Skocz do zawartości

Luxman – sprzęt z duszą


Recommended Posts

Z firmą Luxman zetknąłem się dosyć dawno. Pierwszy wzmacniacz jaki miałem był to LV-100. Niepozorna, ale całkiem udana, budżetowa integra.
Po wielu latach znowu powróciłem do Luxmana, tym razem był to L-430. Chyba jeden z lepszych wzmacniaczy tej firmy. Niestety musiałem się z nim rozstać, czego do dziś żałuję.

Zapraszam do dyskusji miłośników urządzeń tej firmy, która ma bogatą historię i świetne osiągnięcia.
http://pl.luxman.cz/historia/

Szkoda tylko, że aktualnie produkowany sprzęt tej firmy jest pioruńsko drogi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jak wspomniałem żałuję, że 430 musiała ustąpić miejsca innemu wzmacniaczowi.
Czasami korci mnie, aby wejść w posiadanie jakiegoś wzmacniacza tej firmy. Myślałem nad jakimś pre i końcówką, np. Luxman m-03 c-03. Niestety trudno jest trafić na sprzęt z tego okresu w dobrym stanie, o cenach nie wspominam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję świetnego wzmacniacza. Luxmanem LV113, to zacny sprzęt. Zawsze miałem na niego ochotę, jednak to rzadki gość na rynku wtórnym.
Od dłuższego czasu interesują mnie odtwarzacze firmy Luxman. Mimo tego, że przez moje ręce przewinęło się dużo cedeków różnych firm nigdy do tej pory nie udało mi się nabyć żadnego Luxmana.
Może znajdzie się na forum Kolega, który mógłby się pochwalić swoim cedekim tej firmy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje belfer54 icon_smile.gif

Z tym LV113 to faktycznie - ciężko o szerszą dostepność na rynku wtórnym. Ludzie nie chcą się pozbywac chyba takiego sprzętu, bo prawdę mówiąc, co w podobnych pieniądzach można dostać? Oczywiście, są preferencje, są gusta, ale to naprawdę dobry sprzęt. Z tego co słyszałem, LV113 to nieco uproszczona wersja LV117, aczkolwiek nie zaznajomiłem się na dłużej z nim nigdy. Na marginesie dodam skromnie tylko, że znajomy od kilku tygodni posiada równiez Luxmana, ale z serii nowszej - A377. Bardzo specyficzne brzmienie, w bezpośredniej konfrontacji oboje uznaliśmy, że LV113 brzmi po prostu ciekawiej. Może to kwestia całego toru audio, ale 377 brzmi zdecydowanie inaczej. Mi osobiście nie spodobał się za bardzo.

Co do odtwarzaczy Luxmana. W sąsiednim wątku sam nawet wrzuciłem info, że bede miał przyjemność obcować z DZ111. Trochę to potrwa (rozłozyła mnie totalnie choroba a i czasu mam niewiele ostatnio). Jeśli zakumpluje się z nim, oczywiście napiszę ewentualnie parę słów. Opinie na temat playerów tej marki są różne. Jedni twierdzą, że Luxman to ma dobre wzmacniacze, końcówki, pre a gorzej z odtwarzaczami. I znów niewiele na rynku wtórnym. Właściwie tyle, co kot napłakał. Czyżby mała popularność samej marki? Jedno jest pewne, sprzęty te w latach już 80-tych były bajecznie drogie. I to nawet w kooperacji Luxmana z marką Alpine. Znajomy elektronik, który pamięta te czasy bardzo dobrze powtarza mi: "Facet, te sprzęty to był kosmos. Odtwarzacz taki a taki kosztował tyle a tyle dolarów. A tona węgla tyle....Wiesz ile to ton węgla za taki jeden odtwarzacz...?" icon_biggrin.gif

Z niektórymi cedekami jest podobna sprawa jak z serią ES od Sony - laser. Może temu też jest jak jest. Nic nie jest wieczne.

belfer54, L-430 to również piękny piec. Z resztą, jaka cała seria L. Bardzo chwalone sprzęty.

Może ktoś faktycznie z forumowiczów posiada jakiś player Luxmana i coś napisze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Revo życzę zdrowia. Mam nadzieję, ze dochodzisz do siebie. Z tym czasem to niestety chyba u większości z nas jest krucho. icon_evil.gif
Ciekaw jestem informacji na temat DZ111. Niedawno sprzedawał się na alledrogo.

I jeszcze w ramach ożywienia dyskusji na temat cedeków Luxmana recenzja D-N100 i D-05
http://www.highfidelity.pl/artykuly/0905/luxman.html
http://audio.com.pl/testy/stereo/odtwarzac...469-luxman-d-05

I jeszcze takie cacko:
http://www.hifinews.co.uk/news/article/lux...pound;2395/9813

Niestety cena odtwarzacza jak wszystkich współcześnie produkowanych urządzeń Luxmana wysoka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się często zastanawiam (tak apropo cen) jak się generalnie sprzedaje Luxman u nas w kraju. Ceny są prawdę mówiąc, powiedzmy sobie szczerze, z katalogu produktów już hi-end. Weźmy choćby integrę L-505uX - "jedyne" 18 tysięcy.... icon_biggrin.gif

Człowiek coś tam znajomych zapaleńców audio posiada. Trochę salonów odwiedził. Ale jeszcze nigdy nie spotkałem się z nowymi klockami Luxmana u nikogo i w żadnym z salonów icon_smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mowa o Luxmanie to i u mnie są dwa elementy tej firmy .Tuner Luxman T-530 .Gra jak na tuner genialnie .Gdy wieczorem nie chce mi się już zmieniać płyt to włączam tuner i momentami mam wrażenie że stereofonia jest lepsza niż z płyty.Brzmienie pełne soczyste naprawdę nic mu nie brakuje.Jedyna wada to brak pilota a ja jestem leniwy.Wczoraj włączyłem zamiast Luxmana radio internetowe .Koszmar tego nie da się słuchać!!
Tuner i wzmacniacz są już u mnie wiele lat .Nawet jak nie grają to wyglądają tak pięknie że nie potrafię się z nimi rozstać.Był też w komplecie magnetofon do dziś żałuje że go sprzedałem .Ale CD królowało i rozstałem się wtedy z gramofonem i magnetofonem kasetowym.Gramofon już wrócił nawet dwa .

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

430 tez mi się podoba kiedyś chciałem ja kupić ale trafił się ten zestaw.Więc nie było nad czym myśleć.Mój L-510 ma sporą moc Class-A 8W+8W
AB class maxima: 100W+100W (8ohms) .Regulowana barwę tonu dla różnych częstotliwości Low-pass turnover: 77Hz, 120Hz, 200Hz, 330Hz, 550Hz,
880Hz High region turnover: 880Hz, 1.5kHz, 2.5kHz, 4kHz, 6.5kHz, 10kHz
The maximum variation: ±8dB .Część mocy oddaje w klasie A więc grzeje się całkiem ładnie.Brzmienie typowe dla Luxmana ocieplone ale takie lubię.Znalazłem fotkę sprzedanego magnetofonu .Co mnie podkusiło??

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To był model Luxman K-03 o ile pamiętam drugi model od góry z najwyższej serii .Jeszcze go nie widziałem na aukcji od tego czasu.


Audionet,
No to poniżej masz aukcję w Duseldorfie z K-03 w tak idiotycznie wysokiej cenie, że aż śmiać się chce...
http://www.ebay.ie/itm/Luxman-K-03-/182097...7QAAOSwE7RXF8Ap
chociaż może w porównaniu do końcówki mocy M-05 za 3300euro to okazja icon_mrgreen.gif ?
http://www.ebay.ie/itm/Luxman-M-05-/182094...h8AAOSwxp9W6AoH

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

belfer54, sam jestem ciekaw aukcji 113-tki....

P.S z przykrością oznajmiam, że nie będzie mi dane zapoznać się z DZ-111. Niestety, z uwagi na dłuższą niedyspozycyjność zdrowotną nie doszedłem ze sprzedającym do porozumienia (odtwarzacz się sprzedał), więc szukam dalej. Na razie nie ma nic ciekawego icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Dla ciekawych: Luxman L-525 osiągnął w licytacji cenę 2900 pln.
Nie wiem czy to cena adekwatna,ale jak się ma trochę pieniędzy na zbyciu,to lepiej wydać te 3kzł na Luxmana niż np. na audiofilski...aaa nie brnijmy icon_lol.gif

Z resztą ostatnio dojrzewam do poglądu,że przy sprzętach z "epoki" cena nie jest kluczowa lecz stan.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Brzmienie lekko przyciemnione i ocieplone bliżej mu do lampy jak do tranzystora.Mi się podoba bo takie lubię.



No właśnie. Trzeba taki charakter brzmienia lubić. Sprzęty Luxa w wielu przypadkach prezentują właśnie taki charakter jak opisał audionet. Ile razy to ja się nasłuchałem od znajomych arcamowców/roksanowców, że mam takie brzmienie u siebie na LV113 a wcześniej na L-210... na co ja zawsze z uśmiechem odpowiadałem, że wolę lekkiego ociepleńca czy nawet muła niż aptekę/laboratorium icon_biggrin.gif Oczywiście, L-525 jest na pewno wybitniejszy z jeszcze pełniejszym wypełnieniem etc... Cena 2900 zł. wydaje się sensowna. No ja, jakbym miał takie pieniądze, to bym brał.

Miles święta racja, stan... W dzisiejszych czasach to już trzeba ten wskaźnik wpisywać sobie na górę listy wymogów, co czasami bardzo wydłuża poszukiwania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 7 months later...

Z zaciekawieniem obserwuję na allegro licytację odtwarzacza d-105u. Akurat w ostatnich dniach myślę intensywnie o zlampizowaniu jednego z pośród moich cedeków (Onkyo DX-7711) by następnie podłączywszy go pod drugie wejście w swoim wzmacniaczu mieć wybór pomiędzy prawdomównym AA Paganini (do dobrych realizacji) a lampowym, przyjemnie bajerującym dźwięk odtwarzaczem lampowym (do marnych rockowych nagrań). No a ten ww. Luxman ma już lampki na pokładzie i ponoć piękną barwę...Ciekawe ile tam faktycznej lampowości, bo w przypadku wzmacniaczy Luxa z tymi lampkami na froncie to niektórzy twierdzą, że to więcej bajeru niż realnej lampowości. No ale w cedeku para lamp zapewne mocniej wpłynie na charakter grania niż we wzmacniaczu. Tyle że cena może mocno polecieć do góry, choć po cichu liczę, że problem z dostępnością lasera trochę mógłby ostudzić licytantów, he he.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...