na NO a na innym ustawieniu na PLUS i skręciłem go na minimum Hz i uruchamia się kiedy trzeba.
Muza gra na ustawieniu F.S.S. WIDE bo jak dam na stereo to dźwięk jest słaby.
Polećcie fajny i w rozsądnej cenie sprzęt (wzmacniacz lub ampli stereo) do tych kolumn.

Dzięki RoRo za podpowiedź bo teraz to jestem zadowolony ale chce być zajebiście zadowolony
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie
Troszkę was pomęczę ale mam kolejne pytanko.
Czy amlituner ma ustawienia dźwięku na poszczególne kolumny?
Pytam bo lewa gra mi bardziej basowo. Przełożyłem je i jest to samo.
Mają inne ustawienia względem ścian.
Lewa blisko bocznej ściany oraz komoda z drugiej strony i 60 cm od tylnej ściany a prawa ma wolną przestrzeń po bokach ale 30 cm od ściany.
Ciekawi mnie czy to ustawienie ich ma taki wpływ na dźwięk czy gdzieś są ustawienia na ampli poprzestawiane.

Dalej proszę o propozycje wzmaka stereo do tych kolumienek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akustyka i poprawne ustawienie kolumn, to podstawa jeśli się chce uzyskać choć poprawny dźwięk. I najlepszy sprzęt nie pomoże jeśli to zaniedbamy.
Poczytaj o kilku prostych zasadach: http://www.rms.pl/akustyka/akustyka-pomieszczen
O resztę możesz dopytać albo podaj adres mailowy na mój PW a wyślę Ci więcej do poczytania.
Ustawienie kolumn, to przede wszystkim maksymalna symetria w stosunku do ścian i otoczenia (mebli). I niestety na ogół choć kilkudziesięciocentymetrowe odległości od ścian i mebli. A kolumny powinny się "widzieć". Nic też nie powinno stać w tzw. trójkącie odsłuchowym.
Bliskość ściany czy mebli może nie tylko podbić niskie tony ale także zaburzyć stereofonię, wprowadzić chaos na scenie muzycznej, a przede wszystkim niechciane podbarwienia dźwięku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...