Skocz do zawartości

Luxman – sprzęt z duszą


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Piękny sprzęt @MarekB 👍😊

Nie mam pojęcia jak gra, ale jak na okolice 2002r (sprawdziłem sobie 😋) to jeśli chodzi o design powiedziałbym, że to sprzęt max kilkuletni.

Można go porównać do któregoś z modeli Sansui, które posiadasz?

Ta sama liga co np. Twoje 607 MOS, czy to całkowicie inne granie?

Edytowano przez Kamill00
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Kamill00 napisał:

Piękny sprzęt @MarekB 👍😊

Nie mam pojęcia jak gra, ale jak na okolice 2002r (sprawdziłem sobie 😋) to jeśli chodzi o design powiedziałbym, że to sprzęt max kilkuletni.

Można go porównać do któregoś z modeli Sansui, które posiadasz?

Ta sama liga co np. Twoje 607 MOS, czy to całkowicie inne granie?

Tak, Luxman jest dość konserwatywny jeżeli chodzi o design. Nawet najnowszy model L-509X jest bardzo podobny do mojego, który jak słusznie zauważyłeś zaczęli produkować w 2002 r.

W tamtych latach była to chyba „topowa” i najmocniejsza integra Luxmana klasy A/B (nie zapominam o serii L-590, grającej jednak w klasie A).

Słucham go dopiero od wczoraj, ale jeżeli miałbym go porównywać do Sansui to bliżej mu 907MR, ale w połączeniu z potężniejszym i niżej schodzącym basem np. końcówek Sansui (tych starszych B2302/2301).

😁To co je jeszcze łączy to napięcie, także na 100V.

Pierwsze odczucia w odsłuchu mam jednak bardzo pozytywne. Jest troszkę (ale tylko troszkę) bardziej „kolorowo”, natomiast scena, rozdzielczość, szczegółowość są na najwyższym poziomie.

 

Edytowano przez MarekB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
2 godziny temu, 1Ender napisał:

 

Pytanie jak mogę wykorzystać gniazda signal out, procesor in? Czy jest to, to samo co pre out, Main in? Czy np. Mogę je wykorzystać do podłączenia osobnej pre i końcówki? Co to konkretnie jest? 

Ktoś mógłby spojrzeć? @MariuszZ  @MobyDick 

Istotne jest również to co znajduje się z przodu tego wzmacniacza. A tam jest przełącznik signal procesor z położeniami in  i out.

b483d4a5460c93254a020e7e493f

Stawiał bym na to że te złącza służą do podłączenia np. korektora graficznego lub innego procesora sygnałowego, który włącza się pomiędzy przedwzmacniacz i końcówkę mocy. Oczywiście można wtedy tędy wyprowadzić dźwięk na zewnętrzną końcówkę mocy lub użyć końcówki mocy z tego wzmacniacza podłączając inny przedwzmacniacz. W ten sposób można podłączyć np. do jego końcówki mocy wyjście na kanały przednie z amplitunera kina domowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 9 months later...
  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

Witam

Miałem kiedyś L215. Grał całkiem przyjemnie, ale trochę odstręczało mnie obcowanie z plastikowymi pokrętłami i gałkami. Wymieniłem go zatem na L525 :D Tak poważnie to porównałem bezpośrednio brzmienie i L215 niestety przegrał prawie po całości. Jak dla mnie L525 gra fantastycznie. Takiej sceny nigdy jeszcze nie słyszałem. Gra żywo, wesoło, precyzyjnie,a przy tym miło i nie męcząco. Bas potrafi być potężny, ale z reguły miło dopełnia całości. Idealny fo jazzu, elektroniki i damskich wokali. Do ciężkiego metalu trochę za słodki i zbyt gładki. Do takich zastosowań lepszy jest mój Rotel 980bx. Jestem ciekaw jak grałby on w porównaniu do L510 lub L530. Różnią się one na pewno tranzystorami, jaki to ma wpływ na dźwięk ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 1 year later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...