Skocz do zawartości

yamaha rx v350 podłączenie do tv samsung ue46f6400


smoko44

Recommended Posts

Witam,

zakupiłem amplituner yamaha rx v350. Podłączyłem go do TV samsung ue46f6400 za pomocą kabla optycznego. Niestety dźwięk z TV nie jest przekazywany. Zamieniałem też kabel stronami /wyczytałem gdzieś że może być istotny kierunek podłączenia / jednak nadal nic.
W TV podpięte do digital audio out (optical), w amplitunerze do digital input dtv/cbl.
W amplitunerze jak źródło sygnału wybrane dtv.
W TV wybrałem opcję głośniki zewnętrzne.

DVD działa poprawnie. Stacje radiowe na amplitunerze również grają. Brak tylko dźwięku z TV.

Co może być nie tak?

Z góry dziękuję za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam,

zakupiłem amplituner yamaha rx v350. Podłączyłem go do TV samsung ue46f6400 za pomocą kabla optycznego. Niestety dźwięk z TV nie jest przekazywany. Zamieniałem też kabel stronami /wyczytałem gdzieś że może być istotny kierunek podłączenia / jednak nadal nic.
W TV podpięte do digital audio out (optical), w amplitunerze do digital input dtv/cbl.
W amplitunerze jak źródło sygnału wybrane dtv.
W TV wybrałem opcję głośniki zewnętrzne.

DVD działa poprawnie. Stacje radiowe na amplitunerze również grają. Brak tylko dźwięku z TV.

Co może być nie tak?

Z góry dziękuję za pomoc.


Witam, prawdopodobnie musisz przypisać gniazdo optyczne do wejścia TV (dźwięk z TV może być ustawiony jako np. coaxial), popatrz w instrukcji lub spróbuj metodą prób i błędów.
Sprzęt jest zapewne używany, i zakładam brak instrukcji (choćby sądząc po pytaniu icon_smile.gif ). Tu masz link do instrukcji http://download.yamaha.com/search/result/?...;search=rxv+350 , niestety po angielsku , ale może pozwoli na rozgryzienie struktury menu (chyba str. 41 w instrukcji, ale przeglądnij całą ) .
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy w amplitunerze ustawione jest digital input dtv/cbl jako "optyczne" albo "auto".

Albo czy masz w amplitunerze wejście cyfrowe które ma tylko gniazdo optyczne-mógłbyś wtedy podłączyć pod to gniazdo.

Wybór w menu TV głośników zewnętrznych nie powinien mieć wpływu -dźwięk przez wyjście optyczne powinien zawsze wychodzić z TV niezależnie od ustawień (nawet jeśli go wyciszysz).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dziękuje Panowie za odpowiedzi. Tak, sprzęt używany ale zadbany i z papierami icon_smile.gif
Problem rozwiązany - digital input dtv/cbl nie było ustawione na "auto".

Przy okazji zapytam o jeszcze jeden temat - chce przesyłać z kompa muzykę poprzez odbiornik bluetooth. Rozumiem że odbiornik mogę podpiąć jedynie poprzez wtyki RCA do gniazd Audio Input.
Jaki odbiornik byście obecnie polecali? Generalnie zmysłu muzycznego nie posiadam, więc raczej stawiam na dolną półkę cenową icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...