Skocz do zawartości

Zestaw stereo 2800zł nowy/używany


Gubuso

Recommended Posts

Witam, szukam zestwu stereo do 2800zł.
Chciałbym kupić wzmacniacz, odtwarzacz cd, kolumny podstawkowe i ewentualnie tuner. Na co dzień będą stały na szafce koło telewizora. Wiem że głównym kryterium wyboru jest dźwięk jaki preferuje, ale tutaj pojawia się problem, nie mam preferencji (a przynajmniej nie potrafię ich zdefiniować). Chciałbym aby nagrania brzmiały naturalnie, najlepiej aby brzmiały tak jak artysta sobie zaplanował. Kolumny mogą stać max 2m od siebie i 20cm od ściany. Mam nadzieję, że mimo tego patrząc na gatunki muzyki, jakie będą odtwarzane pomożecie coś dobrać.

Zgodnie z wytycznymi podaje wymagane dane.

1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?

max 2800zł

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.

nowy/używany

3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy (gramofony, lampy), bo od tego zależy m.in. dobór działu.

stereo

4) Jaki jest sprzęt towarzyszący

-

5) Jaka jest powierzchnia pokoju?

10m2

6) Jakiej muzyki słuchamy:

głównie rap ale i też wszystko inne (podczas imprezy itp.) i filmy z tv

7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?

zakładam że na kilka lat

8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony

Podłączony będzie do PS4, Tv, dekoder tv, komputer

oczekuję czystego dźwięku i dosyć mocnego basu

9 ) moja propozycja

zestaw Harman/Kardon
Wzmacniacz HK 980
Odtwarzacz CD - HD 980
Tuner Radiowy - TU 980
(używany zestaw mogę kupić za 1800zł)
kolumny JBL Arena 130 (nowe 1000zł)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jak byś odwiedził jakiś salon audio posłuchał małych kolumn podstawkowych
z bardzo niewielkich modeli masz
http://allegro.pl/acoustic-energy-101-raty...5368199266.html
na plus bass reflex z przodu kolega z forum ich słuchał i bardzo sobie chwalił ich brzmienie dynamiczne z pazurem w razie pytań mogę podesłać dokładne wrażenia gdy jeździł po salonach
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest w bdb stanie-to możesz budować na tym Harmanie swój zestaw. Odtwarzacz jest w porządku, cena do przyjęcia.

Jest jednak jedno "ale": skoro chcesz podłączyć TV i konsolę ( w przypadku dekodera pewnie masz w nim wyjście analogowy-czyli 2 ciche), to przydałyby się wejścia cyfrowe. Albo we wzmacniaczu-albo trzeba (do np. tego HK 980) dokupić przetwornik DAC.

Zerknij na używane wzmacniacze z wbudowanym DACem -np. Rotel RA11/RA12, Advance Acoustic X-i60, Pioneer... Używane zaczynają się od tysiąca zł. Albo na amplitunery stereo (np. Harman czy Yamaha) z wejściami cyfrowymi.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od najważniejszego, czyli od akustyki i ustawienia kolumn. Znasz temat? Jeśli nie koniecznie poczytaj:
http://www.rms.pl/akustyka/akustyka-pomieszczen
Po więcej możesz się zgłosić do mnie na PW, podając adres mailowy.
Bez tego nawet najlepszy zestaw fatalnie ustawiony w kiepsko zaadaptowanym pomieszczeniu może zagrać po prostu źle.

Kolumny jeśli możesz wysuń jak najbardziej do przodu, najlepiej ustaw przy samych zewnętrznych rogach komody..
Niemal każde lepiej grają w większej odległości od ścian.
Poza tym są ustawione wąsko. Czyli jak przeczytałeś, zachowując zasadę trójkąta równobocznego Twoje miejsce w tym układzie wypadałoby tak, że prawym pośladkiem siedziałbyś na rogu miejsca do spania (nie wiem co to jest, tapczan, sofa?) a drugi zwisałby swobodnie icon_wink.gif Brzmi dowcipnie, ale sytuacja jest jak najbardziej poważna.
Kolumny do blatu przykleisz (można odklejać wielokrotnie nic się nie niszczy) każdą czterema kulkami ulepionymi z Blu Tack'u (do kupienia na Allegro oraz w sklepach dla plastyków). O zaletach tego rozwiązania mogę wspomnieć później jeśli Cię to zainteresuje. Ja mam, używam.

Jeśli oczywiście poważnie myślisz o prawidłowym odbiorze stereo. Ja tu piszę tylko o podstawach, niezbędnym minimum, które jest w Polsce gwałcone częściej niż kobiety w Afryce. Bo do niuansów, to jeszcze dość daleka droga.
A nie dałoby się miejsca do spania przesunąć bardziej w lewo, abyś mógł usiąść swobodnie choć na brzegu?
Albo też "spanie" dać w miejsce szafy, ją w miejsce komody RTV (jak najbliżej drzwi), komodę koło okna (gdzie teraz biurko) a biurko tam, gdzie było miejsce do spania. Może taka roszada zaowocowałaby lepszym ustawieniem do odsłuchów? Zasady znasz, albo się o nich dowiesz.

Drugim ważnym czynnikiem w odbiorze muzyki stereo są kolumny. Czyli nie mogą one być zbyt tanie w stosunku do reszty zestawu.
Owszem ten HK jest niezły (choć może wzmacniacz tu najlepszy, reszta ujdzie), ale za mało z budżetu zostanie na kolumny.
A kolumny to najmniej doskonały element toru audio i musi być w związku z tym jak najlepszy jakościowo, bo najbardziej wpływa na dźwięk.
Jasno to wszystko tłumaczę? Jeśli masz jakieś wątpliwości śmiało pytaj.

Poszukam owszem jakichś kolumn używanych do 1000 zł. Ale nie wiem, czy coś akuratnego się znajdzie? A tak, używane, bo nowe to raczej nie będą zbyt dobrej jakości (chodzi o dźwięk).

Oczywiście co do wzmacniacza mógłbyś skorzystać z propozycji RoRo, tylko, że takie wzmacniacze z DACem na pokładzie są jeszcze stosunkowo drogie. Znów zabraknie na kolumny, nie mówiąc o CD i tunerze.
No chyba, że znalazłby się taki wzmaczek używany a zostałoby jeszcze na przyzwoite kolumny (na pewno nie mniej niż 1000 zł). I wówczas CD i tuner jakieś niedrogie, innej firmy. I pewnie tuner musiałby być bez zdalnego sterowania a CD pewnie znalazłoby się z pilotem.
Ale chyba w tej opcji mimo wszystko nie wyrobisz się z pieniądzmi jakie masz.

Więc może jednak przyzwoity wzmacniacz stereo i DAC, do podłączenia źródeł z wyjściami cyfrowymi (TV, konsola itp). DAC rzecz jasna mógłbyś kupić później, jakiś lepszy. Gdy doskładasz pieniędzy. A tymczasem telewizor można by podłączyć jakąś przejściówką do wzmacniacza.
Szału nie będzie, ale da się jakiś czas słuchać.

I pytanie. Czy wszystkie elementy elektroniki muszą pochodzić od jednego producenta? Oraz czy wszystkie muszą być sterowane z pilota?

Postaraj się uważnie przeczytać i ustosunkować do wszystkich moich sugestii oraz pytań. Jeśli Ci zależy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Owszem ten HK jest niezły (choć może wzmacniacz tu najlepszy, reszta ujdzie), ale za mało z budżetu zostanie na kolumny.


Odtwarzacz CD też jest niezły icon_razz.gif

Cytat

Oczywiście co do wzmacniacza mógłbyś skorzystać z propozycji RoRo, tylko, że takie wzmacniacze z DACem na pokładzie są jeszcze stosunkowo drogie. Znów zabraknie na kolumny, nie mówiąc o CD i tunerze.


Jak widać po ostatnich zakupach Kolegów z naszego Forum - niekoniecznie.
Używany Advance Acoustic X-i60 został kupiony za 1100zł.
Do tego tuner za 100zł, CD za 500zł, kable za stówkę i zostaje tysiączek na kolumny.

Poza tym w podobnej cenie co ten wzmacniacz (często trochę taniej) bywają amplitunery (a licząc tysiąc, to zostanie więcej na CD i okablowanie) z wbudowanym DACem.


Cytat

Więc może jednak przyzwoity wzmacniacz stereo i DAC, do podłączenia źródeł z wyjściami cyfrowymi (TV, konsola itp). DAC rzecz jasna mógłbyś kupić później, jakiś lepszy. Gdy doskładasz pieniędzy.


Niewątpliwie zakup oddzielnie DACa wyjdzie drożej, a w dodatku nie będziesz miał obsługiwanej pilotem zmiany źródeł cyfrowych.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...